31.03.20, 12:15Fot. via Pixabay - Cassiopeia_Arts

Koronawirus w Polsce. Najnowsze prognozy: 9 tys. zakażeń do końca kwietnia, potem spadek, ale potrzeba dyscypliny!

Najnowsze prognozy dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce są dosyć optymistyczne. Maksymalna liczba zakażeń miałaby zostać osiągnięta około 20 kwietnia i wynosić około 9 tys. Potem ma zacząć spadać.

Prognoza przygotowana została przez spółkę ExMetrix, która podtrzymuje tezy zawarte w opracowaniu sprzed tygodnia. Według analityków, w ciągu doby pojawić się ma nie więcej niż ok. 500 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

ExMetrix zajmuje się prognozowaniem gospodarczyk oraz społecznym. Najnowsza prognoza powstała przy użyciu sztucznej inteligencji. Podtrzymane zostały prognozy z 23 marca, wedle których w Polsce będzie maksymalnie ok. 9 tys. zakażeń, co nastąpić ma 20 kwietnia. Później powinno nastąpić zdecydowane zahamowanie nowych zakażeń.

W informacji przekazanej Polskiej Agencji Prasowej główny analityk firmy Zbigniew Łukoś dodał, że do tej pory sprawdzalność prognoz sięga aż 92,3 proc.

Dodał również, że w najbliższych dniach czekają nas rekordowe raporty dzienne, jednak odnotowywanych będzie nie więcej niż 500 przypadków każdego dnia. Łukoś podkreśla, że to zdecydowanie niej niż w Hiszpanii czy Włoszech i dodaje:

[…] ale wymaga dalszej bardzo dużej dyscypliny narodu. Należy pamiętać, że model pokazuje prognozę, która nie jest odporna na nagłe rozluźnienie dyscypliny tzw. social distancing”.

Jego zdaniem mamy szansę na to, aby uniknąć sytuacji, z którą borykają się Włochy czy Hiszpania. Co więcej – możemy uniknąć także scenariusza niemieckiego. „[…] Miejmy nadzieję - że potoczy się optymistyczny scenariusz Polski” - mówi analityk.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Filmy online2020.03.31 18:01
Oglądaj Hit! Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem za jedyne 20zl . Polecam jak najbardziej!
Brutus2020.03.31 16:14
trzeba dać dzis wysokie prognozy,,mocno przesadzone żeby później napisać jak jest cudownie i dobrze i ze mamy zachorowania poniżej prognoz, jaki dobry jest nasz rząd
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.31 15:02
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
WAWA2020.03.31 14:11
Minister zdrowia mówi o 10 tys. miejsc w szpitalach zakaźnych, więc prognoza mówiąca o 9 tys. zarażonych, pozostawia jeszcze niewielki margines. Interesujące byłyby kulisy tej prognozy, zastosowany model. Bo sama prognoza podana w dodatku warunkowo ("ale wymaga dalszej bardzo dużej dyscypliny narodu") niczego tak naprawdę nie obiecuje. Bo jeśli się nie spełni, to znaczy, że naród zdyscyplinowany nie był, bezpodstawnie się szwendał wbrew zakazom i nie kichał w rękaw.
Kinga2020.03.31 13:12
Moim zdaniem jeśli juz przypuszczać że covid został sztucznie wyhodowany to miał na celu zdepopulizowac starych ludzi z którymi gospodarki na całym swiecie sobie coraz gorzej radza.
Ciekawski2020.03.31 13:11
Rzecz w tym że te analizy opierają się na niewiarygodnych statystykach. W Polsce robi się bardzo mało badań w porównaniu do innych krajów. U wielu ludzi którzy zmarli z powodu niewydolności oddechowej nie sprawdza się obecności wirusa i nie bierze się do statystyk. Odmawia się wielu ludziom w ciężkim stanie bo brakuje testów. Nie ma dodatnich wyników tzn. nie ma choroby. Karmienie się ułudą zamiast uświadamiać ludziom prawdziwą skalę zagrożenia. Tępa propaganda żeby tylko usprawiedliwić utrzymanie władzy - nawet krocząc po trupach.
Jacek Placek2020.03.31 13:52
Też wydaje mi się, że prawdziwej skali pandemii w Polsce nie znamy bo nie prowadzi się wystarczającej liczby testów. W zasadzie to żenująco mało tych testów np. w porównaniu z Koreą Południową, która sobie poradziła całkiem nieźle. Sama kwarantanna to mądra myśl ale tylko w połączeniu z testami.
Jarek2020.03.31 13:00
Zapomnieliście zacytować swego nadwornego statystyka Grzegorza Strzemeckiego Ale to, co czytamy ma się nijak do jego "modelu matematycznego" Ciekaw jestem czy Pan Grzegorz liczy na punkty do swego dorobku nieukowego publikując tutaj na frondzie.
sdf2020.03.31 13:19
Zamilcz idioto !
Jarek2020.03.31 13:57
Jesteś jego promotorem?
ladychapel2020.03.31 12:59
Andrzej - czy chodzenie do sklepu nadal jest normalne? - daj znać na TikToku
man.of.Stagira2020.03.31 12:47
W r o g o w i e Europy już dawno postanowili r e p o p u l o w a ć swoje społeczeństwa. Zastąpić autochtonów przybyszami spoza strefy Europa. Muzułmanami, kontr-kulturowymi mutantami z lgbtq+UB etc. Dlatego dla Kontrkultury koronawirus to jest d a r . n i e b i o s! Podobnie dla lewicy. Wszędzie lewica w Europie i obóz tak zwanej LGBTQ+UB po cichu zaciera ręce. OTO jest dzień, oto jest dzień który dał im Pan... . tacy 'rodacy' to są...'e u r o p e j c z y c y' tacy...
MT(1)2020.03.31 12:46
Tysiące ofiar śmiertelnych w Hiszpanii to oczywisty rezultat feministyczno-tęczowych parad w Madrycie w dniu 8 marca br. Stamtąd zaraza rozpleniła się na całą Hiszpanię. Na foto i filmikach z tych wynaturzonych manifestacji widać dziesiątki tysięcy ogłupiałych lewaków, feministek i tęczowych wymalowanych, odzianych skąpo w lateks, pióra i folie, półnagich i wrzeszczących na podobieństwo istot człekokształtnych. No i ta już zupełnie znamienna, kuriozalna i ze wszech miar oburzająca wypowiedź telewizyjna ich ministra zdrowia, z zawodu lewackiego filozofa, bagatelizującego na konferencji prasowej wszelkie zagrożenia i kręcącego palcem nad pustym łbem jakieś dziwaczne kółka. Oto świat lewacko-tęczowego obłędu. Dziś Hiszpania, a może wiele innych krajów w Europie zapewne boryka się z bardzo wymiernymi i śmiertelnymi konsekwencjami feministyczno-lewackiego spędu w Madrycie w dniu 8 marca br. Bo w spędzie tej hordy w Madrycie uczestniczyli przecież obłąkańcy z całej Europy. Taka międzynarodówka to przecież jeden z kanonów ich funkcjonowania. Świat po tej - już straszliwej pandemii zarazy - nigdy nie będzie taki jak był. To po tej zarazie - bo kiedyś ona się skończy - ci, którzy przeżyją, a obecnie trzęsą się ze strachu, zrobią rachunek sumienia swój i tych, którzy go nie nigdy nie robili i nadal nie zrobią. Każdy oceni "kto, jak i w czym zawinił". Ludzie, ochłonąwszy z przerażenia, nawet nie spojrzą w stronę dzisiejszych głosicieli lewackich, feministycznych czy tęczowych mrzonek. Na pierwszym etapie "po zarazie" każdy zajmie się bilansem własnych strat oraz instynktownie opracowywał będzie strategie przetrwania dla siebie i rodziny na wypadek kolejnych epidemii. Bo przecież tylko idiota może twierdzić, że ta zaraza jest już ostania lub, że nie będzie już nigdy nawrotu tego wirusa. To będzie zajmować ludzi przez czas "po zarazie" a nie mrzonki o tęczowych związkach czy seksualizacji malutkich dzieci. Po traumie obecnej zarazy ludzie ponownie zaczną doceniać wartość najbliższe,j tradycyjnej i drogiej im rodziny. To z nią i często dzięki niej przetrwają obecną zarazę. Uświadomienie sobie tej oczywistej wartości ukierunkuje drogi postępowania bardzo wielu ludzi, którzy dziś stoją jakby na rozdrożu hierarchii wartości. Rozdrożu spowodowanym natrętną i nachalną, wieloletnią wrzawą lewackich środowisk dążących w ostatnich latach już otwarcie do zniszczenia klasycznej cywilizacji europejskiej i odrzucenia wartości, które przyświecały nawet ojcom-założycielom UE. A były to wartości oczywiste i sprawdzone przez tysiąclecia kształtowania się naszej cywilizacji: antyczna filozofia, rzymskie prawo i chrześcijański kodeks moralny. Po obecnej zarazie zmieni się niemal wszystko. Górę weźmie rozum, doświadczenia przeżytej traumy i wewnętrzne uporządkowanie przez każdego z nas swojego systemu wartości. Opartych na tych elementach, które sprawdziły się i były najważniejsze w tym tragicznie szczególnym czasie nowożytnych dziejów świata.
DziadekTadek2020.03.31 13:04
Świat po pandemii nie będzie innym światem. Niestety głupota ludzka nie ma granic. A zły nie odpuści. Niemniej ciekawy jestem, co będą robić wtedy obecni "celebryci". Mam nadzieję, mimo wszystko, że zapotrzebowanie, na ten "towar" mocno zmaleje. Ale niestety, pod tym względem, jestem pesymistą.
Mirek2020.03.31 13:08
Tam gdzie jest lewactwo tam jest zbrodnia , złodziejstwo , obłuda i wszelkiego typu zboczenia . Dlatego najpilniejszym zadaniem jest aby wykorzenić z naszego życia LEWACTWO !! . To co dzieje się dzisiaj we Włoszech i Hiszpanii jest na skutek działań lewactwa . Lewacy to mordercy !!! .
Cris2020.03.31 14:10
Prawie w całości zgadzam się z tą diagnoza i prognozą. Chociaż można by ją znacząco wydłużyć (np. o ewidenntną szkodliwość różnych działań na tym polu realizowanych przez rzekomo naszą Unię czy agendy ONZ np. WHO). Mnie jednak najbardziej interesuje odpowiedź na pytanie KTO FAKTYCZNIE STOI ZA BLOKADĄ DOSTEPU DO KOŚCIOŁÓW- UE, WHO czy jeszcze inne internacjonalistyczne) i dlaczego Kościół katolicki tak chętnie przystal na takie niewiarygodne nielogiczne działania - ułatwiając a w konsekwencji otwierając światowemu i europejskiemu lewactwu droge do prześladowania wierzących i Kościoła Chrystusowego w szczególności. To bedzie miało b. nieciekawe konsekwencje bo było to poddanie twierdzy bez jednego wystrzału ! faktycznie stoi za blokada dostępu do kosciołów
Cris2020.03.31 14:14
Prawie w całości zgadzam się z tą diagnoza i prognozą. Chociaż można by ją znacząco wydłużyć (np. o ewidenntną szkodliwość różnych działań na tym polu realizowanych przez rzekomo naszą Unię czy agendy ONZ np. WHO). Mnie jednak najbardziej interesuje odpowiedź na pytanie KTO FAKTYCZNIE STOI ZA BLOKADĄ DOSTEPU DO KOŚCIOŁÓW- UE, WHO czy jeszcze inne internacjonalistyczne) i dlaczego Kościół katolicki tak chętnie przystal na takie niewiarygodne nielogiczne działania - ułatwiając a w konsekwencji otwierając światowemu i europejskiemu lewactwu droge do prześladowania wierzących i Kościoła Chrystusowego w szczególności. To bedzie miało b. nieciekawe konsekwencje bo było to poddanie twierdzy bez jednego wystrzału !
Izydor2020.03.31 14:24
Twoja inteligencja to efekt lobotomii, urazu głowy czy przedawkowania katonarodowej propagandy?