31.03.20, 11:00Fot. via Pixabay - geralt

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnych 77 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Przedstawiono też najnowszy raport na temat sytuacji epidemicznej w Polsce.

Według najnowszych danych resortu, w Polsce hospitalizowanych jest 1900 osób, zaś 106 525 objęto kwarantanną.

Ministerstwo podaje również, że do kwarantanny po powrocie do kraju zgłoszonych zostało 163 789 osób. 52 370 jest natomiast objętych nadzorem epidemiologicznym.

Co istotne, liczba osób hospitalizowanych nie dotyczy jedynie nosicieli koronawirusa lub osób chorych na COVID-19. Niektóre z tych osób mają objawy chorobowe, jednak chorują na grypę i dopiero po wykonaniu testu staje się jasne, czy dana osoba jest zakażona.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

anonim2020.03.31 11:58
Koronawirus POKONANY? Pacjenci WRACAJĄ DO ZDROWIA po 6-ciu dniach leczenia | dr W. Golonka youtube.com/watch?v=AcRNBApiTPA Nowojorskie szpitale leczące pacjentów z koronawirusem witaminą C. Dr Andrew G. Weber, specjalista od pulmonologii i opieki krytycznej związany z dwoma ośrodkami Northwell Health na Long Island, powiedział, że jego pacjenci intensywnej terapii z koronawirusem natychmiast otrzymują 1500 miligramów dożylnej witaminy C. https://nypost.com/2020/03/24/new-york-hospitals-treating-coronavirus-patients-with-vitamin-c/ komentarz RAM, „Kto zna włoski niech sobie oglądnie VIDEO pod adresem podanym poniżej: Opowiada o tym (21 marzec 2020), że w Japonii stosują przeciwko koronawirusowi Avigan (Fapiravir), którego skuteczność wynosi 90 procent... wcześniej Japończycy byli przestraszeni, dziś zdejmują maski i łażą po świeżym powietrzu... video zostało zrealizowane przez Włocha, który widząc sytuację w Lombardii porównał ją z Japonią i dociekł przyczyn normalnego zachowywania się Japończyków... Cristiano Aresu stwierdza na koniec, że prawda na temat leczenia jest we Włoszech ukrywana...” https://www.nextquotidiano.it/avigan-cura-coronavirus-giappone-come-stanno-le-cose/ dzięki interwencji Cristiana Aresu, choć z oporami, ruszyła dooooopę AIFA, włoska agencja ds. lekarstw i rozpocznie się wkrótce testowanie tegoż leku, który zresztą zatwierdzony jest we Włoszech do leczenia grypy... https://www.iltempo.it/cronache/2020/03/22/news/coronavirus-farmaco-antivirale-avigan-giappone-covid19-aifa-sperimentazione-lombardia-veneto-video-facebook-farmacista-cristiano-aresu-1300267/ za nakręcenie i opublikowanie filmiku w Sieci, Aresu obsrywany jest w oficjalnych mass mediach ponad wszelką miarę.. Źródło: neoan24.pl ........ Deklaracja Helsińska Światowego Stowarzyszenia Lekarzy (WMA) – Etyczne zasady prowadzenia badań medycznych z udziałem ludzi. INTERWENCJE O NIEUDOWODNIONEJ SKUTECZNOŚCI W PRAKTYCE KLINICZNEJ 37. Podczas leczenia pacjenta tam, gdzie sprawdzone interwencje nie istnieją lub też okazały się nieskuteczne, lekarz, po zasięgnięciu porady eksperta i uzyskaniu świadomej zgody pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego, może zastosować interwencję o nieudowodnionej skuteczności, jeżeli w ocenie lekarza daje ona nadzieję na ratowanie życia, przywrócenie zdrowia lub przyniesienia ulgi w cierpieniu.
man.of.Stagira2020.03.31 11:44
W r o g o w i e Europy już dawno postanowili r e p o p u l o w a ć swoje społeczeństwa. Zastąpić autochtonów przybyszami spoza strefy Europa. Muzułmanami, kontr-kulturowymi mutantami z lgbtq+UB etc. Dlatego dla Kontrkultury koronawirus to jest d a r . n i e b i o s! Podobnie dla lewicy. Wszędzie lewica w Europie i obóz tak zwanej LGBTQ+UB po cichu zaciera ręce. OTO jest dzień, oto jest dzień który dał im Pan... . tacy 'rodacy' to są...'e u r o p e j c z y c y' tacy...
Kolejny pseudomedyczny bełkot pseudoministerstwa2020.03.31 11:16
"...zaś 106 525 objęto kwarantanną. Ministerstwo podaje również, że do kwarantanny po powrocie do kraju zgłoszonych zostało 163 789 osób. 52 370 jest natomiast objętych nadzorem epidemiologicznym. Zadanie matematyczne na egzamin ośmioklasistów. Na podstawie uzyskanych danych wylicz ile osób naprawdę jest w kwarantannie ?
PO - polityczny, cuchnący trup2020.03.31 11:18
Cóż, "troska inaczej" o Polskę emanuje z tej wypowiedzi. A dokładniej: niekłamana satysfakcja i wredna, cyniczna ironia. Ale się rozczarujesz.
Debil na forum2020.03.31 11:26
Natomiast z cytowanego raportu wynika poziom intelektualny naczelnego ministerialnego pseudomedyka, który mysli, że tym bełkotem ogłupi tych, którzy są dociekliwi (czytaj wszystkich za wyjątkiem frondelkowych kundli). To ci oczywiście nie przeszkadza cuchnący koronowirusem trupie.
Katol, Homofob i PISowski Troll2020.03.31 11:15
Tzw. opozycja (czytaj: Sfrustrowana Zgraja Lewackich Dywersantów i Donosicieli) zorientowała się, że - po skutecznych i zdecydowanych działaniach Rządu - ich szanse na zwycięstwo w wyborach spadło do zera. Do tego doszły jeszcze żenujące kompromitacje Kidawy-B. Chcą więc zyskać na czasie, żeby wystawić jakiegoś bardziej rozgarniętego kandydata, niż Kidawa-B. Prześcigają się w demagogii, której mogliby im pozazdrościć redaktorzy „Prawdy” w czasach Stalina. Jedno jest pewne: Jeśli rząd przesunie wybory, co jest dość prawdopodobne, to obwieszczą to jako swoje wielkie zwycięstwo! Cóż, tyle im zostało. Nie będzie końca jazgotu. A w Agorze koszerna wódka będzie się lać strumieniami.
anonim2020.03.31 11:14
Jan Wiliam, lekarz, właściciel wydawnictwa medycznego w rozmowie z Onetem przyznaje, że Polska obecnie jest w lepszej sytuacji niż Hiszpania czy Włochy, ale niewykluczone, że w święta nasza sytuacja może być znacznie gorsza. - (...) Zresztą w wielu mediach nadal dominuje propaganda sukcesu. Ale jeżeli się kłamie w czasach epidemii, to kłamstwo ma krótkie nogi, bo rzeczywistość i liczba zgonów wszystko zweryfikują. W Polsce jest już epidemia. I nie można wykluczyć, że na święta będziemy mieli wariant włosko-hiszpański i trzycyfrową liczbę zgonów w ciągu doby - powiedział lekarz.
PO - polityczny, cuchnący trup2020.03.31 11:17
"będziemy mieli wariant włosko-hiszpański i trzycyfrową liczbę zgonów w ciągu doby" Cóż, "troska inaczej" o Polskę emanuje z tej wypowiedzi. A dokładniej: niekłamana satysfakcja. Ale się rozczarujesz.
Piotrek2020.03.31 14:35
POshaw von!