23.12.14, 16:01Janusz Korwin-Mikke (fot.Facebook)

Korwin-Mikke chce tworzyć nową „szerszą” formację

"Nie zamierzam ani rozwiązywać KNP, ani z niego występować. Rozważamy tylko utworzenie szerszej formacji mającej wspierać mój ewentualny start w wyborach prezydenckich” – napisał szef Kongresu Nowej Prawicy.

„Rzeczpospolita” komentuje, że oświadczenie to w istocie potwierdza jej wcześniejsze informacje. Jeden z informatorów dziennika powiedział, że „KNP nie przestałaby istnieć, a jedynie przyjęłaby uchwałę o jej wcieleniu do nowego bytu”. Do tegoż bytu zaproszeni zostaliby także niektórzy narodowcy; statut formacji zostałby tak sformułowany, by lider – a więc Korwin-Mikke – miał pełnię władzy. 

Zarazem Korwin-Mikke stwierdził, że KNP nie planuje przyjęcia Adama Hofmana, Mariusza Kamińskiego ani Adama Rogackiego, wbrew plotkom, które powtórzył wczoraj rzecznik PiS Marcin Mastelarek. "Nie zamierzamy przyjmować do KNP WWCzc.posłów: Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego ani Adama Rogackiego. Nie toczą się w tej sprawie - ani nie toczyły - żadne "tajne negocjacje". P.Marcin Mastalerek, niedorzecznik PiSu, ssie plotki z dużego palca lewej nogi" - napisał Korwin-Mikke. 

pac/facebook/rzeczpospolita

Komentarze

anonim2014.12.23 18:35
"niedorzecznik PiSu" Przyznać trza, że prezes to wyobraźnię ma;-)