29.10.21, 11:42Fot. Screenshot You Tube wp.pl

Korwin ukarany przez sejmową Komisję Etyki

Jeden z liderów Konfederacji Janusz Korwin-Mikke od lat już słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Za kilka z nich postanowiła go właśnie upomnieć sejmowa Komisja Etyki.

KE to ciało czteroosobowe, którego przewodniczącym jest poseł PSL a wiceprzewodniczącą posłanka Lewicy. Po jednym przedstawicielu w tym gremium mają też PiS i PO.

Komisja Etyki zajęła się wypowiedziami Korwina-Mikke. Postanowiła ona upomnieć posła Konfederacji. Najpierw za słowa o tym, że „mordowanie milionów ludzi nie było celem Hitlera” oraz że nie ma dowodów na to, iż „wiedział on eksterminacji Żydów”. A potem także za wypowiedź mówiącą o tym, że w kontekście domagania się kolejnych praw przez społeczność LGBT, swoich praw zaczną domagać się również zoofile.

Surowsza była za to Komisja w odniesieniu do opinii Korwina Mikke, wypowiedzianej w kontekście pytania o właściwy jego zdaniem wiek inicjacji seksualnej. Korwin powiedział wówczas: „Wiek zgody powinien być taki, jakim jest naturalny, czyli wiek miesiączki. Są dziewczyny, które mają 12, 13 lat i są całkowicie dojrzałe, a są dziewczyny, które mają 19 lat i jeszcze nie są dojrzałe”. 

Wszystkie słowa, za które sejmowa Komisja Etyki postanowiła ukarać lub upomnieć Korwina-Mikke, zostały przez niego wypowiedziane w przestrzeni medialnej. Sam Korwin, dość łagodną, w jego odczuciu, decyzję Komisji nazwał „odwilżą”.

 

ren/PAP, twitter

Komentarze

Skrzypek na dachu2021.10.31 21:47
Brawo JKM . Wolnosc slowa to podstawa wszystkich wolnosci , zadna komisja nie moze nikomu to odebrac , ani wolnosc sumienia , ani wolnosc wyznawania jakiejkolwiek wiary .
Anonim2021.10.29 17:03
Skoro Kaja Godek jest osobą wierzącą, musi zdawać sobie sprawę, że za tę nienawiść wobec innych ludzi w piekle szykują dla niej specjalne miejsce.
mistrz2021.10.29 15:20
Etyką poselską winny się zajmować autorytety: Kaja Urszula Jerzy Adam, Sławoj Leszek, Tony Długosz i Ed Staniek
Ala Wilk2021.10.29 14:20
Putinofil pedofil
okisz2021.10.29 15:16
widać, że pedofilia ciebie podnieca
Anonim2021.10.29 12:28
Zwróćcie uwagę na skład tej "komisji". "KE to ciało czteroosobowe, którego przewodniczącym jest poseł PSL a wiceprzewodniczącą posłanka Lewicy. Po jednym przedstawicielu w tym gremium mają też PiS i PO". hehhehe Banda Czworga w komplecie:) Pilnują żeby wolnośc słowa była ściśle wg ich zaleceń.
mistrz2021.10.29 15:58
Komisja Dwojga Lecz Imion Czworga (te imiona to Kaja, Leszek, Urszula i Sławoj) poradziłaby sobie lepiej