15.11.14, 13:44Kościół obronił 2 mln kobiet przed sterylizacją! (fot. Flickr, khym54, przyc.)

Kościół obronił 2 mln kobiet przed sterylizacją!

Już wcześniej „Fronda.pl” informowała, że w Kenii trwała kampania Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz UNIEC, która była w teorii nakierowana na szczepienia przeciwko tężcowi. Jednak szczepionki, które podawano kenijskim kobietom, świadomie lub przez błąd, zawierały substancje prowadzące do faktycznej sterylizacji.

Kampanię walki z tym zjawiskiem podjął właśnie katolicki Kościół w Kenii. Dzięki temu kenijski rząd wstrzymał kampanię szczepień. Szacuje się, że dzięki temu uratowano przed sterylizacją aż dwa miliony kobiet!

Szczepionka miała zasadniczo działanie antykoncepcyjne. Jednak po przyjęciu piątej jej dawki dochodziło do nieodwracalnych zmian, prowadzących do sterylizacji. Szczepienia wstrzymano na szczęście już po przyjęciu przez milion Kenijek trzeciej dawki. A to nie wywołało jeszcze zgubnych skutków.

Episkopat Kenii zwrócił też uwagę, że podobne akcje miały miejsce już między innymi na Filipinach, w Meksyku oraz w Nikaragui. Kościół wskazał, że kampanie te są tak naprawdę "zamaskowanym programem kontroli urodzeń".

pac/radio watykańskie

Komentarze

anonim2014.11.15 14:29
Nie wierzę, iż WHO nie wiedziała o sterylizujących skutkach stosowania tych szczepionek. WHO to organizacja zbrodnicza, skupiająca się zazwyczaj na zmniejszani ilości hominis sapientis na naszej planecie. W efekcie to dążenie do jak najszerszej legalizacji i stosowania środków służących do tego celu.
anonim2014.11.15 14:35
@Agnieszka Nowak Ach no taaaak... Zapomniałem, że "złoty środek" XXI stulecia stanowi przesłanie: "Walcie się jak domy w Afganistanie". Zacne, doprawdy... I to właśnie decyduje w znacznej mierze o tym, iż ta droga naszym sercom cywilizacja, pogrąży się w niebycie... Up with the revolution! ...
anonim2014.11.15 15:03
WHO to organizacja, która ma m.in. na celu upowszechnianie mordowania przez kobiety własnych dzieci oraz wciskanie im do głów, że to nieszkodliwe moralnie, ani tym bardziej psychicznie.
anonim2014.11.15 15:06
Kościół katolicki po raz kolejny stanął po stronie swoich zasad, i poszedł drogą naszego papieża przestrzegającego przed cywilizacją śmierci. Przed śmiercią papieża szloch i płacz, wszyscy, razem z P.Kraśką i innymi reżymowymi. Po śmierci - hulaj dusza, piekła nie ma!
anonim2014.11.15 18:39
@ krzysiek " A jednocześnie skazał o wiele więcej milionów na śmierć "dzięki" swojej kampanii antygumkowej. " Zapewne chodzi ci o zakaz stosowania prezerwatyw??? Jeśli tak to walnąłeś niezłą głupotę :) Czy Kościół Katolicki naucza by puszczać się z kim popadnie, ale zabrania stosowania prezerwatyw? Nie, Kościół stawia na wierność małżeńską a ludzie którzy nie przestrzegają dekalogu (VI przykazanie) mają w nosie co mówi KK o gumkach. No chyba, że znasz jakiegoś schizofrenika który zdradza żonę, ale nie założy gumki, bo papież zabrania :P
anonim2014.11.15 19:12
@krzysiek - Ty piszesz to całkiem trzeźwy? Skąd Ty się oszołomie wziąłeś? Jesteś jakimś pedziem, czy co?
anonim2014.11.15 19:21
@Agnieszka Nowak Tak, przecież to takie uczciwe wysterylizować dwa miliony osób bez ich zgody, a nawet świadomości. To takie hitlerowskie, chciałem rzec postępowe.
anonim2014.11.15 20:14
Podajcie producenta tej "szczepionki" beta HCG, może warto wiedzieć które firmy po cichu walczą płodnością słabszych narodów.
anonim2014.11.15 20:38
przypominam, że WHO opracowała standardy edukacji seksualnej o masturbacji wczesnoprzedszkolnej i praktycznej antykoncepcji wczesnoszkolnej http://www.federa.org.pl/dokumenty_pdf/edukacja/WHO_BZgA_Standardy_edukacji_seksualnej.pdf wnioski nasuwają się same!!!
anonim2014.11.16 19:45
@ Anna Maria " ps. jelopom, ktorzy twierdzą, ze wystarczy Afrykanom mowic o zachowaniu wstrzemiezliwosci seksualnej, polecam aby podeszli teraz do sciany i na otrzezwienie walneli o nią łbem 5 razy.... " Tobie radzę walnąć głową o ścianę 50 razy bo TY tak na serio jesteś przekonana, że ktoś kto jest rozwiązły seksualnie (łamiąc VI przykazanie) nie będzie stosował prezerwatywy ponieważ Kościół Katolicki tego zabrania??? Tacy ludzie nie słuchają KK w sprawie dekalogu i w kwestii gumek stanowisko papieża mają w nosie.
anonim2014.11.24 10:55
Cóż za popis ignorancji! Polecam: http://sporothrix.wordpress.com/2014/11/23/tezec-kto-by-sie-tam-tezcem-przejmowal/
anonim2014.11.24 11:50
"Jednak szczepionki, które podawano kenijskim kobietom, świadomie lub przez błąd, zawierały substancje prowadzące do faktycznej sterylizacji." Co za wspaniałe osiągnięcie medycyny. To teraz tylko wyjaśnijcie, dlaczego w innych krajach trzeba podwiązywać jajowody itd zamiast załatwić sprawę jednym zastrzykiem?