03.02.15, 07:58Kościół przestrzega przed przyjęciem konwencji! (fot. archiwum)

Kościół przestrzega przed przyjęciem konwencji!

Organizacje prawicowe i księża biskupi zwracają uwagę, że Konwencja przede wszystkim przemyca ideologię gender i uderza w rodzinę.

Prezydium KEP oświadczyło, że dokument, choć poświęcony jest istotnemu problemowi przemocy wobec kobiet, zbudowany jest na ideologicznych i niezgodnych z prawdą założeniach, których nie można zaakceptować.

"Ja oczywiście jestem tutaj solidarny z Kościołem polskim, który tutaj się wypowiedział. Co do tego nie ma wątpliwości. Trzeba bronić tego stanowiska. Pod pozorem przemocy chce się wprowadzić treści, które są całkowicie niezwiązane z tą sprawą" – powiedział ks. abp Stanisław Wielgus.

Księża Biskupi podkreślają też, że polskie prawodawstwo ma dostateczne narzędzia do zwalczania zjawiska przemocy, także agresji wobec kobiet.

MaR/Radio Maryja

Komentarze

anonim2015.02.3 8:28
Żyjemy w państwie rządzonym przez idiotów, którzy podejmują idiotyczne decyzje. Kościołowi tego rodzaju idiotyczne decyzje w niczym nie zaszkodzą. Kościół ma swoją mądrość, która pozwala mu przetrwać nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Nie przetrwa natomiast cywilizacja oparta na idiotycznych prawach!
anonim2015.02.3 8:33
O tym czy stanowisko Kościoła ma znaczenie czy go nie ma będziemy dowiadywali się podczas kolejnych wyborów parlamentarnych. Jak na razie wiemy raczej na pewno, że żadnego znaczenia nie ma skrajnie antykatolicka partia Janusza Palikota! Ten zawodowy polityk nie ma już nawet jednego procenta poparcia w społeczeństwie! Jeszcze trochę a Polacy poradzą sobie także z POpaprańcami!
anonim2015.02.3 8:54
@arbiter Sejm, demokracja, suwerenne decyzje... Wczoraj na TV Historia emitowany był bardzo dobry film o Bukowskim. W bezbłędny sposób dokonał analizy, w jakich aspektach demokracja różni się od mediokracji sterowanej za pomocą psychomanipulacji. Nikt już nie wybiera polityków jako przedstawicieli narodu, wybiera się PRODUKT!!! - Kto ma kasę, lepszy marketing i spryt - wygrywa. Te uwagi nie brały pod uwagę naszej polskiej rzeczywistości. U nas nawet nie potrzeba marketingu...Wystarczą resortowe dzieci i serwery. Fantastyczny wykład prof. Marka Chodakiewicza o postniewolnictwie i braku jedności wśród polskich patriotów, na YT, obejrzało nieco ponad 30 tys. osób. Z punktu widzenia władzy, która pretenduje do tego, żeby rządzić wiecznie - absolutnie niegroźny margines. 70 lat mimikry...Wmówiono, nam że są Polakami, patriotami i demokratami...
anonim2015.02.3 9:55
@konkep Dokształć się. W Polsce to zjawisko, to końcówka statystyk unijnych. Prawa wyborcze dla kobiet Polska - 1918, w USA - 1920 a Szwajcaria dopiero - 1971 Nawet na polskiej wsi (ciemnogród) kobiety dziedziczyły majątek na równi z mężczyznami, co nie było tak oczywiste w oświeconej Europie. Całowanie w rękę, otwieranie drzwi,szacunek i estyma (wartości powstałe m.in. z kultu Maryjnego)...No tak, to barbarzyństwo należy zniszczyć i wprowadzić do kanonu lektur "dzieła" markiza de Sade...Ten to dopiero uwielbiał kobiety.
anonim2015.02.3 10:01
niemy nieuku i swojski lewaku O tym jak zatoczy się koło historii zadecydują ludzie a nie takie kmiotki jak Wy. Wpływ takich kmiotków jak Wy na społeczeństwo jest równy jednemu procentowi poparcia politycznego. Nadrzędnym celem Kościoła nie jest prowadzenie żadnej bezpośredniej dzialalności politycznej a i tak wpływ Kościoła na politykę jest daleko większy niż wpływ na politykę takich ateistycznych kmiotków jak Wy. Zdaje się że ostatnio w parlamencie europejskim przemawiał właśnie katolicki papież a nie jakiś ateistyczny kmiotek w rodzaju R, Dawkinsa... Nieprawdaż? I to właśnie katolickiemu papieżowi zgotowano owację, pomimo, że wcale nie chwalił ogłupionej konsumpcjonizmem, indywidualizmem i egoizmem "starej cioty" do jakiej porównał Europę. Ateistyczne komiotki takie jak Wy i Wasz guru R. Dawkins mogą sobie co najwyżej "potupać nóżką" z bezsilnej złości. Do powiedzenia w ważnych sprawach Europy i świata takie ateistyczne kmiotki nie mają już niczego czego normalni ludzie chcieliby w ogóle słuchać. Z Was to się już nawet śmiać nie ma komu...
anonim2015.02.3 10:16
Jak zwykle pouczajaca dyskusja (nic nie wnoszaca do sprawy emocjonalna pyskowka). Z niezawodnym Gandalfem i jego, "idiotami", "popaprancami", "nieukami", "kmiotkami". W sumie to piekno polskiego jezyka. Ale mam pytanie, moze ktos na prawde umie na nie odpowiedziec. O co dokladnie chodzi z tym : "dokument, choć poświęcony jest istotnemu problemowi przemocy wobec kobiet, zbudowany jest na ideologicznych i niezgodnych z prawdą założeniach, których nie można zaakceptować." ???
anonim2015.02.3 10:25
jan-nowak Wiesz o co chodzi? Chodzi dokładnie o to samo o co chodziło wszystkim marksistom, którzy walcząc o "sprawiedliwość społeczną" wprowadzili komunizm, jeden z najbardziej zbrodniczych systemów wpołeczno-politycznych w historii nowożytnej Europy. W tej konwencji absolutnie nie chodzi o los bitych kobiet, tak samo jak komunistom absolutnie nie chodziło o los wykorzystywanych robotników! W tej konwencji chodzi tylko i wyłącznie o "ruszenie z posad Takiej bryły świata" jaką jest normalnie funkcjonująca tradycyjna rodzina! Normalnie funkcjonujące społeczeństwo samo sobie poradzi zarówno z wyzyskiem ekonomicznym jak i z nierównością jaka może zachodzić pomiędzy kobietą a mężczyzną! Neomarksistowskie konwencje nie są tu absolutnie do niczego potrzebne! One służą tylko i wyłącznie walce z normalnie funkcjonującą tradycyjną rodziną. Innego celu w tego rodzaju konwencjach nie ma!
anonim2015.02.3 10:27
konwencja na temat przemocy nie ma nic wspólnego z ochroną przed agresorami lecz jest próbą wejścia z dziwactwami w rodziny: chcą zniszczyć normalną rodzinę a zastąpić ją zboczeńcami i pedałami
anonim2015.02.3 11:27
Genderyści i inne padalce von z tego forum!!
anonim2015.02.3 11:55
niemy nieuku O tym dla kogo Kościół zachował wiarygodność a dla kogo takiej wiarygodności nie zachował nie Ty będziesz decydował za mały i za głupi na to jesteś. Papieżowi nikt nie "pozwalał" przemawiać w Parlamencie Europejskim! Papieża tam ZAPROSZONO i POPROSZONO o wypowiedź. Nikt poza samym papieżem nie decydował co papieżowi wolno mówić w PE a czego nie wolno! Papież powiedział to co sam chciał powiedzieć. I to zrobił! Jego wypowiedź była radykalnie krytyczna wobec tych "wartości" na jakie chce się obecnie powoływać współczesna Europa. Papież ostro skrytykował "architektów" współczesnej Europy a mimo to dostał od nich gromkie brawa! Oznacza to że krytyczny głos papieża spotkał się z uznaniem bardzo wielu europosłów. Sprzeciw minimalnej grupy ekscentryków nie miał tu żadnego znaczenia. Te lewackie męty nie ośmieliły się nawet skrytykować przemówienia papieża! Zresztą i tak nikt poważny by ich nie słuchał! Oni nawet w Parlamencie Europejskim są marginesem!
anonim2015.02.3 12:15
niemyty nieuku I jeszcze jedno: jasne że papież nie wygłosił w PE homilii. Homilia jest częścią Mszy Świętej a takowej w sali obrad zwykle się nie odprawia! Prawdą jest natomiast że papież w swoim przemówi9eniu wielokrotnie odwoływał się do wartości uniwersalnych. Wśród takich wartości znajduje się także religijna wiara w Boga i do tej wartości uniwersalnej papież w swoim przemówieniu odwoływał się wielokrotnie. To ze grupka intelektualnych, duchowych i egzystencjalnych degeneratów sama pozbawiła się możliwości partycypacji w tej uniwersalnej wartości jaką jest wiara w Boga jest ich prywatną sprawą. Ich durnowaty wybór naprawdę mało kogo w Europie obchodzi. Jak dotąd żaden ateista przemawiający w PE nie powoływał się na ateizm jako na wartość uniwersalną! Gdyby tak zrobił zostałby po prostu wyśmiany i tyle! Poniał tawariszcz lewak..?
anonim2015.02.3 12:19
Maksym Pitu pitu, srutu tutu majtki z drutu.. Chwilowy kryzys w Kościele Katolickim w Irlandii podobnie jak to miało miejsce w Kościele Katolickim w USA zostanie przezwyciężony. Wasze ścierwojadzie wycie przyczyni się tylko do oczyszczenia i wzmocnienia Kościoła. A Ty ścierwojadzie wyj dalej! Wyj aż do całkowitego ochrypnięcia! Zdrowej gardzieli życzę!
anonim2015.02.3 12:47
Maksym Dziecinko! Fakty są faktami. Fakty nie mówią dlatego z faktami się nie dyskutuje. Problem polega na tym w jaki sposób te fakty się interpretuje i je wykorzystuje. To w jaki sposób Ty to robisz jest ewidentną robotą ścierwojada, który znajduje radość w odżywianiu się padliną. Ty tak postępujesz, zatem przypominasz klasycznego ścierwojada. I tyle! O czym tu więcej dyskutować? Ale w sumie ścierwojady to są całkiem pożyteczne zwierzęta. Przyczyniają się do oczyszczenia całego ekosystemu. Twoja ścierwojadzia robota też przyczynia się do oczyszczenia duchowego ekosystemu w jakim funkcjonuje Kościół. Serdeczne dzięki! Hieno!
anonim2015.02.3 12:49
Lewactwo,jest wyjatkowo przebiegłe i podstepne,niczym waż w raju. Pod płaszczykiem troski i pozorow dobra,probuje przemycic chore ideologie,przez ,ktore juz teraz swiat zachodni gnije
anonim2015.02.3 12:51
Maksym Guzik z pętelką rozumiesz. Ja nie jestem księdzem pedofilem a Ty nie jesteś moją ofiarą. Ty jesteś co najwyżej ofiarą losu czyli prymitywnym frondowym ścierwojadem. Dlatego jesteś przeze mnie traktowany dokładnie tak jak na to zasługujesz! Jasne?
anonim2015.02.3 12:56
porcupinetree70 Masz pełną rację! Tym lewackim kanaliom absolutnie nie chodzi o los dzieci. Sami masowo deprawują nieletnich. Demoralizują ich pod płaszczykiem edukacji seksualnej, trują pigułkami dzień przed i dzień po.. a często sami gwałcą niewinne dzieci.. A potem przez całe stulecia wyją o zbrodniach Kościoła. Jakbym ich nie znał to bym się nimi przejmował. Ale ja ich doskonale znam i wiem ze to są cyniczne kanalie bez krztyny moralności i przyzwoitości!
anonim2015.02.3 15:48
Maksym Żadnej odpowiedzialności za niczyje zbrodnie nie zamierzam przerzucać na nikogo. Miejsce każdego zbrodniarza jest w więzieniu i kropka. Nie mam do takich ścierwojadów jak Ty pretensji o to, że tropicie wszelkie nadużycia czy przestępstwa w Kościele. Taka jest Wasza ścierwojadzia dola i na tym polega Wasza ścierwojadzia robota. Ja wskazuję jednak także na Wasze rzeczywiste intencje które nie polegają na trosce o dobro dzieci ale przede wszystkim na nieustannym oskarżaniu Kościoła. Robicie to z czystej nienawiści, która prędzej czy później zniszczy także Was samych! Wykazywanie Wam Waszej nienawiści nie ma absolutnie nic wspólnego z jakimś chronieniem przestępców. Wręcz przeciwnie: im więcej w Was nienawiści tym więcej takich przestępców wytropicie! Kościół zawsze na tej Waszej nienawiści skorzysta: po pierwsze bo się oczyści, po drugie bo się wzmocni. Zatem ujadajcie dalej! Tyle Waszego! W końcu sami zaplujecie się na śmierć i tyle z tego będziecie mieli..!
anonim2015.02.3 16:54
Maksym Wyj sobie dalej ścierwojadzie, wyj... tyle tylko że oddech masz już cośkolwiek nieświeży ... tak dawno nie żarłeś świeżego ścierwa..? To z głodu tak wyjesz..?
anonim2015.02.5 20:18
To normalna praktyka w prawodastwie międzynarodowym (i polskim), że do wielu słusznych paragrafów prawnych dorzuca się jakąś "świnię", jeden punkt, którego dla dobra pozostałych paragrafów trudno odrzucic. Tak było i u nas, gdy pracowano nad ustawą "O ochronie życia". Wprowadzono wtedy paragrafy o trzech wyłączeniach: dziecko z gwałtu, dziecko chore i przypadek zagrożenia życia matki. Chyba w większości stanowionego prawa są takie podrzucone "świnie". W tej ustawie "przemocowej" też cos takiego podrzucono. I ogłasza się: Kto zagłosuje przeciw ustawie - ten jest za przemocą!