18.01.19, 11:20Fot. Pixabay, CC 0

Kozieradka - zatrzyma łysienie, ochroni serce i kości

Kozieradka wykazuje działanie uszczelniające ścianki naczyń krwionośnych i pobudzające czynności krwiotwórcze szpiku kostnego. 

Nasiona kozieradki wywierają także pozytywny wpływ niemalże na cały układ pokarmowy:

Mogą leczyć: - wrzody żołądka; -problemy trawienne; - zaparcia; - pasożyty przewodu pokarmowego; - hemoroidy; - rak jelita grubego. Nasiona kozieradki mogą też chronić wątrobę. 

Kozieradka obniża też poziom cholesterolu we krwi. Nasiona kozieradki przyczyniają się do obniżenia stężenia całkowitego cholesterolu, "złego" cholesterolu LDL, trójglicerydów i VLDL - lipoprotein o bardzo małej gęstości. Wszystko dzięki saponinom steroidowym, które nasilają metabolizm cholesterolu i jego przemianę w wątrobie do kwasów żółciowych, których wydalanie stymulują. Jednocześnie saponiny opóźniają wchłanianie związków tłuszczowych. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko rozwoju miażdżycy i związanych z nią chorób serca, m.in. choroby wieńcowej. Właściwości przeciwmiażdżycowe wykazuje także zawarta w nasionach niacyna.

Kozieradka na wzmocnienie kości: 

  • 150 g kozieradki
  • 30 g rzepiku
  • 20 g korzenia żywokostu
  • 20 g rdestu ptasiego
  • 20 g kłącza perzu
  • 10 g pokrzywy
  • 10 g tymianku

Zemleć zioła na proszek, dodać do 1 kg miodu i dokładnie wymieszać. Zażywać po 1 łyżce stołowej rano i wieczorem. Można popić niewielką ilością przegotowanej wody.

Kozieradka na wzmocnienie włosów:

1 łyżkę nasion kozieradki zagotować w 2 szklankach wody, dodać 2 czubate łyżki pokrzywy i zostawić pod przykryciem na 2–3 godziny. Ciepłym odwarem kilkakrotnie płukać włosy.

Aby przyśpieszyć efekt, można dodatkowo zmielone nasiona wymieszać w równych proporcjach z pokrzywą,  skrzypem i miodem. Zażywać każdego ranka przez 28 dni. Włosy będą lśniące i mocniejsze, zdecydowanie wzmocnią się paznokcie i poprawi cera.

fronda.pl

Komentarze

lolek2019.01.18 17:34
Dajcie ten przepis księżom - 99% jest łysiejąca. Dajcie im też przepis na jakąś bombę odchudzającą bo 80% to grubasy