11.03.20, 16:38Fot. Pixabay

Kryzys związany z koronawirusem może potrwać do końca roku

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn przypuszcza, że wywołany pojawieniem się koronawirusa kryzys, w Niemczech może potrwać nawet do końca roku. Oświadczył to dzisiaj w Bundestagu, odpowiadając na interpelacje poselskie:

-„Mówimy tu o miesiącach, być może do końca roku” – powiedział niemiecki minister.

Odniósł się też do konieczności wsparcia finansowego przez rząd sektora turystycznego i gastronomicznego. Stwierdził, że takie wsparcie będzie konieczne „jeśli potrwa do dłużej niż kilka tygodni – co należy zakładać”.

Sytuacja wywołana przez pojawienie się koronawirusa nasila się w krajach europejskich. Również w Polsce odnotowuje się coraz więcej zachorowań, a rząd musi podejmować kolejne środki dla zapobiegania epidemii i wsparcia tych, którzy odczuwają jej skutki. 

kak/ PAP

Komentarze

Jakie życie taka śmierc!2020.03.11 19:23
Pamiętaj medo blogowa-portalowa, że jesteś zgredem czyli jesteś pierwszy w kolejce do piachu. A ponieważ przez całe życie byłeś mendą nikt ci w niczym teraz nie pomoże. W szpitalu ciebie oleją boś stary, sąsiedzi zawiadomią policję jak będzie im przeszkadzał smród gnijącego ciała z twojego "apartamentu".
skuter2020.03.11 19:17
Pan Bóg już nie mógł dłużej patrzeć jak bezkarnie morduje się nienarodzonych I może zesłał plagę na ten świat żeby wrócił do wiary i modlitwy
Ogladaj hity online2020.03.11 18:53
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
katolik2020.03.11 17:10
Człowiek nie będzie zarządzał swiatem , jeśli jest złym rządzą,zbytnio panoszącym się . Jest Bóg, który powiedział stop.
anonim2020.03.11 17:09
Francuzi mówią, że wraz ze wzrostem temperatury zagrożenie w Europie się zmniejszy, i wirus czasowo wywędruje w chłodniejsze rejony, zagrożenie pojawi się w jesieni, kiedy powróci, podejrzewają, że zdąży ulec mutacji i stanie się rzeczywiście groźny, mówią, że wszędzie brakuje łóżek z respiratorami i specjalistycznym sprzętem, w to trzeba szpitale wyposażyć, aby jesienią nie było zaskoczenia. Mam nadzieję, że polskie firmy są w stanie taki sprzęt wyprodukować!
katolik2020.03.11 17:07
to będzie pomór światowy, albo Sodoma albo Niniwa. Bogu trudno patrzeć na ludzi ,którzy sami wywołują wojny , bo z dobrobytu już nie wiedza czego chcieć, którzy niszczą Jezusa i Maryj, którzy są obojętni wobec innych. To koniec
skuter2020.03.11 19:10
Lepsza by była Niniwa bo tam ludzie się opamiętali i przeżyli a w Sodomie nie i przegrali
katolik2020.03.11 19:17
i ta prawda musi do ludzi dotrzec
ktoś tam2020.03.11 16:44
Zdaje się, że świetlaną przyszłość UE możemy włożyć między bajki. Ile to państw w UE jest na granicy bankructwa i to bez koronawirusa... Już "biedne murzynki" zaczęły zżerać to co było i czego jeszcze nie było... A teraz jak z produkcją zaczną być kłopoty i jeszcze "biedne murzynki" nie dostaną swojej dżizji... Zdaje się, że wiele osób może zobaczyć słynne "światełko w tunelu" w procedurze przyspieszonej...
ladychapel2020.03.11 16:42
Czy woda swiecona oraz woda z licznych w Polsce cudownych zrodel - chroni od koronawirusa?
ktoś tam2020.03.11 16:54
Widzę lewackie podpuchy... Woda sama z siebie przed niczym nie chroni by tak rzec. Chroni Bóg a wiele zależy od naszej wiary: "Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie. Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje." (Ps 127:1-2; BT) "Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was." (Mt 17:20; BT) A poza tym dobrze jest zachować roztropność w tym co należy do naszych możliwości. Jeśli lekkomyślnie wystawiasz się na oczywiste niebezpieczeństwo to nie miej pretensji, że krzywda ci się dzieje bo jest to grzech wystawiania Boga na próbę. Np. nikt za Ciebie nie umyje rąk, jeśli masz taką możliwość.
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.03.11 19:20
Wizyta w kościele nie pomoże - za to może nawet zabić.