19.03.19, 08:35

Krzysztof Wyszkowski: Ekshumacja w Jedwabnem jest konieczna!!!

Krzysztof Wyszkowski w rozmowie z portalem wPolityce.pl odniósł się do decyzji Prokuratury Krajowej o tym, że dalszych ekshumacji w Jedwabnem nie będzie.

,,Obawiam się, że źródłem tego stanowiska muszą być te same powody dla których prokuratura nie widzi powodów, żeby po wielu latach składania fałszywych zeznań i zawiadomień przez Lecha Wałęsę nie przedstawić mu aktu oskarżenia. Mam wrażenie, że mamy do czynienia z programowym lenistwem, które jest osłaniane rzekomymi postawami politycznymi czy polityką zagraniczną'' - powiedział były opozycjonista.

Jak stwierdził Wyszkowski, wierzy, że w przyszłości ekshumacje zostaną jednak przeprowadzone.

,,Ekshumacja w Jedwabnem jest konieczna. Ona prędzej czy później się odbędzie. Rzeczywiście Polska jest w skomplikowanej sytuacji. W Europie jest atakowana za faszyzm. W Ameryce duże wpływy ma przemysł Holokaustu. Naciski polityczne w okresie przedwyborczym rzeczywiście są niebezpieczne. Być może ludzie, którzy tak to ocenili, uznali, że obecnie jest niewłaściwe wracanie do ekshumacji'' - podkreślił.

bb/tysol.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2019.03.19 14:17
Antoni + Co z tego żeś żydzie skończył Uniwerek jak w piekle Budiet po śmierci z powodu naturalnej żydowskiej głupoty Uświadom sobie mądry inaczej żydzi + żydów nie minie nawet dziesięć lat a Diabły ich od piekła porwą
Antoni2019.03.19 14:56
Jesteś chory człowieku i lecz się z nienawiści do ludzi
Jan Radziszewski 2019.03.19 14:10
JedniMająKlasęWyszkowskiMaSiedem + Co z tego żeś żydzie skończył Uniwerek jak w piekle Budiet po śmierci z powodu naturalnej żydowskiej głupoty
bogdanus2019.03.19 14:08
Słusznie, należy gruntownie zbadać temat i raz na zawsze zakończyć.
Beno2019.03.19 11:05
Pan Wyszkowski i każdy mądry Polak to wie i tego oczekuje. Ale rząd ciągle opanowany jest strachem. W rządzie potrzebni są odważni, dla których priorytetem będą sprawy Polski, a nie UE albo USA, Izraela czy innych. To jest interes Polski - ekshumować ofiary mordu w Jedwabnem i wyjaśnić sprawę do końca.
Antoni2019.03.19 10:44
Doskonale wiadomo co tam się stało: Polscy mieszkańcy spalili w stodole swoich sąsiadów. To samo było w Wąsoczu a pogromy odbyły sie jescze w kilku okolicznych miejscowościach
JedniMająKlasęWyszkowskiMaSiedem2019.03.19 9:57
Wyszkowski Krzysztof. Mężnie zmagał się z trudem ukończenia szkoły podstawowej. Na nic więcej sił w życiu nie starczyło. Dlatego może występować jako autorytet dla wyborców PiS.
Zbigniew2019.03.19 8:56
Jak dlugo badania w Jedwabnem nie beda zakonczone, tak dlugo obecna opinia o wydarzeniach, bedzie klamstwem.