31.01.18, 20:30

Krzysztof Wyszkowski: Wydalić z Polski ambasador Annę Azari!!!

Legendarny działacz ,,Solidarności'' Krzysztof Wyszkowski apeluje o usunięcie ambasador Anny Azari z Polski. Powinna zostać w jego ocenie uznana za persona non grata i wydalona z naszego kraju.


,,Domagam się od MSZ ususunięcia amb. Azarii jako persona non grata z powodu dokonania przez nią haniebnego kłamstwa w duchu antypolonistycznego aktu niemiecko-rosyjskiego rewizjonizmu historycznego'' - napisał na Twitterze Wyszkowski.


,, Pani ambasador Izraela twierdzi, że Polacy są winni współodpowiedzialności za Zagładę. To podłe antypolskie kłamstwo! Polscy Żydzi - oto chwila, gdy macie obowiązek wypowiedzi!'' - dodał.

Anna Azari tłumaczyła w jednym z wywiadów, że Polskę skrytykowała w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na wyraźne polecenie premiera Benajmina Netanjahu, który oprócz bycia szefem rządu Izraela kieruje także tamtejszym MSZ.

Koncepcję wydalenia z Polski Anny Azari jako persona non grata podniósł także Witold Gadowski, przekonując, że gdyby Polska się na to zdecydowała, Izrael natychmiast zmieniłby ton i spokorniał - ZOBACZ TUTAJ.

mod