22.04.19, 17:15

Ks. Bortkiewicz: Kościół chce powstrzymać upadek Zachodu

Kościół katolicki jest solą w oku marksistowskiej polityki. To Kościół sprzeciwia się zepsuciu Zachodu. Dlatego jest tak ostro atakowany - mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

 

,,Wspomniane [...] formacje partyjne [Wiosna, Nowoczesna - red.], nie wiem, czy świadomie, czy nie, ale wpisują się doskonale w marksistowski, czy wręcz bolszewicki paradygmat polityki. Jego istotą była „walka klas”, ale tak ostatecznie - po prostu walka z każdym, komu nadało się etykietę wroga. Taką walką z kimś, zastępuje się walkę o coś. I bez trudu widać, że wspomniane formacje polityczne nie mają żadnego programu konstruktywnego. Pozostaje im walka. A ponieważ Kościół, wciąż jeszcze pozostaje znakiem sprzeciwu, więc obiekt tej walki jest dość oczywisty'' - powiedział ks. prof. Bortkiewicz.

Kapłan mówił też o atakach przypuszczanych na Kościoł katolicki przy okazji każdych praktycznie Świąt Wielkanocnych.

,,Jeden z niemieckich komunistów, Willy Muenzenberg, powiedział w dobie rewolucji 1968 r., o której przypomniał ostatnio papież Benedykt XVI, słowa bardzo znaczące: „Uczynimy Zachód tak zepsutym, że aż będzie śmierdział”. Tym, co próbowało, mimo wszystko, sprzeciwiać się tej akcji psucia Zachodu i całego świata, był i pozostaje Kościół. Dlatego ze wszech miar, stara się podważyć Jego autorytet. Proszę zauważyć pewien ciąg zdarzeń - od wielu już lat. To w okresie Wielkiego Postu otrzymujemy w tym roku „Sodomę”, książkę o skandalach w życiu hierarchów kościelnych, wcześniej mieliśmy na przykład, także w okresie Wielkiego Postu, a to jakieś sensacje o Ewangelii Judasza, skądinąd znanym apokryfie literatury starożytnej, w niczym nie sensacyjnym, a to donoszono o „autentycznym” grobie Jezusa i jego zawartości, a to miewamy inne sensacje. To nie jest przypadek'' - powiedział.

Ksiądz był pytany o właściwą odpowiedź na tę sytuację.

,,Z naszej strony potrzebna jest przede wszystkim wiara. Każdego dnia, w czasie Mszy świętej, wypowiadam jako ksiądz słowa, które mnie poruszają od przeszło 35 lat: „nie zważaj na grzechy nasze, ale na wiarę swojego Kościoła”… Te słowa domagają się naszej wiary. Te słowa domagają się zawierzenia nie politykom, nie ich nagłośnieniom medialnym, nie „sztukom” i filmom, ale Chrystusowi. Zapewniam, że dramat Wielkiego Tygodnia jest bardziej dramatyczny i pasjonujący niż „Kler”. Ale przede wszystkim - „Kler” to fikcja, Ewangelia - to prawda i życie. Głupotą jest wierzyć fikcji, niż Chrystusowi. Zatem - wiara'' - stwierdził.

bsw/wPolityce.pl

Komentarze

Michał2019.04.23 7:36
Kościół, jak zawsze, stara się powstrzymać swój upadek oraz osłabienie swoich wpływów i władzy. Cała narracja o pożarze jest realizowana wyłącznie na potrzeby rynku w Polsce. Na zachodzie tego typu pierdzenia do nikogo już nie trafiają. Kościół wie, że utracił "rząd dusz" w cywilizowanej części Europy. Polskę traktują jako ostatni bastion swoich wpływów i władzy i dlatego produkują takie wypociny. Na zachodzie nie tyle, że ktoś jest przeciw Kościołowi, tam po prostu to mało kogo obchodzi, bo już dawno temu ludzie pozbyli się uległości względem tych zwyrodniałych manipulatorów. Przykładem może być Irlandia, gdy wyzwoliła się z jarzma Kościoła, kraj nagle zaczął prosperować i rozwijać się. Wcześniej to było nie możliwe, ponieważ pod prałacim butem wszystko co dobre, naturalne i normalne, skazane jest na zniszczenie. Przykłady ten prawidłowości są widoczne wszędzie, na całym świecie. Na nieszczęście Polski, Kościół jest zdeterminowany by utrzymać przy sobie choć ten kraj, zachować ten folwark jako zaplecze do swojego złodziejstwa, chuci, pragnienia władzy i bezkarności.
A POLSKIE DZIECI KARMILI SZCZAWIEM I MIRABELKAMI2019.04.23 5:26
U ZYDOW OD CZASOW BIBLIJNYCH NIC SIE NIE ZMIENILO .TAK JAK PRZEDTEM I OBECNIE JEZUS DLA NICH JEST WROGIEM BO KAZAL ZYC W PRAWDZIE I KOCHAC BLIZNIEGO.NATOMIAST JUDASZ TO BOHATER BO BO PRZYCZYNIL SIE DO SMIERCI JEZUSA.ZYDZI OBECNI W WIEKSZOSCI TO JUDASZOWE PLEMIE SA KOLABORANTAMI ZLODZIEJAMI ZDRAJCAMI OCZYWISCIE NA GIGANTYCZNA SKALE JUZ NIE ZADAWALAJA SIE 30 SREBRNIKAM Z POLSKI PRZEZ 8 LAT RZADZENIA ZAPLACILI SOBIE OKOLO 300 MILIARDOW ZLOTYCH.
Zepsuciu Zachodu?2019.04.23 1:16
„Kościół chce powstrzymać upadek Zachodu” Ambitne marzenia. - po co sięgać tak daleko? Ludzie będą wystarczająco zadowoleni, jeżeli kościół powstrzyma własny upadek moralny.
Michal2019.04.22 19:55
Na świecie występuje następująca prawidłowość: Państwa, w których Kościół ma dużo do powiedzenia (czy ogólnie religia) są państwami zacofanymi, biednymi, z rozlicznymi problemami cywilizacyjnymi, często nazywane bywają "krajami trzeciego świata". I odwrotnie, tam gdzie kler jest na swoim miejscu, czyli w budynku kościoła i nie jest dopuszczony do sprawowania władzy i wpływania na prawo, panuje dobrobyt, lub względny dobrobyt z tendencją wzrostową. Co więcej ludzie przykładowo z Polski chętnie jadą do tych właśni krajów. Proszę o podanie JEDNEGO państwa, słownie jednego, gdzie jest dobrze i gdzie Kościół ma dużo do powiedzenia (z wyłączeniem Watykanu).
PolscyKatolicyZagłosowaliNogamiIdącNaFilmKler2019.04.22 18:47
Kleruchy bronią się resztkami sił. Kilku dyżurnych profesorków-spaślaków, paru staruchów episkopalnych, paru czystej wody hochsztaplerów jak Glas czy Oko - oni są WSZĘDZIE. Mamią, tumanią, kręcą, apelują, bredzą na każdy temat, byle wyszło, że kler jest cacy, a cały świat zły. Złe dzieci, źli ich rodzice, źli nauczyciele, źli niewierzący, źli wierzący za tanio. Złe filmy o złym klerze, na które walą miliony widzów. Nie wierzących - WIEDZĄCYCH, że to kler katolicki jest złem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 18:11
Z ostatniej chwili !! Zwryrodniały katolicki ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 18:11
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10940zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
psychopata słowiczek poznański jest oszustem2019.04.22 18:10
Obleśny SŁOWICZKU POZNAŃSKI zmieniający płeć i nicki 30 razy w tygodniu. Ameby z "redakcji" frondy mają na ciebie głęboko wyjjjeebane podobnie jak na twojego kumpla Nowaka :) Nie podałoś swojego nazwiska ukradłoś tożsamość innej osoby, która nawet nie ma pojęcia jakie kłamstwa piszesz spod jej nazwiska. Sprawa zgłoszona do organów ścigania.
diana2019.04.22 17:44
kościół to raczej usiłuje powstrzymac swój upadek i swoje znaczenie we współczesnym świecie,wiara się prywatyzuje,a kościołowi trudno się z tym pogodzic,,,czy to dobrze,czy zle-nie mnie oceniac!
Lucifer2019.04.22 17:31
Kościół sam doprowadził do upadku zachodu. Dzieląc ludzi, wpajając jad i nienawiść, mieszając się do polityki, zarabiając miliardy na ubogich, gwałcąc dzieci i nie wydając sprawców organom ścigania. Kraj takie jak czechy, gdzie już dawno odrzucono kościół rozkwitają.
Beno2019.04.22 22:51
Czechy rozkwitają? Kpisz, czy o drogę pytasz? Lucifer - to właśnie tacy jak ty sieją nienawiść i zło, dzielą ludzi, gwałcą, bo zło to grzech, a Lucyfer, czy jak się podpisujesz "Lucifer" jest symbolem zła. Sam sobie przeczysz.