29.05.14, 18:46Ks. Dariusz Oko (fot. Fronda.pl)

Ks. Dariusz Oko dla Fronda.pl: Gwałt na tożsamości płciowej 9-latka?

Portal Fronda.pl: W Wielkiej Brytanii już dziewięcioletnie dzieci mogą otrzymywać środki, które blokują dojrzewanie płciowe. Ma to ułatwić późniejszą operację „zmiany” płci. Jak Ksiądz ocenia taki proceder?

Ks. dr hab. Dariusz Oko: Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Należy pamiętać, że nasze ciało jest cudownym kosmosem. Nawet pojedyncza komórka jest takim kosmosem, a przecież mamy ich biliony! Człowiek jest przecudownym dziełem Boga, ale dziełem niezwykle kruchym. Każda komórka, każdy organ naszego ciała może zostać dotknięty przez chorobę. Mamy choroby układu immunologicznego, choroby kardiologiczne, a w końcu także choroby dotyczące sfery seksualnej. W przypadku bardzo niewielkiej grupy ludzi (to dosłownie pojedyncze przypadki) mamy do czynienia z zaburzeniami, polegającymi na trudności z określeniem płci. To wielki dramat, bardzo mocno przeżywany przez ludzi, cierpiących z powodu tego zaburzenia. W takich przypadkach pomoc lekarska, psychologiczna czy psychiatryczna jest niezbędna. Znane są przypadki, w których uzasadnienie znajduje leczenie farmakologiczne. Jedną sprawą są jednak sytuacje, w których znajdujemy ściśle naukowo uzasadnienie, a inną – te, w którym do głosu dochodzi ideologia.

To właśnie do istoty ideologii gender należy przekonanie, że płciowość jest czymś bardzo plastycznym, że możemy dowolnie kształtować swoją płeć, że znacznie większy wpływ na jej kształt ma kultura, a nie biologia. Takie absurdy głoszą czołowe ideolożki gender. Judith Butler twierdzi na przykład, że nie biologia warunkuje kulturę, ale kultura biologię. Płeć biologiczna jest dla niej wytworem kulturowym.

Mając na uwadze popularność głoszonych przez ideologów gender absurdów, należy mieć świadomość istnienia poważnego niebezpieczeństwa, jakim jest tworzenie ustaw nie po to, by pomóc niewielkiej grupie ludzi, którzy rzeczywiście mają problemy z określeniem tożsamości płciowej, ale po to, by dokonać gwałtu na człowieku i jego tożsamości oraz propagować utopijną ideologię gender.

Być może tak właśnie jest w przypadku rozwiązania przyjętego w Wielkiej Brytanii. Z danych kanadyjskiego eksperta Kena Zuckera, na które powołuje się Chrześcijańskie Towarzystwo Medyczne wynika, że tylko ok. 12 proc. chłopców i dziewczynek pozostaje przy swoim zamiarze dokonania operacji tzw. zmiany płaci, jaką deklarowało w dzieciństwie. Wynika z tego, że 90 proc. osób, które zdecydują się na przyjmowanie środków farmakologicznych, będzie w wieku dorosłym żałować swojej decyzji podejmowanej w wieku 9 lat. To wielkie ideologiczne nadużycie, a właściwie przestępstwo, prowadzące do unieszczęśliwienia 90 proc. ludzi, którzy poddadzą się takiej kuracji.

Poza tym, pojawia się pytanie, na ile 9-letnie dziecko jest w stanie trwale zadeklarować chęć zmiany płci i rzeczywiste zaburzenia tożsamości płciowej. Istnieje poważne niebezpieczeństwo, że to dziecko, nawet jeśli ma problem z określeniem płci, będzie indoktrynowane przez otoczenie. Z badań prof. Marka Regnerusa wiemy, że ok. 30 proc. dzieci wychowanych przez pary homoseksualne w dorosłości staje się homoseksualna. To dowodzi tezie, że homoseksualizm jest bardzo mocno uwarunkowany kulturowo, jest wynikiem pewnego sposobu socjalizacji dziecka.

W tym przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że pod wpływem ideologii gender dzieci będą nieodpowiednio traktowane, w końcu doprowadzone do szkodliwej dla nich operacji. To bardzo niebezpieczne, bo skutki takich eksperymentów podejmowanych na tożsamości małego dziecka będą katastrofalne. Powstaje pytanie, na ile rozwiązanie przyjęte w Wielkiej Brytanii znajduje odzwierciedlenie w udokumentowanych medycznie i naukowo przypadkach ludzi, a na ile jest kolejnym absurdem ideologicznym utopii, jaką jest gender.

Not. MaR

Czytaj także:

 

Będą zmieniać płeć już u 9-letnich dzieci - wszystko w świetle prawa!


Komentarze

anonim2014.05.29 19:32
Na Oko widać, że ktoś tu oszalał.
anonim2014.05.29 19:46
Na wykładach z medycyny słyszałem, że najpierw jest sfera somatyczna, a w oparciu o nia powstaje już zdeterminowana przez nią sfera psychiczna. Mówiąc inaczej: jest pewna kolej rzeczy- najpierw jest noga a potem but. No widać niektórzy z gendermerii twierdzą, że punktem odniesienia jest jednak but. Noga? można siekierą przyciąć..;-) Widzę, żę ktoś doskonale dobrał sobie awatara- ciemność i niesie ją jak "kaganek oświaty" ;-)
anonim2014.05.29 20:02
Tak to jest jak ludzie są opętani anarchiczną koncepcją wolności, oderwaną od prawdy.
anonim2014.05.29 20:21
Brawo!!!
anonim2014.05.29 21:09
Farmakologicznie ateistyczna zdeprawowana zgraje posługująca się ideologią gender chcą wywołać u małoletnich seksualne zaburzenie które bezpośrednio przyczynia się w późniejszym etapie dojrzewania do niewłaściwych zachowań.
anonim2014.05.29 21:56
Fascination łajzo zboczona nie LOL-uj tylko przestań młodocianym wpajać zboczone postępowanie które zapewne jest dla ciebie codzienności z powodu braku bardziej konstruktywnych zajęć.
anonim2014.05.29 22:53
@Fascination ... " Później jednak zaczynają się fantazje o dżenderze" A czy to nie przypadkiem genderyści coś tam piszą o "płci kulturowej", która jest niezależna od płci biologicznej? Płci, która jest zewnętrzna dla naszego człowieczeństwa, więc można ją dowolnie zmieniać, tak jak zmienia się kolor włosów?
anonim2014.05.30 8:58
Powyżej widzę świetne merytoryczne wypowiedzi ekspertów! ;););) Naprawdę jestem zdziwiona ile konkretnej treści można ująć w jednym zdaniu!;););) Jesteście ślepi moi drodzy, bo nie żyjecie w przyjaźni z Jezusem, który jest światłem czyli także konkretną wiedzą. Brodzenie w ciemności zaś oznacza, że znajdujecie się w stanie kompletnego zagubienia - czyt. niewiedzy. Wyrazy współczucia. Natomiast ks. prof. Oko natomiast wypowiedział się bardzo rzeczowo, po raz kolejny. Brawo!
anonim2014.05.30 21:11
@Eschatologiczny Agitator ... Wydaje mi się, że wyraźnie mylisz pojęcie socjalizacji z pojęciem seksualizacji. Radzę zajrzeć do słownika.
anonim2014.05.31 6:36
Ks. Oko powiedział to o czyn mówią naukowcy biolodzy o których się nie mówi. Sięgnijcie po książkę o ile stać was na uczciwość i przeczytajcie, Zainteresujcie się co piszą na ten temat biolodzy. wersja ebook lub audiobook PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI
anonim2014.05.31 8:05
Nie mam wiedzy na ten temat , a wykłady tego profesora nic nie wnoszą , wręcz gmatwają sprawę. To jest problem dla części społeczeństwa , czy go nie ma ?
anonim2014.05.31 11:56
BIOLOGICZNA KRYTYKA KATEGORII GENDER Przedmiot Konwersatorium Etnologiczne- dr Monika Baer I. FEMINIZM A BIOLOGIA II. HOMOSEKSUALIZM A BIOLOGIA III. PRACA DLA KOBIET A BIOLOGIA http://www.prace_etnologiczne.republika.pl/gender.html
anonim2014.06.2 15:13
Kasa Inspiracja Manipulacja Gwałt Przemoc - tak wyklucza tylko cyfra. I jesteś pod kontrolą.