24.09.21, 15:02fot. yt/rctv

Ks. Kostrzewa: ,,Aby uczynić swoje serce mądrym, kobieta powinna oddać je Jezusowi''

Serce bywa zwodnicze. Wiele kobiet gubi siebie i swoje dusze idąc za porywami serca bez udziału rozumu i mądrości. Serce kobiety, aby kochać prawdziwie, musi być mądre. Aby uczynić swoje serce mądrym, kobieta powinna oddać je Jezusowi. To, co oddane Jezusowi, On uświęca, uzdrawia, prowadzi. Wnosi swoje dary, szczególnie dar miłości i pokoju - przypomina ks. Sławomir Kostrzewa w konferencji wygłoszonej dla Wspólnoty Kobiet działającej przy parafii św. Rodziny w Legnicy, w czasie rekolekcji w Bolesławcu, 24 kwietnia 2021 r.

mp/ytrctv/ks. Sławomir Kostrzewa

Komentarze

Mariusz2021.09.25 15:37
Siostry gwałcone na misjach. W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport. Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maura O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
Qantum2021.09.25 6:42
Kobieta jest tylko kobietą przy ścicłej relacji z Bogiem - reszta to zbiór hedonistek. Z natury decyzje podejmuja pod wygody, poklask, uznanie, doznanie i bliżej niesformuowane(nawet przez nie same) inne pierdy. Więc niech pija trucizne po którą łapy wyciągnęły.
Agnieszka2021.09.24 20:13
Ze streszczenia to wynika, że według tego księdza mężczyzna się kieruje rozumem i mądrością i serca Jezusowi nie muszą oddawać, bo żeby było mądre, bo już stworzeni jako rozumni i mędrcy. Kobiety natomiast to stworzone bez rozumu i tylko z uczuć się składają, nimi kierują, więc Jezus tylko im do mądrości potrzebny. Oj naiwny księże. Może warto poznać trochę naturę i wynaturzenia mężczyzn i kobiet, bo niektóre kobiety to daleko gdzieś mają uczucia a rozumowe kalkulacje opanowały do takiej perfekcji, że sobie równych nie mają w wyrachowanym myśleniu, gdy faceci latają na zagładę za swoimi uczuciami i pożądaniami niczym bezrozumne zwierzaki.
rebeliant2021.09.24 18:59
A zatem skończy się poniżeniem względem zawsze dziewic i podprogowym lękiem o "nieczystość".
Anonim2021.09.24 18:53
serce jesusowi a,d... proboszczowi?? oczywiście w pewnym wieku,te katabasy
Polak2021.09.24 17:24
Aby człowiek (nie tylko kobieta) nie był odgradzany od mądrości musi tylko odrzucić okultystyczne zabobony - w tym i sektę rzymskokatolicką.
PrzebieraniecKleruchKostrzewaTumaniBzdetami2021.09.24 17:03
Kleruch Kostrzewa doradca sercowy... Dewiacyjny nieruchacz, pierdoła bez rodziny, kwazi eunuch romansujący tylko z ministrantami. Jedyne pole porozumienia tego klero-kretyna z kobietami może dotyczyć noszenia długich sukni.
Po 11 ...2021.09.24 15:53
Kobiety nie potrzebują mądrego serca. Ważniejsza jest ogarnięta łechtaczka.
Tomek2021.09.24 15:49
to coś jak przeciętny katolik, emocje zamiast rozumu.
Serce sercem ale normalny facet2021.09.24 15:42
bez kompleksów i zaburzeń na tle seksualnym nie zostaje księdzem.
Alex2021.09.24 15:50
sam żałuję że do seminarium nie poszedłem, teraz muszę się na roksie sprzadawać :( , a tak ruchanie miałbym w pakiecie.
prawda boli2021.09.24 15:34
Dotyczy to tylko kobiet bo mężczyzna ma serce ,,mądre,, z definicji? Ilu mężczyzn zgubiło siebie i kobiety, swoją i jej dusze, idąc i działając bez udziału rozumu i mądrości i oddania serca Jezusowi
Anonim2021.09.24 15:13
Że kleruchy pier.dolą dyrdymały - to ich sprawa, hobby jak każde inne. Ale że ktoś im za to płaci, także z moich podatków to są jakieś, koorva, jaja!!!🤢🤮🤮🤮