17.05.19, 14:27

Ks. Michał Twarkowski: Cierpliwość nie jest tolerancją

Cierpliwość nie jest tolerancją. Tolerancja być może zewnętrznie wygląda podobnie. Ktoś się zachowuje nie tak, jak mi się podoba, ale - w jakiś sposób - tolerancja odcina mnie emocjonalnie od tego drugiego.

"Mnie to nie obchodzi, niech sobie robi, co chce".

Nie, w cierpliwości mnie to obchodzi, mnie to boli i cierpię! Ofiarowuję to Panu Bogu i dla dobra tej drugiej osoby.

Tak o cierpliwości mówi w piątym odcinku serii #OwoceDuchaŚwiętego ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

Salve NET

Komentarze

AnnA2019.05.19 20:44
Chwała Panu
gośka2019.05.17 20:55
Katolicka wiara podobna jest do wiary Azteków...tyle samo krwi, tyle samo ofiar, podobne oczyszczanie z win...w robocie czekałam cierpliwie zamiast działać, bronić się..i teraz muszę się tłamsić jeszcze gorzej...w żadną zasadę już nie wierzę, że jest dobra!....wszystko to kłamstwo tylko po to, żeby to innym żyło się lepiej a nie mnie!...ciągle ustępować, być cierpliwym aż cię zgnoją i spadniesz do pozycji chlewu!!!!!
RiaTsudni2020.07.19 14:20
gośka jest podobna do Klaudii Jachiry i Róży Thun - też ma głupie wypowiedzi
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 16:54
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11 410zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
anonim2019.05.17 19:40
Bliższe są mi moje dzieci / hetero/niż.....Spadaj!