10.07.19, 18:30zdj. screen Youtube/SalveTV

Ks. Robert Skrzypczak: Nie chcemy pseudoeuropejskich, ateistycznych mrzonek. MY CHCEMY BOGA!!!

Ksiądz profesor Robert Skrzypczak wygłosił dziś homilię na mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Polacy 10. dnia każdego miesiąca modlą się w Archikatedrze Warszawskiej za dusze ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 r. 

Na początku kazania ks. prof. Robert Skrzypczak nawiązał do czytania z dzisiejszej mszy. 

"Wydaje się, że słowa o głodzie nie mają w Polsce większego sensu. Nie powinno być nikogo głodnego. Zmartwieniem jest raczej odpowiednia dieta albo co robić z żywnością która się marnuje, a tymczasem głód nadal trawi pokolenie"-zauważył duchowny. Ksiądz Skrzypczak podkreślił jednak, że obecnie jest to inny głód: "głód prawdy i miłości". 

"Trudno napotkać żebraka proszącego o jedzenie a coraz więcej jest młodzieży w wyzywających strojach. (Młodzi- red.) pokryci tatuażami jak średniowieczne katedry witrażem, wydają z siebie wołanie: spójrz na mnie, jestem głodny miłości, nie wiem, dokąd idę"- mówił w homilii kapłan. 

"Im więcej opuszczonych kościołów tym bardziej wzbiera się w nas głód. To głód życia wiecznego"-podkreślił ks. Skrzypczak. 

"Jesteśmy ostatnio świadkami licznych interwencji Matki Boskiej. Na szczególną uwagę zasługują objawienia w Ekwadorze sprzed 400 lat. Maryja zostawiła tam przesłanie które miało spełnić się na przełomie XX i XXI wieku czyli teraz. Maryja zostawiła wtedy przesłanie dotyczące głodu, jego dewastacyjnych skutków. Wskazała na 3 rodzaje utrapień które mają spaść na nasze pokolenie"-mówił duchowny. Następnie wyliczył te utrapienia, zwracając uwagę, że wszystko to, przed czym ostrzegała nas Maryja 400 lat temu, dzieje się właśnie w dzisiejszych czasach. 

"1. masowa apostazja, odejście od Boga i wiary, bluźnierstwo i świętokradztwa. To nas otacza. Oscentacyjny ateizm, bluźnierstwa mające upokorzyć wierzących i osłabić ich. 2. Maryja mówi "nieszczęsne dzieci tych czasów". Chodzi pewnie o ofiary wykorzystań seksualnych, nie tylko w Kościele"-wyliczał ksiądz profesor. 

"Pedofilia rozlewa się nie tylko przez kościoły inne środowiska. "Nieszczęsne dzieci" o których mówi Maryja to dzieci wychowujące się w rozbitych rodzinach, sięgający po dopalacze, po pigułki wczesnoporonne. Dzieci poddawane przymusowej kolonizacji ideologii gender"-podkreślił duchowny. 

"3. Diabeł będzie chciał zniszczyć sakrament pokuty. W niektórych miejscach mamy do czynienia z zamachem na ten sakrament. Ludzie idą do piekła, nie prosząc o wybaczenie. Konfesjonały w zachodnich kościołach służą za schowki. Sakrament będzie lżony i poniżany. Nie jest tak?"-pytał ksiądz Robert Skrzypczak. 

Jak wskazał kapłan, ludzie wierzący, a więc tworzący Kościół, stoją obecnie w obliczu dylematu, w którą stronę powinna iść nasza wspólnota katolicka. 

"Kościół ma być solą ziemi czy słodzikiem?"-zastanawiał się ks. Skrzypczak. 

"Nie chcemy edukacji seksualnej, pseudo-europejskich mrzonek. My chcemy Boga"-podkreślił ksiądz profesor, kończąc homilię.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze

Slawek2019.09.7 5:32
chłopie zawieś sobie kamień młyński do szyi i rzuć się w morze .zresztą z wieloma innymi?księżmi" i "zakonnikami"
Wszyscy umrzemy2019.07.12 9:24
"Masowa apostazja, odejście od Boga i wiary, bluźnierstwo i świętokradztwa" Żadne bluźnierstwo tylko zdrowy rozsądek - nikt nie lubi należeć do wspólnoty, która wyklucza wszelką inność i rości sobie wyłączne prawo do moralności. Może czas się zastanowić dlaczego tyle osób odchodzi i jednoczyć zamiast dzielić ludzi na lepszych i gorszych?
nikt2019.07.11 16:13
" My chcemy Boga Słodka Pani w pieśniach rodziców , w dziatek snach . My chcemy Boga , my poddani On naszym Królem , on nasz Pan " Piękny hymn . Chcecie Boga ? To idźcie Doń zamiast tyle gadać i pisać dyrdymały .
nikt2019.07.11 16:17
"W troskach rodziców ' ---skojarzyło mi się z pieśnią .
nikt2019.07.11 16:51
Nie zapomnijcie jednak o tym , że Bóg to nie religia " w książce i w szkole "
Kubiak2019.07.11 13:00
Św. Paweł, Św Piotr i inni apostołowie czy np. Św Augustyn smażą się pewnie w piekle bo nie znali sakramentu pokuty i się nie spowiadali.
Adaś 2019.07.11 12:13
Nie chcemy za to czarnoksiężników którzy wszędzie wpychają swoje brudne łapska ( polityka, zdrowie, życie, majtki dzieci, portfele... ).
Helena2019.07.11 7:21
BÓG już zwyciężył!!! A korzystniej jest trzymać stronę Zwycięzcy niż przegranego, czyż- nie? Kościół powołany przez Jezusa przetrwa, bo głosi Prawdę! Niżej fakty o prokreacji, których nie znajdziemy w "poprawnych politycznie" przekazach, a które wytrwale nagłaśnia właśnie "zacofany" Kościół, przygotowując młodych do małżeństwa! Stosowanie antykoncepcji tworzy w podświadomości stosującego ją nastawienie "przeciw dziecku" i ceduje odpowiedzialność za własne działania seksualne na producenta używanego środka: zawiodła antykoncepcja, potrzebny staje się "następny krok"! Statystyki potwierdzają, że najwięcej aborcji dokonywanych jest przez kobiety stosujące antykoncepcję. Mitem jest kolportowana przez koncerny farmaceutyczne wysoka skuteczność środków, bo dotyczy stosowania ich w warunkach idealnych - jakie nie występują w codzienności. Ukrywana jest wiedza o poronnych mechanizmach działania środków hormonalnych - uśmiercanie kilkudniowego poczętego dziecka przed implantacją w macicy! Stąd przekłamane dane o wysokiej skuteczności w przeciwdziałaniu poczęć! A przecież już nawet w lewackim "Świecie Nauki" z czerwca 2019 roku, pojawił się raport o "zdrowiu reprodukcyjnym kobiet", w którym planowanie poczęć (NIE - URODZEŃ), oparte na świadomej obserwacji zmian w cyklu kobiecym, oceniane jest przez lewicową dziennikarkę jako 95 do 99 % skuteczne!!! Czemu nie jest upowszechniane masowo - bo NIC NIE KOSZTUJE I NIE POMNAŻA DOCHODÓW KONCERNOM!!!
Tadeusz2019.07.11 6:41
Demony w opętanych, usiadły za klawiaturami. Na nic wasze wrzaski i bluzgi. Któż jak Bóg!
Helena2019.07.11 7:13
Tak - tylko BÓG i Prawda - zwyciężą, a właściwie - już wygrały, bo są odwieczne!!! A korzystniej jest trzymać stronę Zwycięzcy niż przegranego, czyż- nie? Niżej fakty o prokreacji, których nie znajdziemy w "poprawnych politycznie" przekazach, a które wytrwale nagłaśnia właśnie ten "zacofany" Kościół! Stosowanie antykoncepcji tworzy w podświadomości stosującego ją nastawienie "przeciw dziecku" i ceduje odpowiedzialność za własne działania seksualne na producenta używanego środka: zawiodła antykoncepcja, potrzebny staje się "następny krok"! Statystyki potwierdzają, że najwięcej aborcji dokonywanych jest przez kobiety stosujące antykoncepcję. Mitem jest kolportowana przez koncerny farmaceutyczne wysoka skuteczność środków, bo dotyczy stosowania ich w warunkach idealnych - jakie nie występują w codzienności. Ukrywana jest wiedza o poronnych mechanizmach działania środków hormonalnych - uśmiercanie kilkudniowego poczętego dziecka przed implantacją w macicy! Stąd przekłamane dane o wysokiej skuteczności w przeciwdziałaniu poczęć! A przecież już nawet w lewackim "Świecie Nauki" z czerwca 2019 roku, pojawił się raport o "zdrowiu reprodukcyjnym kobiet", w którym planowanie poczęć (NIE - URODZEŃ), oparte na świadomej obserwacji zmian w cyklu kobiecym, oceniane jest przez lewicową dziennikarkę jako 95 do 99 % skuteczne!!! Czemu nie jest upowszechniane masowo - bo NIC NIE KOSZTUJE I NIE POMNAŻA DOCHODÓW KONCERNOM!!!
anonim2019.07.11 6:25
A może tak zamiast boga jakąś seksowną boginię, a ?
Ewa2019.07.11 6:21
Jak wielki jest głód Boga widać w tych wypowiedziach. Bardzo wygłodzeni, którzy nie pamiętają już nawet, jak smakuje Prawdziwy Pokarm, gorączkowo szukają, czytając wypowiedzi prorockich kapłanów. Nie pozostają na nie obojętni. To bardzo dobry znak ! Szukajcie a znajdziecie. Powodzenia ! Was też kocha Bóg, miłością, której się nawet nie domyślacie. Cierpliwości, Miłosierdzie jest też dla Was. Bóg ma dużo czasu, czeka cierpliwie. Nie marnujcie szansy.
anonim2019.07.11 4:43
Bez Kościoła Katolickiego nie będzie Europy, będzie jedno, wielkie śmietnisko!
andrzejhahn32019.07.11 16:07
a ze zbrodniczym kosciolem katolickim bedzie jedno wielkie szambo
anonim2019.07.11 4:40
Wszystkie redukcjonistyczne i prymitywizujące człowieka i Świat ideologie, to wyraz nienawiści do Europy, do chrześcijańskiej Europy. Mogłoby się przypadkiem okazać, że wcielenie się Boga w człowieka właśnie miało sens i uzasadnienie, że człowiek w przyjaźni z Bogiem potrafi się wznieść na niewiarygodne wprost wyżyny ducha, intelektu, uczuć. Potrafi tworzyć rzeczy piękne, dobre, wzniosłe, szlachetne. Zachwycać bogactwem i różnorodnością, niepowtarzalnością!
aaa_kotki_dwa2019.07.11 1:06
"Kościół ma być solą ziemi czy słodzikiem?"-zastanawiał się ks. Skrzypczak. Raczej topinamburem, który odszedł wraz z nędzą (intelektualną) do lamusa i jest dziś jedzony jedynie przez wąskie grono miłośników dziwnych jarzyn.
Wie geht's scheissejude ... hi, hi...2019.07.11 1:26
Etwas schlafen scheissejude.
andrzejhahn32019.07.10 22:51
skrzypczak ty kretynie jakiego wy chcecie boga..................w historii ludzkosci bylo ich tysiace i to jeszcze zanim wynaleziono taki idiotyzm jak katolicyzm
książĘ z Bródna2019.07.10 21:05
Oczka już mi się kleją do snu, ale wam mendy PRL-wskie chcę tylko przypomnieć kim wy jesteście. Nowak-robaczek jest tak głupi, że nie potrafi znaleźć biblioteki, JPIII to lesiu keller-krawczyk, Żyd, pedofil i bydle jakich mało, Jonasik-Stachu, constipating asswipe, dzielnicowy to wcielenie Nowaka, tego samego który biblioteki nie może znaleźć... Wszystkie te mendy powychodziły z nor jak tylko ten "z Bródna" zniknął z anteny. Byłbym zapomniał o Albercie, co nic nie czyta tylko, ale za to się kształci na YouTube Univeristy oraz robi doktorat na Wiki College. Goodnight mendy!
ojciec2019.07.11 17:20
To jeszcze siusiu (pamiętaj umyj ręce !) i pewnie ulżyło na całego. Paciorek koniecznie.
JPIII2019.07.10 20:26
Jesteś durniem i popierasz pedophilię Skrzypczak. chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się z 12 ped...ałami zw. apostołami. Był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem, który molestował i zgwałcił 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Prawda was wyzwoli katole.
Wojtek Polak 2019.07.10 20:36
jesteś obleśną kreaturą tak więc wlez pod ten sam kamień z pod którego wylazłeś i nie wychodz
leszczyna2019.07.10 21:33
Powtarzasz się, to nudne.
JPIII2019.07.11 9:58
A kiedy durnie do was to dotrze?
Lennon2019.07.10 19:55
My chcemy Boga! - a ci idioci politycy ciągle wciskają mu kasę, ziemie i budynki, których nie chce. Biedny Kościół. Taki nierozumiany.
Klerbusters2019.07.10 19:39
To co chce ten Średniowieczny Ksiądz Inkwizytor nie znaczy że chce tego większość społeczeństwa, a więc wypad do swego ciemnego i zacofanego kościoła
Alicja2019.07.11 6:24
Jezus Ciebie też kocha bezgranicznie.
satan2019.07.10 19:36
Ja się nie znam - to jak się mylę to mnie poprawcie. "My chcemy Boga" to chyba bluźnierstwo? Bóg podobno sam przychodzi do wierzących... Chcieć to se możecie kebaba :)
Wojtek Polak 2019.07.10 20:30
widzisz Piotrek My chcemy Boga. o tuż tonie nie jest bluźnierstwo. Boga musisz sam wpuścić do swojego życia za prosić. Oto stoję u drzwi i kołaczę. Jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy wejdę do niego i będę z nim wieczerzał a on ze Mną.
violencja2019.07.10 21:42
Nie , nie tylko do wierzących, do każdego z nas. Byłam kiedyś tak jak Ty ...przyszedł.To nie jest blużnierstwo On czeka ,abyś zechciał Chcemy chleba i wody , bo jesteśmy z ciała, ale też chcemy czegoś więcej , bo mamy większe pragnienia niż np. wdżięczny wróbelek czy motylek , my mamy ducha.Nasza osobowość to nie tylko pokarm i tlen , to coś więcej Jeśli zapragniesz ,to przyjdzie do Ciebie Pozdrawiam:)
stahu2019.07.10 23:33
Oni CHCĄ ...ale niestety na swoich zasadach a nie na zasadach Boga ! Czy oni postępują jak Chrystus , gdzie tam -olali szabat , olali sfałszowali połowe dekalogu .
WrzaskPanikującychKlechówJestJakRajskaMuzyka2019.07.10 19:26
Wrzask paniki kleruchaczy niesie się po pustych klocach. Już wiedzą, że skończyła się bezkarność zboczeńców, oszustów i szwindlarzy osłanianych do tej pory sutannami i złotymi arcy-szlafrokami. Zaczynają nosić broń i uciekać do normalnego życia. Ze strachu. Ze wstydu.
PiSowczyk2019.07.10 18:58
Spokojnie - kościół katolicki upada i traci na znaczeniu. Powoli, powoli Polacy też to zrozumieją. To nie będzie za rok czy za 5, ale w końcu - naturalnie - nawet my zdamy sobie sprawę, że KK to zwykły zabobon utrudniający życie w XXI-wiecznej Europie.
stahu2019.07.10 23:43
Pedały już przejęły go ... ale Bóg jest wytrawnym łamaczem kości !
JONASIK2019.07.10 18:50
A my chcemy Boga i edukacji seksualnej, bo te dwa obszary się uzupełniają, a nie wykluczają. Ten kto stawia je w opozycji do siebie jest teologicznym słodzikiem.
margeritta2019.07.10 18:47
"My" - znaczy kto?
franciszek2019.07.10 20:17
wiekszosc Polakow
margeritta2019.07.10 22:22
Gdzie ta "większość"?
Alicja2019.07.11 6:19
Tutaj
margeritta2019.07.11 7:57
Na tym portalu? :)
demon drugiego rodzaju 0/8/152019.07.10 18:41
Pani Mario: w demokracji każdy ma jeden głos. Pani ma jeden głos, ja mam jeden głos, pan Skrzypczak ma jeden głos i pan Biedroń ma jeden głos. Tak to działa.