24.01.22, 10:00Screenshot Youtube - RCTV

Ks. Sławomir Kostrzewa: Mężczyzno, chroń swój umysł!

Komentarze

A2022.01.24 17:28
Dwóch księży molestowało tą samą dziewczynkę w Katowicach. Jeden był kapelanem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, drugi był jej spowiednikiem. Obaj usłyszeli zarzuty, nie przyznali się do nich. Do Sądu Rejonowego Katowice-Zachód trafił akt oskarżenia wobec dwóch księży skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach Na pierwszego z mężczyzn dziewczynka trafiła w 2009 roku. Był wtedy kapelanem szpitalnym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. To tam spotkał swoją ofiarę. Co zarzuca księdzu prokuratura? „Doprowadzanie małoletniej pokrzywdzonej poniżej lat 15 do innych czynności seksualnych w 2009 roku. Drugi z oskarżonych, pełniący wówczas funkcję spowiednika w jednym z kościołów na terenie Katowic, odpowie za doprowadzenie tej samej pokrzywdzonej, w okresie od 2011 roku do 2012 roku, ale po ukończeniu już 15 lat, do innych czynności seksualnych poprzez wykorzystanie stosunku zależności” – informuje Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Śledztwo w tej sprawie ruszyło w 2019 roku w oparciu o zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożone przez Delegata Arcybiskupa Metropolity Katowickiego do Spraw Ochrony Dzieci i Młodzieży. „W toku śledztwa podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Wobec nich stosowane są w tej sprawie wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz nakazu powstrzymywania się od działalności związanej z wychowaniem i edukacją małoletnich” – wyjaśnia rzecznik prokuratury. Kapelanowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast czyn drugiego z księży zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
rebeliant2022.01.24 17:25
Uwiedzenie Ewy odbyło się za kuszeniem również ze strony Boga, gdyż ten nie przechadzał się jak ludzie nago po ogrodzie, lecz w ubraniu... liczył on na brak spostrzegawczości u innych istot ? Jeśli tak, to niech on lepiej zwinie ten świat z powrotem w niebyt i niech już lepiej sam ze sobą trwa miłosierdziu.
rebeliant2022.01.24 17:14
Kłamstwem jest, że nieposiadanie wszechmocy, czyli bycie w strukturze bogowania innych istot jest w porządku.
rebeliant2022.01.24 15:53
Ten klecha jest kolejnym wspornikiem dla uzurpatorstwa Jahwe. Weźmy chociażby 6:40 - 7:00, gdzie wciskane jest na chama winowajstwo, że "to nie jest tak, że zło przychodzi z zewnątrz...". G...o prawda i mówi nam o tym gładząca Słowo Boże Ewangelia Zabrzańska, gdzie wyraźnie widać jak ofiary gwałtów z katolickiego sierocińca w Zabrzu same na skutek krzywd stały się krzywdzicielami. Kościółek krzyżowego artysty od odwracania uwagi tłumu stanowi istny klin ciemnoty, nastawiony na zadeptywanie świadectw przeciwko bogowaniu Jahwe równoważnym z brakiem wszechmocy u innych istot. Zakrzyczenie Bogiem Wszechmogącym okrzykiem "to nie tak, że zło przychodzi z zewnątrz" jest kolejnym przykładem nawet nie usprawiedliwiania Boga, lecz totalnego zrzucenia winy na tych co szli kładką, a nie na tego co ją zbudował. Jedyne zło jakie jest wyraźne i które przychodzi z zewnątrz to narzucenie mnogich bezradności i niemocy.
rebeliant2022.01.24 15:43
No skoro ludzie też są kościołem, to i ludziom należy się część konkordatu. Na przykład tacy rodzice, którym nie wystarcza kasy na przystępne prowadzenie rodziny powinni dostawać dotacje skoro nie dość, że pracują, to również będąc pewnym przykładem w domu są nieodzownym elementem edukacji - bo taka jest anatomia psychiki dziecka, a także języka każdego człowieka, czyli naśladuje.
Anonim2022.01.24 13:24
Chronię swój umysł, gniazda zabobonu (tłumaczenie dla mniej bystrych - kościoły) omijam z daleka!!! 😁😁😁
rebeliant2022.01.24 13:24
Człowieku... chroń się przed wszelką nierównowagą, a tak poza tym, to najlepsze jest posiadanie wszechmocy. Nie dla wszelkiej bezradności. Nie dla wszelkiej niemocy. Nie dla każdego narzuconego fragmentu rzeczywistości.
Polak2022.01.24 10:54
Sławku, znacznie lepiej powiedzieć "człowieku, chroń swój umysł przed kłamstwami sekty rzymskokatolickiej!"
LoLoL2022.01.24 10:06
Rozumiem, że kobieta nie musi (nie powinna?) chronić swojego umysłu... No bo i niby po co jej on, ona ma inne cnoty kultywować (dla *** - sarkazm).