09.05.20, 10:54Ks. Stanisław Małkowski/YT

Ks. Stanisław Małkowski: Pierwszym świętym został łotr, który umierał z Panem Jezusem. My też jesteśmy powołani do światłości!

"Świętość ma bardzo wiele postaci wśród ludzi"-ocenił w rozmowie z Telewizją Republika ks. Stanisław Małkowski, który był gościem programu "W punkt". 

Duchowny mówił o jutrzejszym dniu Wszystkich Świętych. Jak przypomniał kapłan, świętych jest znacznie więcej, niż ci, których znamy i czcimy. Natomiast ci znani święci ofiarowani są nam za wzorce. Ksiądz Małkowski zwrócił uwagę, że tak naprawdę każdy z nas może zostać świętym.

"My sami jeżeli wierzymy, jesteśmy powołani do światłości, mamy pewne wzory. Te wzory są bardzo różnorodne. Świętość ma bardzo wiele postaci wśród ludzi"-podkreślił gość Telewizji Republika. 

W tym kontekście kapłan przypomniał, kto został pierwszym świętym chrześcijańskim: był to łotr, który zmarł na krzyżu obok Pana Jezusa, dziś czczony jako Św. Dyzma lub "Dobry Łotr". 

"Wyznał wiarę w Jezusa Chrystusa i z pokorą ocenił samego siebie. Wyznał wiarę, kiedy tylko parę osób wierzyło w Chrystusa"-podkreślił ks. Stanisław Małkowski. 

Duchowny zwrócił uwagę na dużą różnorodność wśród życiorysów naszych niebiańskich patronów. Wśród świętych znalazło się miejsce zarówno dla tych, którzy w życiu nie popełnili ciężkiego grzechu i wyróżniali się gorliwą i szczerą wiarą i miłością do Chrystusa, jak i tych, którzy "w ciężkich grzechach i się nawrócili i wytrwali w tej wierze w Boga".

"Nie do nas należy wiedzieć, kto cierpi w czyśćcu, chyba że niektórym dusze czyśćcowe się pokazywały, prosiły o modlitwę"-zauważył przy tym gość Telewizji Republika. 

Ksiądz Stanisław Małkowski zwrócił uwagę, że Bóg jest miłosierny i to do tego stopnia, że Jego miłosierdzie "przewyższa sprawiedliwość". Jest jednak pewien warunek. 

"Bóg jest miłosierny i pewną sprawiedliwość gotów jest ograniczyć, jeżeli ktoś się na dar miłosierdzia Bożego otworzy. Osąd całościowo sprawiedliwy mógłby być bardzo surowy dla niektórych ludzi"-podkreślił kapłan.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.22 21:39
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi
Jan Radziszewski 2020.05.10 8:55
NMP 02.05.2020 Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/pokrzywa/02052020r-oredzie-anna-od-jezusa
Antonio2020.05.9 23:18
Niezupełnie pierwszym świętym został Łotr. Może pierwszym kanonizowanym.
WOJTYŁA-KATZ NIE UMIERAŁ Z JEZUSEM2020.05.9 17:52
A ZOSTAŁ ŚWIĘTYM BO BYŁ ARCYŁOTREM CHRONIĄCYM ZBRODNIARZY I PEDOFILSKICH KLERUCHÓW. WSZYSCY JESTEŚMY POWOŁANI DO ŚWIATŁOŚCI, WIĘC KTO BĘDZIE NASTĘPNYM ŚWIĘTYM? Abp PAETZ ? Abp WESOŁOWSKI ? Ks GIL, A MOŻE PREZES ?
Jan Radziszewski 2020.05.10 9:20
ty Nie Budiet w NIEBIE - bo ciebie Diabeł już naznaczył tzn zapisał w swojej czarnej Księdze wiecznej śmierci
Albert2020.05.9 13:59
"Pierwszym świętym został łotr" Każdym kolejnym też.
BÓG JEST - JS2020.05.9 11:22
Proszę księdza, pierwszym zbawionym to tak ale świętym na ziemi to on przecież nie był. Po tym jak wyznał wiarę w Jezusa i przyznał się do swoich złych czynów, poprosił o zbawienie i je otrzymał :-D Bogu dzięki ! Pozdrawiam
ryszard2020.05.9 11:13
"Dobry Łotr" w ekstremalnych warunkach okazał człowieczeństwo. To najlepszy wzór świętości na nasze czasy (ks.Stanisław trafia w dziesiątkę). Dziś mamy jakby relacje odwrócone - pełno niby dobrych ludzi, ale bez krzty człowieczeństwa.
o, yenny2020.05.9 11:02
Wrócił @yenn czy to stary artykuł?
Sprzedajna Szmata Braun2020.05.9 11:00
Oczernianie i publiczne bezczeszczenie symboli religijnych, osób wyznających religię chrześcijańską, szczególnie k a t o l i k ó w, zostało w Polsce przez ludzi kulturalnych wywodzących się z elit intelektualnych (KOD, Ubywatele RP, GW, kasta Immanuela Kanta et.al 'liberałowie' oraz 'libertarianie') oficjalnie uznane za dyscyplinę sportową.
2020.05.9 11:07
Katolika prąd nie tyka Nawet kiedy gra muzyka
Sprzedajna Szmata Braun2020.05.9 10:57
i nie jest to wniosek ale obserwacja empiryczna.
anonim2020.05.9 14:32
Tego wpisu nie rozumiem - potrzebny jest jakieś źródło informacji, bo każdy debil każde stwierdzenie może wygłosić.