08.02.16, 15:00

Ks. Zieliński dla Fronda.pl: Merkel instruuje samego papieża

Papież Franciszek ujawnił, że kilka godzin po jego wystąpieniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w 2014 roku zadzwoniła do niego kanclerz Niemiec Angela Merkel. "Była trochę wściekła, bo porównałem Europę do bezpłodnej kobiety, niezdolnej do urodzenia dzieci. Zapytała mnie, czy naprawdę myślę, że Europa nie może mieć już dzieci. Powiedziałem jej, że owszem, Europa może mieć jeszcze dzieci i to dużo, bo ma solidne i głębokie korzenie, bo ma wyjątkową historię" - wspomniał papież. O krótki komentarz w sprawie  wypowiedzi Ojca Świętego poprosiliśmy ks. Henryka Zielińskiego, redaktora naczelnego tygodnika "Idziemy".

"Nie wiem, czy islam zdominuje Europę, jest to bardzo złożony problem. Natomiast mogę powiedzieć, że kanclerz Angela Merkel zachowuje się dokładnie w taki sam sposób jak były prezydent Polski Bronisław Komorowski wobec księdza prałata Sławomira Żarskiego. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z udzielaniem instrukcji duchownym przez polityków. Prezydent Komorowski zaznajamiał ks. Żarskiego na temat tego co wolno, a czego nie wolno mówić duchownym, a pani Merkel - Ojca Świętego.

Różnica jest taka, że kanclerz Angela Merkel jako przywódczyni całej Europy poinstuowała nie „jakiegoś” księdza,  a samego papieża. Takie zachowanie mnie nie dziwi, ponieważ mieliśmy również przypadek, kiedy obecny prezydent Niemiec udzielał instrukcji papieżowi Benedyktowi XVI jak powinien odnosić się do ludzi żyjących w powtórnych związkach niesakramentalnych.

Jest to trend, który pojawia się w polityce, głównie niemieckiej, jeszcze sięgający tradycją Fryderyka Barbarossy i sytuacji, w której padło pytanie: czy Niemcy mają być zromanizowane – kościelne, czy to może Kościół ma być niemiecki?"

Not. Karolina Zaremba

 

 

 

 

 

Komentarze

anonim2016.02.8 15:17
Z artykułu zrozumiałem, że Merkel zapytała o coś papieża. Pytaniem go poinstruowała?
anonim2016.02.8 15:26
Nie identyfikuję się z "Europą której przywódczynią jest Merkel" mimo to jestem Polką i Europejką, w takim razie może to przywództwo Merkel nad Europą jest dla mnie fikcją - jeśli się mylę, może czekać mnie niemiłe rozczarowanie a nawet przymus opuszczenia Europy jako własności Merkel ?
anonim2016.02.8 15:46
Franciszek próbuje pokazywać jakiś konflikt skoro żadnego konfliktu nie ma na linni Franciszek - masońskie władze i ich sługusy. Franciszek w swoich politycznych przemowach do polityków kieruje się raczej religią humanitaryzmu niż katolicyzymem, więc oni go chwalą. Do tego Franciszek propaguje napędzanie islamistów na Europę więc i tu Merkel może być mu wdzięczna. Ważna jest też hierarchia w polityce, a w tej Merkel jest niżej od Franciszka jak i wielu wpływowych polityków walczących z Jezusem.
anonim2016.02.8 16:36
tomasz pi mało chłopie rozumiesz...
anonim2016.02.8 17:43
"Kanclerz Angela Merkel jako przywódczyni całej Europy." Dlaczego Red. Karolina Zaremba używa błędnych określeń? Od kiedy to merkelowa jest przywódczynią Europy. Kto ją mianował cesarzową Europy? Jesteśmy podobno w UE a nie w czwartej rzeszy niemieckiej. Merkelowa nie ma żadnego prawnego umocowania, żeby rządzić całą Europą, wystarczy, że będzie dobrze rządzić Niemcami, bo jakoś ostatnio nie bardzo jej to idzie. Niemcy są na skraju wojny domowej.
anonim2016.02.8 17:46
Papież Franciszek jest szefem ks. Zielińskiego a nie pani Merkel. Pani Merkel może sobie pozwolić na krytykę papieża, ks. Zieliński nie.
anonim2016.02.8 21:55
Porównanie było właściwe, bo UE jest bezpłodnym molochem nie rodzi dobra tylko zło. Jest wielką pomyłką przywódców UE uznającej GENDER doktrynę Buddy Maitreja że jest źródłem życia a nie jak nie źródłem jej śmierci jak jest naprawdę Bo czy Wesołki "Gey" mogą coś spłodzić jeżeli są osobami tej samej płci? Głupota więc takich jak kanclerz Rzeszy Niemieckiej Merkel przywódców państw UE jest jawna " Bo jak mówi Pan "zło od złych pochodzi" Więc i zło z piekła zrodzone, mnogo luda łącznie z ww Kanclerz Rzeszy z Europy do piekła wpadnie! Czy nie mówi Pismo św. "Nie tykajcie Moich pomazańców!" dlatego kara na Niemcy jest nieuchronna!