02.11.15, 15:19

Ksiądz i świecka aresztowani w Watykanie

Żandarmeria watykańska zatrzymała i objęła śledztwem dwie osoby podejrzane w sprawie wycieku tajnych dokumentów dotyczących finansów Stolicy Apostolskiej - podano w komunikacie. Jedną z tych osób jest była doradczyni papieża Franciszka Francesca Chaouqui, drugą ksiądz Lucio Angelo Vallejo Balda - podaje "Polskie Radio".

Ludzie ci prawcowali w stworzonej przez papieża w 2013 roku komisji przygotowującej reformę watykańskich finansów. W specjalnym komunikacie biuro prasowe Stolicy Apostolskiej przypomina, że ujawnienie tajnych dokumentów zgodnie z kodeksem karnym Watykanu jest przestępstwem, a udostępnienie ich autorom obu książek to poważne nadużycie zaufania, jakim darzył ich papież. Autorzy książek zaś decydując się na wykorzystanie materiałów pochodzących z przestępstwa będą najprawdopodobniej, na wniosek Watykanu, ścigani przez włoski wymiar sprawiedliwości.

kad

Komentarze

anonim2015.11.2 19:22
A to papo waticano nie chciał nadstawić trzysetnego polika ??? Jak on tak mógł wysłać funkcjonariuszy i przemocą aresztować bliźniego ?
anonim2015.11.2 20:38
Miłosierdzie nie podziała?
anonim2015.11.2 21:13
Ksiadz i "swiecka" ?! Ogarnijcie sie troche z tymi tytulami bo to co wypisujecie, to sloma z butow i wybitny pazdzierz zaprawde. Nie ma jakigos innego okreslenia? Jakby to bylo dwoch facetow, to byscie napisali "Ksiadz i swiecki"?! Moze swieczki?