21.09.14, 14:18Ks. Jerzy Popiełuszko (fot. archiwum)

"Ksiądz Jerzy dziś też byłby prześladowany"

Ks. prałat Zygmunt Wirkowski nie ma wątpliwości, że ks. Jerzy Popiełuszko dziś także byłby prześladowany. „Tak jak teraz, jak tylko ksiądz w kościele zabierze głos w ważnej sprawie, że coś jest niemoralne wśród rządzących, to od razu podnoszony jest głos, że do polityki się miesza” – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

I dodaje, że przecież trzeba, tak jak ks. Jerzy, poruszać ważne tematy na ambonie. Jego zdaniem, dziś mamy czasy podobne do tych, w których żył Błogosławiony. „Tyle że teraz inni są ludzie. Wtedy wiedzieli, czym jest komuna, a teraz mają często zamieszane w głowach, często nie wiedzą, gdzie jest prawda” – uzupełnia rozmówca dziennika.

Kolega ze szkolnej ławki ks. Jerzego mówi, że dziś takim kapłanem, który nie boi się odważnie mówić, choć walczą z nim liczne media, jest abp Henryk Hoser. „Ale on nie może zamilknąć na tak aktualne i tak wielkiej wagi tematy jak obrona życia. Nie może nie mówić prawdy o zapłodnieniu in vitro” – argumentuje rozmówca „Naszego Dziennika”.

Ks. Wirkowski dodaje ponadto, że odważna postawa ks. Jerzego jest dziś tym bardziej aktualna, że walka z Kościołem jest coraz ostrzejsza.

MaR/Naszdziennik.pl

Komentarze

anonim2014.09.21 14:43
A kto was prześladuje? Dostajecie wszystko czego zażądacie. Powtarza się historia z Leśnymi i 'prześladowanymi siewcami demokracji i przeciwnikami faszyzmu' z lat powojennych. Sowiecka retoryka.
anonim2014.09.21 15:58
@AnitaF Dziś każda, nawet najdelikatniejsza krytyka 'jedynie słusznych' kończy się 'byciem prześladowanym' przez 'putinowskich zdrajców'. Ksiądz Isakowicz-Zaleski, Stanisław Michalkiewicz i inni są chyba najsłynniejszymi 'zdrajcami' i 'agentami'. Komuna nigdy nie upadła tylko zmieniła wiarę.
anonim2014.09.21 19:25
GenesisX masz na myśli ruskich i ukraińskich żydooligarchów? Dobre, dobre.
anonim2014.09.21 20:20
GenesisX myli trochę pojęcia. To nie są 'Narodowcy' to oni wyginęli na wojnie tylko 'Szowiniści' którym zresztą na siłę imputuje się przyjaźń z Rosją. No, obecnie każdy, kto nie dość głośno krytykuje Putina jest z automatu promoskiewski. Należy wystrzegać się każdej swołoczy, nie tylko ruskiej. Jest jeszcze swołocz niemiecka, litewska, banderowska, jankeska etc etc. Postrzeganie świata w stylu : czarne-białe jest be.
anonim2014.09.21 20:23
Aha, masz na wschodzie potencjalnego sojusznika. Żydooligarchę moskiewskiego Chodorkowskiego. Tylko ciekawe czy dogada się z tymi żydoukraińskimi... hehehe.
anonim2014.09.21 20:23
Aha, masz na wschodzie potencjalnego sojusznika. Żydooligarchę moskiewskiego Chodorkowskiego. Tylko ciekawe czy dogada się z tymi żydoukraińskimi... hehehe.
anonim2014.09.21 23:43
Bł. Ks Jerzy jest patronem Pielgrzymek Ludzi Pracy, on był inicjatorem 32 lata temu pierwszej pielgrzymki. Jak co roku w trzecią niedzielę września kilkadziesiąt tysięcy związkowców z całej Polski stawiło się na Jasnej Górze. Od kilku lat Fronda dołączyła do "merdiów gównego nurtu" i również nie zauważa tego faktu.
anonim2014.09.22 7:05
GenesisX i tak czerpiecie z tych wzorców pełnymi garściami. Jak nie jest białe to musi być czarne. Tut tut.