14.11.16, 10:40

Kto jeszcze zatrzymany? Grupa ożarowska już siedzi

Funkcjonariusze CBŚP w Warszawie zatrzymali aż 24 osoby trudniące się przemytem narkotyków do Polski i powiązane z groźnymi organizacjami przestępczymi. 

Wśród zatrzymanych znajdują się osoby związane z tzw. grupą ożarowską, które przemycały do naszego kraju duże ilości narkotyków z Holandii, a także wietnamskie małżeństwo, które zaopatrywało grupy przestępcze z Warszawy w marihuanę. 

Już od kilku miesięcy policjanci z warszawskiego CBŚP rozpracowywali oddział grupy ożarowskiej, którego członkowie trudnili się przemytem narkotyków. Dzięki owocnej współpracy policji z prokuratorami zebrano wystarczającą ilość dowodów, by zatrzymać podejrzanych. 

"Osiągi" grupy były doprawdy imponujące. Wprowadzili na polski rynek kilka tysięcy tabletek ekstasy, a także po 100 kg marihuany i kokainy. 

Jedni z zatrzymanych to wietnamskie małżeństwo, które prowadząc legalną firmę-przykrywkę na terenie Wółki Kosowskiej, dostarczało przestępcom wysokiej jakości marihuanę. 

Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli gotówkę (złotówki, Euro i USD) o łącznej wartości blisko pół miliona złotych. Zlikwidowano też należący do grupy magazyn z narkotykami, w którym znajdowało się ponad 8 kg marihuany.

emde/cbsp.pl