26.01.21, 17:13Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana)

,,Kto może przybyć po Chrystusie, jeśli nie Antychryst?’’ Ks. Pages o nawracaniu muzułmanów

Ks. Guy Pages, francuski duchowny, na co dzień zajmuje się głoszeniem Ewangelii wyznawcom Mahometa. W rozmowie z Mateuszem Ziomberem dla dwumiesięcznika „Polonia Christiana” opowiedział w jaki sposób rozmawia z muzułmanami o Chrystusie i jak francuscy muzułmanie go przyjmują.

Ks. Guy Pages podkreśla, że w islamie wyznawanie Jezusa jest jedynym niewybaczalnym grzechem, stąd tez muzułmanie są wychowywani w niechęci do chrześcijan. Są jednak również wyznawcy Mahometa, którzy z różnych powodów interesują się chrześcijaństwem, choć muszą zachowywać to w tajemnicy. Chrześcijanie mają obowiązek z miłością wychodzić naprzeciw ich poszukiwaniom.

- „Liczba prawdziwych nawróceń, prowadzących do przyjęcia chrztu, jest niewielka. We Francji, gdzie katolicy stanowią trzydzieści siedem procent sześćdziesięciopięciomilionowego społeczeństwa, każdego roku wśród muzułmanów dochodzi do około trzystu nawróceń prowadzących do przyjęcia chrztu świętego. Dla porównania, co roku we Francji dokonuje się około czterech tysięcy konwersji na islam, choć muzułmanie stanowią niespełna siedem procent mieszkańców” – mówi duchowny.

Dodaje jednak, że w statystykach tych nie uwzględnia się nawróceń utrzymywanych w tajemnicy w obawie przed prześladowaniem.

Sam ks. Pages przyznaje, że otrzymuje wiele gróźb związanych ze swoją działalnością, ale przyjmuje je jako swój codzienny krzyż.

- „Jeśli wstając każdego ranka, nie jesteśmy gotowi na cierpienie i śmierć dla Chrystusa, to nie jesteśmy chrześcijanami” – zaznacza.

- „Każdy może stwierdzić, że wszędzie, gdzie pojawił się islam – nie tylko we Francji – ludzie odczuwają przed nim lęk, i to tak silny, że nawet boją się wypowiadać na ten temat. Nawet władze publiczne stały się uległe i penalizują islamofobię, czyli krytykę islamu. Sytuacja przypomina niemal kraje islamskie, w których krytykę Mahometa karze się śmiercią” – dodaje.

Muzułmanin, który przyjął chrześcijaństwo, jest skazany na życie w ciągłym strachu. W kraju islamskim czeka go wyrok śmierci wydany przez państwo. W kraju nieislamskim karę tę wymierzyć musi rodzina. Przyjęcie chrześcijaństwa oznacza więc konieczność porzucenia rodziny i gotowość na prześladowania a nawet śmierć. Dlatego, podkreśla francuski kapłan, Kościół musi szczególnie zatroszczyć się o muzułmanów przyjmujących wiarę w Chrystusa. We Francji taką pomoc niesie stowarzyszenie Jezus – Mesjasz.

kak/Polonia Christiana nr 64, PCh24.pl

Komentarze

Paweł2021.01.27 12:39
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maura O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
Jacek2021.01.30 17:10
kompletnie nie na temat,zdolny jestes,napisz cos w temacie
los2021.01.27 6:50
Nikt nie przyjdzie po Chrystusie.
Natalja Siwiec2021.01.27 8:19
bo i po co?
matis892021.01.26 18:04
Co jest obecnie robione dla Antychrysta i co jest z nim związane. Dla Antychrysta tron papieski został przejęty przez masonerię i jego Fałszywego Proroka Bergoglio. Dla Antychrysta Begroglio buduje Religię Światową. Dla Antychrysta mamy obecnie Rząd Światowy NWO i jego globalne szczepienie w plandemii. Jest to wstęp do Znamienia Bestii Chipowania. Dla Antychrysta jego szatanistyczny PIS oficjalnie wspiera masońskie i apokaliptyczne państwo bezgotówkowe do Znamienia Bestii. Globalny Ekoterroryzm Antychrysta wspierany przez PIS, UE i Watykan Bergoglio służy do umacniania pozycji Rządu Światowego. Kadencja Bidena to czas ujawnienia się Antychrysta na Bliskim Wschodzie z jego fałszywym pokojem za który będzie wielbiony.........
Spierdalaj ty kurwo białoruska!2021.01.26 18:23
To NIE jest twój kościół, to NIE twój Papiez! A POLSKA NIE JEST TWOIM KRAJEM!
Bianka2021.01.26 20:35
Fajny masz nik "Spierd...' Bardzo proszę, by na Frondzie nie rzucać mięsem! Każdy ma prawo do wyrażenia swoich poglądów, matis także!