25.01.21, 08:20

,,Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony''

PIERWSZE CZYTANIE

Wstań, przyjmij chrzest i obmyj się z twoich grzechów, wzywając imienia Jezusa

Dz 22, 3-16

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Paweł powiedział do ludu:

«Ja jestem Żydem, urodzonym w Tarsie w Cylicji. Wychowałem się jednak w tym mieście, u stóp Gamaliela otrzymałem staranne wykształcenie w Prawie ojczystym. Gorliwie służyłem Bogu, jak wy wszyscy dzisiaj służycie. Prześladowałem tę drogę, głosując nawet za karą śmierci, wiążąc i wtrącając do więzienia mężczyzn i kobiety, co może poświadczyć zarówno arcykapłan, jak i cała starszyzna. Od nich otrzymałem też listy do braci i odbywałem drogę do Damaszku z zamiarem uwięzienia także tych, którzy tam byli, i przyprowadzenia do Jeruzalem dla wymierzenia kary.

W drodze, gdy zbliżałem się do Damaszku, nagle około południa otoczyła mnie wielka jasność z nieba. Upadłem na ziemię i posłyszałem głos, który mówił do mnie: „Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?”

Kto jesteś, Panie?” – odpowiedziałem.

Rzekł do mnie: „Ja jestem Jezus Nazarejczyk, którego ty prześladujesz”.

Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.

Powiedziałem więc: „Co mam czynić, Panie?”

A Pan powiedział do mnie: „Wstań, idź do Damaszku, tam ci powiedzą wszystko, co postanowiono, byś uczynił”.

Ponieważ zaniewidziałem od blasku owego światła, przyszedłem do Damaszku prowadzony za rękę przez moich towarzyszy.

Niejaki Ananiasz, człowiek przestrzegający wiernie Prawa, o którym wszyscy tamtejsi Żydzi wydawali dobre świadectwo, przyszedł, przystąpił do mnie i powiedział: „Szawle, bracie, przejrzyj!” W tejże chwili spojrzałem na niego.

On zaś powiedział: „Bóg naszych ojców wybrał cię, abyś poznał Jego wolę i ujrzał Sprawiedliwego, i Jego własny głos usłyszał. Bo wobec wszystkich ludzi będziesz świadczył o tym, co widziałeś i słyszałeś. Dlaczego teraz zwlekasz? Wstań, przyjmij chrzest i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!”».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię

Mk 16, 15-18

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:

«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

XD2021.01.26 9:34
A więc czas zacząć zbierać deklaracje od niemowląt, które wcielacie do swojej organizacji wbrew ich woli. To jak gwałt na dziewczynie leżącej w śpiączce.
antoni.s2021.01.25 14:15
W realu człowiek łatwowierny jest uznawany co najmniej za idiotę i jest potencjalnym celem wszelkiej maści oszustów, w kościele zaś bycie frajerem i akceptowanie tego, a nawet chełpienie się tym jest cnotą, niewiarygodne, a jednak.
Torchwood2021.01.25 10:48
Propozycja iście mafijna - "uwierz, to cię uratuję przed tym, co ci zrobię, jak nie uwierzysz".
W to uwierzyłem2021.01.25 9:33
Od Bohaterów takich co się poświęcają lepsi są tacy co nie musieli się poświęcać.
hahahahhahahhahha2021.01.25 9:09
To chrześcijańskie zło nie może pojąć, że odrzucając logikę ziemi odrzucają,ciało jako element ducha. O to chodziło szatanowi Jezusowi Adamowi. Dla tego powstał obraz Jezu ufam tobie. Żebyś polegał tylko na niewyjaśnionych przypowieściach o nieskończonych tajemnicach a połowę sensu tej wiary czyli miedzę czyli logikę odrzucił.
Anonim2021.01.25 8:51
Jezus = największy szantażysta naszej ery!
Właśnie uwierzy.2021.01.25 8:47
Więc powinien być osobą dorosłą i świadomą tego co chce, musi być sam przekonamy i uwierzyć.