31.12.18, 14:03zdj. screen Youtube

Kukiz dementuje pogłoski o zmianie strategii. 'Cały ten POPiS mam w poważaniu'

Paweł Kukiz odniósł się na Facebooku do dzisiejszej publikacji dziennika "Rzeczpospolita". Gazeta sugeruje, że lider Kukiz'15 przeszedł ewolucję i stał się "zajadłym" przeciwnikiem PiS. 

 „Żadnej strategii nie zmieniłem i konsekwentnie, od samego początku kadencji Sejmu mam jeden tylko cel – zrobić wszystko, aby pogrzebać a przynajmniej osłabić magdalenkowy układ elit różnej maści opcji politycznych, które z Obywateli zrobiły sobie tanią siłę roboczą obciążoną kolosalnymi daninami na rzecz dostatniego życia partyjnych cwaniaków, ich rodzin i kumpli. I nie ma znaczenia, czy to PiS, czy PO, czy inne SLD...”- napisał polityk na portalu społecznościowym. Kukiz podkreślił, że nie zamierza angażować się w rozgrywki polityczne po żadnej ze stron, ponieważ, jego zdaniem, obie są siebie warte. 

Lider Kukiz'15 przekonuje, że walczy o „upodmiotowienie obywateli”, nie o władzę.

„Walczę o obligatoryjne dla władz referenda, o zmianę ordynacji wyborczej na jednomandatową (a przynajmniej mieszaną), o obniżenie opodatkowania i wyższą kwotę wolną od podatku (a w konsekwencji o wyższe zarobki), walczę o wybierany w wyborach powszechnych KRS i sędziów pokoju wybieranych w JOW”- wylicza. Paweł Kukiz podkreślił również, że "cały ten PO-PIS" ma "w takim samym poważaniu". 

"(...)niewiele mnie interesuje, która z tych partii ma rolę przewodnią bo i jedna i druga wykorzystują ten bandycki, pomagdalenkowy ustrój do pasienia swoich tyłków kosztem tyrających na nich za psie pieniądze Obywateli"-pisze polityk. Kukiz napisał również, że jego priorytetem jest uniemożliwienie obu wiodącym partiom samodzielnych rządów po najbliższych wyborach parlamentarnych. 

"(...)a wówczas – w zamian za koalicje z nami – będą musieli wprowadzić te nasze propozycje, o których napisałem powyżej. Powiem wprost – jeśli nam nie pomożecie w osiągnięciu takiego wyniku, jeśli na nas nie zagłosujecie – będziecie mieli to samo co wczoraj i dziś, bo oni sami tego ustroju NIE ZMIENIĄ, sami na siebie bicza w postaci np. obligatoryjnego referendum nie ukręcą”- stwierdził lider Kukiz'15.

yenn/Facebook, Fronda.pl