- Chcemy podpisać z Prawem i Sprawiedliwością deklarację programową. Mam nadzieję, że PiS w tej kadencji Sejmu będzie chciało korzystać z naszych pomysłów, które w ubiegłej kadencji już składaliśmy - powiedział Jarosław Sachajko z ugrupowania Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia w czwartkowej rozmowie na antenie Polskiego Radia.

Dodał także, że nie ma jednak żadnych rozmów na temat poszerzenia obecnej koalicji rządzącej o ugrupowanie Kukiza.

- Chcemy podpisać z Prawem i Sprawiedliwością jakąś taką deklarację programową, aby nie tylko referenda, jednomandatowe okręgi wyborcze, ale również ustawa antykorupcyjna była, aby byli sędziowie pokoju, o których mówimy już wiele lat. Mam nadzieję, że PiS w tej kadencji Sejmu będzie chciało korzystać z naszych pomysłów, które w ubiegłej kadencji już składaliśmy - poinformował Sachajko.

Dodał także, że "tu trzeba po prostu pomagać rządowi, a nie zachowywać się jak totalna opozycja, która zachowuje się jak partyzantka, co pewien czas próbuje, gdzieś tam ugryźć".

Sachajko przytoczył także słowa Andrzeja Olechowskiego, jednego z założycieli Platformy Obywatelskiej, że "PO jest w tej chwili bezideowa".

jkg/niezalezna