17.07.16, 16:59

KURIOZALNY POPIS Scheuring-Wielgus: Pracowałam dla Arabów i było dobrze!

Według posłanki Nowoczesnej, Joanny Scheuring-Wielgus, winę za zamachy ponosi... ksenofobia. Bardzo ciekawe, bo w "ksenofobicznej" Polsce nie dochodzi do tego rodzaju wydarzeń, a w "tolerancyjnej" Europie zachodniej już trzykrotnie, w okresie krótszym niż rok.

"W mojej ocenie od takich wydarzeń jak w Nicei już nie uciekniemy. Przyczyną jest błędna polityka władz europejskich. Trzeba powiedzieć wprost, że kod kulturowy muzułmanów nie jest kompatybilny z naszym kodem kulturowym. Zwróćmy uwagę, że duża część muzułmanów w krajach europejskich popiera takie działania. Nie dziwmy się później, że terrorystom łatwo jest się ukrywać w muzułmańskich dzielnicach"- mówił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w programie "Kawa na ławę"

"Nie wiedziałam, że usłyszę dzisiaj w programie ponownie te ohydne i obraźliwe słowa, jakie wcześniej powiedział minister Błaszczak. Terror rodzi się z nienawiści. Jeżeli przywódcy nie zapanują nad nienawiścią w społeczeństwach, to nic się nie zmieni. W Europie jest zaledwie 6 proc. muzułmanów, to nie jest duża liczba. Proszę nie straszyć ludzi. Nienawiść jest tym z czym powinniśmy walczyć. Zagrożeniem nie są terroryści czy uchodźcy. Jest nim rodząca się nienawiść i przyzwolenie na radykalizowanie się języka, jest nim także przyzwolenie na istnienie takich radykalnych ruchów jak ONR. Co robi pani Szydło po objęciu urzędu premiera? Likwiduję Radę ds. z dyskryminacją rasową i ksenofobią"- odpowiedziała Scheuring-Wielgus.

Poszczególni posłowie zwracali uwagę na nieporadność francuskich służb. Marek Jakubiak również dostrzega problem we wszechobecnej poprawności politycznej, a także na fakt, że... Tolerancyjna Europa miłosiernie zamyka muzułmanów w gettach:

"Jeżeli będziemy zaklinać rzeczywistość i będziemy mówić „nie mówmy brzydkich słów, będzie nam lepiej” to zabrniemy w taką głupotę jak Zachód. Trzeba powiedzieć wprost, przyczyna jest zdiagnozowana i trzeba z nią walczyć. Mówiła Pani o 6 proc. muzułmanów w Europie, ale w gettach jest to 100 proc. Wątpię, żeby tam pani weszła. Zapraszam na spacer. Jeżeli chodzi o język nienawiści to proszę powiedzieć swojemu szefowi, aby na manifestacjach nie mówił, że „my musimy zmienić władzę”, bo to jest dopiero język nienawiści".

Wisienką na torcie był końcowy popis posłanki Nowoczesnej w reakcji na wypowiedź posła Kukiz'15:

"Chciałabym zauważyć, że gdyby multikulti było problemem, to nie zostałby burmistrzem Londynu muzułmanin. Pracowałam w Londynie dla Arabów i nie było żadnych problemów. Proszę pozbyć się języka nienawiści ze swojego środowiska"

Kiedy wydawało się, że Ruchu Palikota nikt nie przebije... Do Sejmu weszła Nowoczesna. Resztę historii już znamy. Pytanie, kiedy co niektórzy wreszcie zrozumieją, że terroryści to nie dobre ziomki, tylko ludzie, którzy zabijają. Wiele osób naraz...

JJ/źródło: TVN24.pl