08.01.16, 15:10Fot. 300polityka.pl

Kurski: Będę gwarantem wolności

Nowy szef telewizji publicznej przekonywał dziś, że pod jego rządami media staną się bardziej pluralistyczne oraz, że będzie dbał o przestrzeganie wolności słowa. 

Jacek Kurski zorganizował dziś swoją pierwszą konferencję prasową w nowej roli. Jak przekonywał:

„Telewizja Polska zawsze była dla mnie wielką miłością, zostawiłem tutaj kilka najlepszych lat swojego życia, jako pracownik. Dlatego powierzenie mi tej roli traktuję jako wielki honor i zobowiązanie. Zobowiązanie do przywrócenia standardów uczciwej informacji i debaty, z przywróceniem różnych opcji patrzenia na świat. Do tej pory polscy widzowie byli tej możliwości pozbawieni”

Nowy prezes TVP nawiązał także do filmiku przedstawiającym jego dawne dokonania, który opublikowano w internecie:

„Całą swoją młodość poświęciłem walce o wolność Polski i wolność słowa. Byłem dziennikarzem podziemnej gazety, radia, współorganizowałem manifestacje „Solidarności”. Dziękuję moim przyjaciołom na Twitterze, którzy przypomnieli w krótkim filmiku ten ważny okres w moim życiu. Traktuję to jako dodatkowe zobowiązanie – wierność ideałom „Solidarności”.

Kurski mówił także o swojej przeszłości politycznej:

„Wiem, że pamiętają mnie państwo jako ostrego, twardego, wyrazistego polityka. Owszem, byłem twardy, wyrazisty. Ale właśnie dlatego, że takim politykiem byłem, rozumiem świat mediów, jestem gwarantem tego, że będę umiał uchronić niezależność i wolność TVP od zagrożeń ze świata polityki”

Jak przekonywał nowy prezes Telewizji Polskiej:

„W TVP pracuje wielu wspaniałych profesjonalistów. Chciałbym, by w TVP to, co dobre, było kontynuowane, a to, co złe, skorygowane i zmienione. Naszą świętą zasadą będzie to, żeby dobro polskiego widza stało na pierwszym miejscu. Będziemy odbudowywać narodową wspólnotę. Będziemy jednoczyć Polaków wokół wielkich celów. Odrzucamy zasadę, którą stosowano tu przez wiele lat – ile misji, tyle abonamentu. Chcemy stosować zasadę BBC – że to, co dobre, musi być popularne, a to, co popularne, musi być dobre. Misja TVP będzie realizowana 24 godziny na dobę”

Kurski dodał, iż zaprasza wszystkich młodych ludzi do współpracy z Telewizją Publiczną. Jak podkreślił, dziś każdy, kto ma smartfona, może być dziennikarzem. – Otworzymy ekrany TVP dla wielu młodych, nowych, utalentowanych ludzi – zapewniał nowy prezes.

Nowy szef Telewizji Publicznej zapowiedział też, iż przygotuje tekst, w którym poinformuje o zmianach w TVP. Przedstawiony zostanie również audyt w związku z sytuacją w TVP.

emde/300polityka.pl

Komentarze

anonim2016.01.8 15:46
Brawo trzymamy kciuki :) , KOD won na bruk
anonim2016.01.8 16:33
Ha ha ha, aaaa hahaha, haha, he, ha ha ha. J*błem.
anonim2016.01.8 19:03
Są nasi "rozwodnicy" i ich?
anonim2016.01.8 19:56
tak dla odświeżenia pamięci: https://www.youtube.com/watch?v=Cr0depAVHRE https://www.youtube.com/watch?v=eJP5_eSb9WQ Kurski to typ człowieka co jak mu by w twarz napluli to by powiedział, że deszczyk pada.
anonim2016.01.9 16:52
Naczelny kłamca IV RP , skazany wyrokiem sądu za kłamstwo właśnie , gwarantem wolności mediów. Śmiech na sali ! Dla przypomnienia: https://youtu.be/Wuu14UNDmks
anonim2016.01.10 11:47
"diabeł ubrał się w komeżkę i ogonem na mszę dzwoni..."