05.12.21, 17:00Fot. screenshot - YouTube

Kuźmiuk: Twarde fakty pokazują, kto tu naprawdę jest proputinowski

1. Po wczorajszym spotkaniu w Warszawie liderów partii konserwatywnych i prawicowych z 11 krajów należących do Unii Europejskiej, wielu polityków Platformy w mediach społecznościowych, zaatakowało liderów Prawa i Sprawiedliwości, że próbują tworzyć sojusze ze zwolennikami Putina.


Tak się składa, z wielu powodów, że w krajach Europy Zachodniej w zasadzie nie ma partii, które w pełni zdawałby sobie sprawę jakim zagrożeniem dla zachodniej cywilizacji jest i może być w przyszłości putinowska Rosja.
Co więcej większość tych krajów, nie chce narażać dużych interesów swych firm, które korzystają nie tylko z rosyjskich surowców ale także chłonny rosyjski rynek, pozwala im na lokowanie na nim wielu ich produktów.
2. Jednak liderzy partii, którzy zostali zaproszeni do Warszawy, szczególnie ci, których europosłowie znajdują się razem z polską delegacją do PE we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, doskonale już wiedzą jakim zagrożeniem może być putinowska Rosja.
Lidera włoskiej Ligi Mateo Saliviniego (nie był w Warszawie, ale podpisał wcześniejszą deklarację partii prawicowych i konserwatywnych o współpracy), wprawdzie można krytykować, że pojawiał się publicznie w koszulce ozdobionej  podobizną Putina, czy Marine Le Pen, że uzyskała kredyt na wybory w 2014 roku w czesko-rosyjskim banku, ponieważ żaden francuski nie chciał jej partii takiego kredytu udzielić, ale nie można im zarzucić, że tak jak Angela Merkel robią z Putinem gazowe interesy dzięki którym Rosja pozyskuje rocznie do swojego budżetu dziesiątki miliardów dolarów (transakcje surowcami energetycznymi rozlicza się w USD).
Zresztą to co robi putinowska Rosja wobec takich krajów jak Gruzja, Mołdawia czy Ukraina, budzi coraz większe obawy także w krajach Europy Zachodniej, w ostatnich miesiącach kraje te także doświadczają także skutków szantażu gazowego Gazpromu, czego wyrazem jest ponad 7-krotny wzrost cen gazu w stosunku do roku ubiegłego.

3. Co więcej oskarżenia o proputinowskie sympatie wczorajszych gości premierów Morawieckiego i Kaczyńskiego bledną w zestawieniu jakie tworzą asy europejskiej polityki z różnych partii lewicowo- liberalnych, którzy wprost poszli na służbę za duże pieniądze do Putina.
Były kanclerz Niemiec Schroder, były kanclerz Austrii Schlussel, były premier Francji Fillon, była szefowa MSZ Austrii Kneissl, były minister finansów Austrii Schelinng, były premier Finlandii Lipponen, wszyscy oni zajmują wysokie stanowiska w różnych spółkach rosyjskich zajmujących się wydobyciem i handlem surowców energetycznych.
A z partiami politycznymi, z których wywodzą się ci politycy, Platforma bardzo ściśle współpracuje w Parlamencie Europejskim, razem z nimi głosuje, także rezolucje przeciwko naszemu krajowi.

4. Także sami politycy Platformy z Donaldem Tuskiem na czele bardzo mocno współpracowali z Putinem i jego reżimem i to zarówno na gruncie politycznym ale także i gospodarczym.
Wręcz skandalicznym w tej pierwszej dziedzinie był udział rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa w spotkaniu polskich ambasadorów, zorganizowanym przez ówczesnego ministra Radosława Sikorskiego, na którym ten pierwszy tłumaczył politykę zagraniczną swego kraju i namawiał do jej wspierania.
W tej drugiej dziedzinie przebiły się do świadomości opinii publicznej działania rządu Tuska, dotyczące prób prywatyzacji koncernu Lotos z udziałem firm rosyjskich, próby sprzedaży rafinerii Możejki na Litwie, której właścicielem był Orlen, wreszcie próby przejęcia tarnowskich Azotów przez jednego z rosyjskich oligarchów.
Szczęśliwie wszystkie one skończyły się niepowodzeniem ale głównie ze względu na zdecydowany sprzeciw ówczesnej opozycji w tym głównie Prawa i Sprawiedliwości ale także działań społeczeństwa obywatelskiego, które w przypadku Lotosu zebrało blisko 160 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „O zachowaniu przez państwo polskie większościowego pakietu akcji grupy Lotos S.A”.
Te twarde fakty dobitnie pokazują, kto tu naprawdę jest proputinowski.

Komentarze

Anonim2021.12.6 9:28
Krótko o katastrofie smoleńskiej ............................................................................................ https://www.gloria.tv/post/pV3Zzvx2aGvS1KtXf1EYCVNXi
Jarosław Kaczyński o Radiu Maryja2021.12.6 9:18
"Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną (…). Problem w tym, w którym miejscu kończą się pospolici głupcy, a zaczyna zwyczajna agentura".
Dam2021.12.6 8:28
Frondo, dlaczego staracie się robić wszystko, aby wybielić PIS, który "sprzedaje się" jako antyrosyjsji, a spotyka się z typowo prorosyjskimi politykami i chce z nimi budować wspólny front przeciw obecnej UE? Czy ludzie nie powinni wiedzieć, że głosują na kłamców i hipokrytów? "Niemniej istotny od deklaracji politycznych jest fakt wymiernego finansowego wspierania przez Kreml zarówno Le Pen, jak i Salviniego. I tak np. w 2014 r. partia Marine Le Pen pożyczyła w rosyjskich bankach 11 mln euro. W wypadku Salviniego skandal wybuchł w 2014 r., gdy w internecie opublikowano nagranie, na którym jeden z najbliższych jego współpracowników podczas spotkania w Moskwie rozmawiał o projekcie, którego istotą miało być kupno przez firmy powiązane z partią Salviniego trzech mln ton paliwa dieslowskiego po zaniżonej cenie, co w efekcie pozwoliłoby na ich sprzedaż ze znacznym zyskiem, a przez to finansowanie kampanii wyborczej Ligi. Również obecny w Warszawie premier Węgier Viktor Orban znany jest ze specyficznego (życzliwego) stosunku do Władimira Putina. Orban wielokrotnie dawał do zrozumienia, że chce normalizacji relacji z Rosją, a odnosząc się do sankcji, mówił o hipokryzji Zachodu (ale już nie o hipokryzji Rosji, która deklaruje wolę porozumienia z Zachodem, a równocześnie prowadzi niezmiennie agresywną politykę wobec tegoż Zachodu). Za jednoznacznie prorosyjską partię uchodzi również obecna na szczycie w Warszawie belgijska partia Vlaams Belang, która kilka lat temu podczas konferencji w Petersburgu w Rosji podpisała się pod deklaracją wzywającą do zniesienia nałożonych na Rosję sankcji, a NATO określającą jako "narzędzie dyktatury" (w domyśle amerykańskiej). Zapewnienia polityków PiS, że to ich ideowi przeciwnicy w Parlamencie Europejskim są powiązani z Kremlem, są tyle, co półprawdą. Nawet bowiem przyznając, że pewne działania np. Niemiec w sprawie Nord Stream są na rękę Rosji, a niektórzy emerytowani europejscy politycy de facto sprzedali się Rosjanom, to nadal to sojusznicy PiS są, jeśli nie wprost agenturą, to już na pewno "pożytecznymi idiotami" Władimira Putina. Jeszcze kilka lat temu rozumiał to Jarosław Kaczyński, który w 2017 r. stwierdził, że PiS ma z Marine Le Pen "tyle wspólnego, co z panem Putinem". Rzecz w tym, że w 2017 r. Jarosław Kaczyński był politykiem, z którym liczący się europejscy politycy jeszcze rozmawiali. Obecnie nikt już z liderem PiS nie chce mieć nic wspólnego i by móc udawać polityka światowego formatu Jarosław Kaczyński musi spotykać się z trzeciorzędnymi przyjaciółmi politycznymi Kremla."
Polak2021.12.6 7:57
I twarde fakty pokazują jednoznacznie - to ***owska mafia z bratobójcą jarkiem na czele wciąż gorliwie liże buty Putina.
Ja Kaszubka2021.12.6 1:49
Dla przypomnienia tym z krótką pamięcią (PO, Lewica, PSL) proszę jak najczęściej przypominać zdjęcia "polskich" polityków z hołdem ruskim i pruskim
[email protected]2021.12.5 22:42
Niemcy mają z Rosją strategiczne partnerstwo, podobnie jak po Rapallo, którego wyrazem jest NSI i NSII. Dlatego wypieranie się związków z Putinem przez ich naczelnego agenta TW "Oskara" pasuje do przysłowia o żabie, która wypiera się błota. To przecież agent BND TW "Oskar" podjął, jako premier, grę z Putinem przeciwko swojemu prezydentowi, która to gra skończyła się wielką narodową tragedią. Pamiętajmy też, że Niemcy po przegraniu dwóch wojen światowych, nawróciły się na linię polityczną kanclerza Bismarcka, która to linia polega na zarządzaniu Europą Środkową w porozumieniu z Rosją. TW "Oskar" wykonuje polecenia swoich niemieckich przełożonych, a one w samej swojej istocie muszą uwzględniać interesy również Putina. Przypomnijmy sobie reakcję Berlina na zastosowanie przez obronę ukraińską tureckiego dronu i likwidację działa separatystów ostrzeliwującego pozycje ukraińskie. Ukraińcy musza zdać sobie sprawę, że na Berlin w żaden sposób liczyć nie mogą. Jedynie na Amerykę i Polskę.
gumowa kaczka2021.12.5 21:07
tak ,licytujcie się kto bardziej kocha Rosję
Olej2021.12.5 20:42
Twardym faktem jest ta fotografia, straszna w swej wymowie. Symboliczna historycznie w tradycji XVII i XVIII wiecznej katastrofy. Jeżeli temu narodowi nie dość było tej wymowy, i po takiej tragedii znaczna część, którą trudno nazywać Polakami dokonała wyniesienia tejże persony i jemu podobnych, na piedestały swojej reprezentacji oraz w przestrzeń państwa. Groza nam wszystkim ! Demokrację stanowią mądre narody, głupców czeka zguba i powtarzanie historii w jej najczarniejszych odsłonach. Jak nie czuć pogardy do stolicznych elyt, skorumpowanej zgrai dynastii czerwonych urzędasów, dla których Polska to dobry biznes do zrobienia. Mamy gnijące państwo i zachodzi pytanie czy ta sytuacja jest do wyleczenia ???
Yo ... el.commendante, żydku2021.12.5 20:13
"Rosofobiczna szczujnia rusza pełną parą." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Yo... kike cocksucker! You can run but you can't hide. Jew piece of shit!
Po 11 ... el.commendante2021.12.5 20:10
"A czemuż to reżim kijowski nie jest już tak "mądry" jak był w lipcu?" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Czekam żydku na ciebie w Jelonce.
Anonim2021.12.5 19:07
Kremlowska agentura spotkała się w Warszawie w sprawie rozbioru Ukrainy. Targowica v. 2.0 😀😀😀
Topek2021.12.5 18:59
To pisowcy jednak przyznajecie że Piłsudski był pro hitlerowski bo też miał dobre stosunki Hitlerem
https://imgur.com/iIWXFIs2021.12.5 18:48
Instrukcje przekazane
https://imgur.com/PkMsvoq2021.12.5 18:48
Rozmowy o Polszy.
AAAtomek2021.12.5 18:39
Prawacy się tłumaczą ~ hahahahahhahaha PARADNE! Putin I Spółka w skrócie PIS.
Vig2021.12.5 19:10
Nie ŁGAJ qrvo! nie łgaj.
Anonim2021.12.5 19:33
Nie wyzywaj,to portal katolicki a nie twoja pijacka melina.
Krakus2021.12.5 19:39
Zaprzecz. Ale merytorycznie.
Mam tyle słów2021.12.5 18:34
Na słuchawkach King Krule.
Krzysztof2021.12.5 18:31
"Przebywająca z oficjalną wizytą w Moskwie przywódczyni francuskiej ultraprawicy Marine Le Pen poparła ideę federalizacji Ukrainy" Dziękuje za uwagę.
Krzysztof2021.12.5 18:58
Dla ciemnego ludu który minusuje link::::::::::::https://tvn24.pl/swiat/francuska-ultraprawica-mowi-glosem-rosji-marine-le-pen-popiera-federalizacje-ukrainy-ra417924-3357859
Newsroom2021.12.5 18:29
Kiedy kurz opadnie kiedy dojdzie do stabilizacji w naszym regionie i w Europie, to wszystko wskazuje na to że totalna opozycja - lewica, KO i PO, PSL, zostaną odpowiednio rozliczone za całokształt, bo tego co dziś robią, nie można tego tak zostawić !
PiS dzielce2021.12.5 19:05
To jest możliwe przy rządach PiSu i ogromnych wpływach Rosji na nasz kraj, demokracja zostanie zadeptana a demokratyczna opozycja rozliczona i osądzona
Dawaj, dawaj, ostro w gaz2021.12.5 18:28
https://www.youtube.com/watch?v=69fjwAnBf6c
Pije cała polityczna klasa2021.12.5 18:15
­
Anonim2021.12.5 18:11
Bić komucha i polewac cieplym moczem to ich srodowisko
Europa2021.12.5 18:05
a kaczygórd z izraelkiem pustynnymi niewolnikami sie buja lize im rowa aż do krwi hihi :p
stop zarazie antypolskiej !2021.12.5 18:49
Półgłówku UBecki , co to takiego "kaczygórd" ??
POWIESIC ZDRAJCE...2021.12.5 18:03
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych stołów
olo2021.12.5 18:32
Do kościoła bezbożniku lewacki i prowokatorze. Katolik by tak NIGDY nie napisał.
Anonim2021.12.5 18:43
Dymales siostre PObozniku??
Obiektywny2021.12.5 18:02
No i co żydziska pedofilskie a jakie twardo fakty pokazują kto jest pro zydowski uisraelski , jesteście żałosnymi pudlami parchami na krótkiej smyczy lichwy uisraela !!!!!!
Krakus2021.12.5 18:02
Putin lubi takie spotkania, jakie urządził Kaczyński :)
Krakus2021.12.5 18:10
Putin lubi takie spotkania, jakie urządził Tusk :)
Krakus2021.12.5 18:43
Jakie urządził? BTW - żałosny jesteś, trollu
idiocie ad rem :2021.12.5 18:50
W Sopocie , półgłówku !
****2021.12.5 18:52
Krakus zdecyduj co napisać bo cię chyba na starość po.ebało!
Krakus2021.12.5 19:29
Tak to jest, jak jakiś troll się pode mnie podszywa :)
co za pisowskie upodlenie2021.12.5 17:59
Kuźmiukowi odj*b*ało po 2 czy 3 szprycy kowidowej
man.of.Stagira2021.12.5 17:49
Koledzy Donalda Tuska, Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza, Radosława Sikorskiego "z grup politycznych, które współpracują z Platformą, z SLD w Parlamencie Europejski, mam tu na myśli pana byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, byłego kanclerza Austrii (Wolfganga) Schuessela, mam na myśli byłego premiera Finlandii (Paavo) Lipponena, mam na myśli byłego premiera Francji (Francois) Fillona, mam wreszcie na myśli byłą minister spraw zagranicznych Austrii (Karin Kneissl) - wszyscy oni znaleźli zatrudnienie. Gdzie? W firmach współpracujących z Gazpromem i w firmach, które są bezpośrednio powiązane z (Władimirem) Putinem".
Sebastian2021.12.5 17:34
A może Kaczyńskiemu Nord Stream2 jest na rękę? PiS nie robi nic, by zablokować rurę przez Bałtyk. Kiedyś prezes Kaczyński obiecywał nam IV RP, a skończyło się tym, że straszy IV Rzeszą. Podczas posiedzenia klubu PiS sprawa Mejzy była tylko marginesem, bo Kaczyński był zajęty prezentacją swego kolejnego błyskotliwego oglądu geopolityki. Prezes powiedział, że Władimir Putin odbudowuje ZSRR, a w Niemczech nowa koalicja rządząca ma budować IV Rzeszę. Tak, tak, zdaniem Kaczyńskiego niemiecka socjaldemokracja SPD, razem z liberalnym FDP i lewicowymi Zielonymi ma w planach budową nowego totalitarnego reżimu, który zasługuje na miano kontynuacji zbrodniczego państwa Hitlera.
Meg2021.12.5 17:50
Nie ŁGAJ qrvo, nie łgaj.
Sebastian2021.12.5 18:00
Znajdź sobie forum dla upośledzonych umysłowo, to poczujesz się jak u siebie! Głąbie!
Anonim2021.12.5 17:30
Towarzysz Kuźmiuk w stylu TV PiS, wszystko to wina Tuska. Kiedy wy przestaniecie uprawiać politykę zamiast propagandy.
Vig2021.12.5 17:52
Nie ŁGAJ, qrvo! Nie łgaj.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.5 17:30
taa... towarzyszu kuźmiuk! największy pasożyt i smierdzący żoliborski dziad jak zwykle wyżej s r a aniżeli du.pę ma. Jak się spotyka z takimi "politykami" to tylko pokazuje jaka jest obecnie pozycja Polski na arenie międzynarodowej. W 6 lat pis zniszczyło wszystko i brnie w gwno jeszcze głębiej!
Yebniętyś2021.12.5 17:53
czy jak?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.5 17:58
taa... Panie kuźmiuk! największy pasożyt i smierdzący sopocki dziad jak zwykle wyżej s r a aniżeli du.pę ma. Jak się spotyka z takimi "politykami" to tylko pokazuje jaka jest obecnie pozycja Polski na arenie międzynarodowej. W 8 lat PO zniszczyło wszystko i brnie w gwno jeszcze głębiej!
Czy Kuźmiuk to rasa męska?2021.12.5 17:26
­
Janton2021.12.5 17:24
Kuzmiuk byle ryj był w korycie -nieprawdaż?????? pisia wyrocznia frędzla
Anonim2021.12.5 17:23
To zdjecie jest zapisem zbrodni !
klecha2021.12.5 17:14
przypominam cytat "pan jest kretynem"
­2021.12.5 17:13
Powiedział Bóg, że przepłynie Bug na drzewie buk.
mateusz czwarty2021.12.5 17:09
Towarzysz Kuźmiuk będąc aparatczykiem ZSL/PSL zaorał nam rolnictwo za judaszowe srebrniki w parlamencie europejskim a teraz rżnie prawego i sprawiedliwego .