03.08.21, 08:23Fot. Adrian Grycuk via: Wikipedia CC 3.0/screenshot - YouTube (Polityka Insight)

Kwestie podatkowe rozbiją Zjednoczoną Prawicę?

Zdaniem wiceminister rozwoju Anny Kornackiej (Porozumienie) Zjednoczona Prawica może ulec rozbiciu, jeśli koalicjantom nie uda się porozumieć w sprawie zmian podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie.

Polski Ład to wielki projekt Prawa i Sprawiedliwości, zawierający kompleksowy pakiet rozwiązań z wielu dziedzin. Celem Polskiego Ładu jest odbudowa polskiej gospodarki po pandemii koronawirusa.

Zdaniem PiS na Polskim Ładzie skorzystają mniej zamożni Polacy i klasa średnia. Umożliwić to mają m. in. rozwiązania podatkowe, które przewidują proporcjonalne opodatkowanie bez względu na wysokość zarobków.

Wiadomo jednak, że to właśnie kwestie podatkowe są kością niezgody między Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem. Na temat zmian podatkowych krytycznie wypowiadali się także przedstawiciele biznesu.

Dotychczas PiS i Porozumieniu nie udało się wynegocjować kompromisu w sprawie zmian w podatkach.

- Jeżeli będzie tego wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy - powiedziała Kornacka na antenie TVN24.

- Natomiast my sygnalizujemy nasze wątpliwości, nie po to, żeby zakończyć projekt Zjednoczonej Prawicy, tylko o to, żeby hamować określone działania, które w dłuższej perspektywie w naszej ocenie są szkodliwe - dodała.

jkg/300polityka.pl

Komentarze

robaczek2021.08.3 13:56
NAWET SIE JUZ NIE UKRYWAJA JAKI BYL CEL...................... władzy pisu ....................................................... CHAPAĆ CHAPAĆ............. ile sie da ............................................ przy okazji ................. KARMIC SUWERENA ZAWISCIĄ............................ TLUMACZYC NIEUDACZNIKOM ZE TO NIE ICH WINA!!! ......... a wy pisiurki łykac i sie wypinać........... pieszczochy
Anonim2021.08.3 11:33
Kaczyński pozywa mnie za ujawnienie, że jest gejem! Czy dlatego prześladuje LGBT? Jan Piński ............ https://www.youtube.com/watch?v=8Y14lU9wlNE
Anonim2021.08.3 11:28
Skandaliczne zarzuty wobec Brauna. Pospieszalski UJAWNIA: „Cessak trzykrotnie minął się z prawdą” ...... https://nczas.com/2021/08/03/skandaliczne-zarzuty-wobec-brauna-pospieszalski-ujawnia-cessak-trzykrotnie-minal-sie-z-prawda/
matis892021.08.3 11:25
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
gumowa kaczka2021.08.3 11:00
i dobrze
Dam2021.08.3 10:56
Zdaniem wszystkich, którzy nie są w PISie klasa średnia dostanie najbardziej, jak zwykle. A mniej zarabiający dostaną prezencie wzrost cen wszystkiego.
PRAWDA2021.08.3 10:44
Zdrajcy Polski wszystko robia --jak w Rosji ===20 procent Bogatych a Miliony Biednych jak za PO Tuska i niewolnikami Niemiec
Polityczna emerytura2021.08.3 10:43
Już wszyscy poznali Gowina i nikt nie będzie chciał przyjąć go do swojej partii. Owszem opozycja będzie poklepywać gowina póki jest jeszcze w ZP i ją skutecznie blokuje, hamuje i utrudnia działania rządu. Ale jak wyleci z hukiem ( kiedyś na pewno) z prawicy to zobaczy , ze wszyscy w opozycji omijają go wielkim łukiem .
Anonim2021.08.3 9:49
To że PiS wybrało dla swojej partii jak durszlakiem najgorsze szumowiny polskiego społeczeństwa jest jasne. To komuniści. Morawiecki: "Jedni mają trochę takie poglądy, bardziej lewicowe, drudzy bardziej prawice. Wszystkich potrzebujemy, bo również w tej lewicowej – nazwijmy to dawnej +PPS-owskiej+ tradycji – tam rosła ta wrażliwość społeczna, jakże potrzebna dla sprawiedliwości społecznej. To Solidarność jest spadkobiercą chrześcijańskiego myślenia o miłości bliźniego, ale również robotniczej myśli socjalistycznej. Ta myśl jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna". Z kolei herszt szajki Kaczyński wyraźnie powiedział, co się stanie z tymi, którzy nie nauczą się funkcjonować w nowym systemie i którym nie starcza na zapłacenie ZUS. – "Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że istnieje państwo, że istnieją inni, to wszystko trzeba brać pod uwagę. Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje". Mówi to dziad który nigdy w życiu nie pracował.
M.2021.08.3 11:04
Nie dziwię się, że wolisz nie podpisywać się, bo strasznie jesteś głupiutki. Dla ciebie praca intelektualna, czytanie, rozwój, obmyślanie strategii i programów, to nie praca. Ale i to nieprawda, bo Jarosław Kaczyński był nauczycielem akademickim, prawnikiem, ma doktorat, teraz jest emerytem, a i tak ciężko pracuje.
Anonim2021.08.3 11:22
Pierdział przy korytach w budżetówce. Te jego programy to szkodzenie Polakom za pieniądze Polaków. Szkodnik.
Adam2021.08.3 15:14
SZUMOWINY ICEK TO MASZ W GMINACH ZYDOWSKICH.
YORK2021.08.3 9:47
Z kim sie przystaje to takim sie staje, gowin do miotly.
POdPIS2021.08.3 9:39
Tylko u bolszewików gdzie KRUSOWIEC płaci symboliczną złotówkę od hektara na ubezpieczenie zdrowotne można kosmetyczce czy fryzjerowi podnieść ubezpieczenie jak gdyby był posiadaczem latyfundium .
Precz z tuskiem nr 2 czyli Morawieckim2021.08.3 9:37
https://www.youtube.com/watch?v=A2Jp_-u_zr8 1. Skoro obrót bezgotówkowy wypiera pieniądz tradycyjny to po co wprowadzać ograniczenia administracyjne w jego stosowaniu? 2. Jeśli konstytucja wyraźnie deleguje kwestie monetarne do ustawy o NBP, a ta jednoznacznie stanowi, że znaki pieniężne emitowane w formie monet i banknotów są płatnym środkiem płatniczym w Polsce, to po co i jakim prawem wprowadza się sankcje dla osób używających tych znaków do regulowania zobowiązań? 3. Polska wykazuje się wyjątkowo niską jakością sądownictwa i administracji , w tym skarbowej. Co przy wprowadzeniu zupełnego zakazu obrotu gotówkowego prowadzi wprost do likwidacji masy działających uczciwie firm. Starczy jedna nie zapłacona większa faktura ( celują w tym korporacje ), aby ZUS, US , czy komornik zablokował konto i doprowadził do zamarcia działalności firmy. Najpierw spowodujmy , aby na wyrok sądu, w tym zwłaszcza administracyjnego nie trzeba było czekać od 3 do 7 lat. To podstawowy obowiązek państwa, z którego się nie wywiązuje. Starczy wspomnieć los podwykonawców różnych budów, aby wiedzieć o czym piszę, a w tym względzie zmieniło się niewiele, chyba, że na gorsze. 4. Po czwarte - jakim prawem nadaje się bankom uprawnienia organu administracji? Jeśli anonimowy pracownik banku, bez powiadamiania klienta może mu zablokować konto, bo na przykład stwierdzi "transakcję nietypową", to jaką mamy gwarancję jakiejkolwiek praworządności? Niestety widać, że ani Autor, ani większość komentatorów tej notki, nie mają związku z praktyką życia gospodarczego i rozumieniem zakresu podstawowych swobód obywatelskich. O znajomości ustawodawstwa nawet nie wspominam. Idealni polemiści. https://www.salon24.pl/u/24-24/1155220,uwaga-horror-zaszczepiony-polak-placi-przelewem#comment-21163240
Anonim2021.08.3 9:28
Co to za rząd RP, co to za faszyści, którzy "wystawiają" polskie zdrowe dzieci poniżej 12 lat do ekperymentów medycznych dla żydowskiej firmy Pfizer? ...... Cessak: „Antyszczepionkowcy nas nie powstrzymają!” Grzegorz Braun ujawnił, na co wydał zgodę prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ..... https://nczas.com/2021/08/02/cessak-antyszczepionkowcy-nas-nie-powstrzymaja-grzegorz-braun-ujawnil-na-co-wydal-zgode-prezes-urzedu-rejestracji-produktow-leczniczych-wyrobow-medycznych-i-produktow-biobojczych/
Anonim2021.08.3 9:14
Tylko w Pis mogli wpaść na pomysł że podniesienie podatków i jeszcze większe zagmatwanie przepisów pomoże w szybszym rozwoju gospodarki. No ale są tam geniusze którzy twierdzą że inflacja jest korzystna dla obywateli albo że w 2020r nie było recesji.
Anonim2021.08.3 9:25
czy ty wiesz baranie co to jest proporcjonalne opodatkowanie ze gardlujesz??
Anonim2021.08.3 9:28
Najwyraźniej lepiej od ciebie znam się na podatkach i dodatkowy miałem nieprzyjemność czytać projekt tej ustawy.
Matoły czy zdrajcy okrągłostołowi2021.08.3 9:03
https://www.youtube.com/watch?v=kCrd-hRTWfg
witia2021.08.3 8:44
Może fatycznie Porozumienie ma rację. W świetle niektórych wyliczeń stracą bardzo prowadzący jednoosobowo działalność gospodarczą. Nie wiem czy tak faktycznie jest ale jeśli to trzeba się trochę cofnąć.
pije po 13 tej2021.08.3 9:03
Ponad ćwierć wieku prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą .Zaczynałem jeszcze za Wilczka i z roku na rok rzucane mi były coraz większe kłody . A to ja sam byłem sobie sterem ,żeglarzem ,,okrętem . Nie chorowałem bo ta opcja była zbyt kosztowna .Urlop też pozbawiał mnie dochodów .Cały czas musiałem być mobilny bo wykonywałem usługi potrzebne rolnikowi o każdej porze dnia i nocy . Zapewne niewiele osób stać by było na taką formę zarobkowania.
Anonim2021.08.3 9:14
Ja sam sobie od 16 lat i potwierdzam. Każda kolejna ekipa rzuca swoje kłody pod nogi drobnych przedsiębiorców, oczywiście nie usuwając rzuconych przez poprzedników. Komuniści z PiS to już w ogóle blisko ekipy Bieruta. Bandyci.