30.04.19, 14:42(fot. screen)

Rodzice wybrali operację, a nie aborcję. ,,To cud''

Dziewczynka miała rozszczep kręgosłupa. Lekarze zalecili aborcję. Jednak rodzice nie wyrazili zgody. Po operacji prenatalnej dziecko urodziło się... zdrowe.

Lekarze ostrzegali Bethana i Kieron Simpsonsów, by „spodziewali się najgorszego”. U dziewczynki  zdiagnozowano rozszczep kręgosłupa.

Jednak dzisiaj, Elouise, ich córeczka, jest znana dzięki temu, że była jedną z pierwszych osób, które dzięki chirurgii prenatalnej została zoperowana.

Jak informuje BBC, małżeństwo Simspsonsów z Wielkiej Brytanii, poznało diagnozę w 20 tygodniu ciąży, dzięki badaniu USG. Lekarze zachęcali rodziców, by zdecydowali się na aborcję.

- To był dość trudny wybór. Jak możemy sprowadzić dziecko na świat z tak niską jakością życia. Prawdopodobnie dziewczynka nie mogłaby używać kończyn dolnych, cierpiałaby z powodu dysfunkcji nerek – mówił w Daily Mail ojciec dziecka

- Nie mogłam tak po prostu usunąć mojego dziecka. Czułam jego ruchy – mówiła Bethan

Postanowiła też poddać się nowoczesnemu zabiegowi, który polegał na tym, że lekarze operowali kręgosłup dziecka, jeszcze w łonie matki. Operacja została opłacona za pośrednictwem organizacji charytatywnej, ponieważ w przeciwieństwie do aborcji, nie jest objęta finansowaniem z budżetu państwa.

Podczas czterogodzinnej operacji, lekarze z University College Hospital w Londynie pracowali nad zamknięciem dziury w kręgosłupie dziewczynki. Chociaż operacja nie leczy rozszczepu kręgosłupa, minimalizuje jego skutki.

Dla Elouise operacja okazała się być wielkim suckesem. Dziewczynka urodziła się 1 kwietnia „kopiąc i krzycząc”. Elouise może zwinąć palce u nóg i kopać.

- Lekarz wyraził nadzieję, że skutki rozszczepu kręgosłupa będą minimalne. Mamy nadzieję, że będzie chodzić i mówić jak zdrowe dziecko – mówiła Bethan

- To cud, tylko tak mogę to opisać. Przeszliśmy wiele, ale nie żałuję tej decyzji. Dla Elouise zrobiłabym wszystko - dodała

kz/Lifenews.com

Komentarze

ela pawłowska2019.04.30 16:08
A czy Fronda wie, że wprowadzając zakaz aborcji uśmiercą medycynę prenatalna? Żaden lekarz nie będzie ryzykował ciągania po sądach- każda taka operacja obarczona jest ryzykiem poronienia
Jahu2019.04.30 16:20
..ale pitolisz, nikt za ratowanie życia czy zdrowia ( a do tego powołany jest lekarz a nie do zabijania ) nie będzie włóczył lekarzy po sądach.
zmiecz2019.05.1 11:30
Za ratowanie, nie. Ale za nieuratowanie, to juz bedzie inaczej. Takie mamy sady - Zreszta dzieki rowniez D(J)udzie.
Kinga2019.04.30 19:43
Ale Sędzia, ale prawnik z ciebie znalazł się! Spokojna twoja baźka! Nie ty będziesz sądzić!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.30 15:25
Operację prenatalną? A to nie grzech? Powinni to wymodlić... Ale tak serio. Wiecie kto robił mnóstwo takich "cudownych" operacji? Romuald Dębski! Na którym się tak wieszaliście bando bezmózgich kretynów.
Jahu2019.04.30 16:35
szkoda, jednych ratował a innych zabijał.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.30 17:01
Przypominam Ci że w Polsce istnieją pewne zasady - tzw PRAWO i że żaden lekarz działający w ramach PRAWA (jak Dębski) nikogo nie "zabija". A ideologie możesz mieć dowolną - Twoje prawo.
Jahu2019.04.30 17:10
tak tak możesz sobie żonglować słowami.. Niemcy też wykonywali tylko rozkazy..ale fakty są takie, że do Dębskiego przychodziła kobieta z dzieckiem a wychodziła bez. i jak się jest człowiekiem to żadne prawo nie zmusi mnie zabijać.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.30 17:17
No chyba że byłaby to Twoja Córeczka, a nie przeprowadzenie aborcji skutkowałoby zgonem i Jej i dziecka. To wtedy zmieniłby ci się "światopogląd" ;) Czyż nie? Koniec dyskusji. Pzdr
Jahu2019.04.30 17:43
Nic by się nie zmieniło bo lekarz ma ratować matkę i dziecko jeśli w wyniku tego dziecko nie przeżyje to przecież nikt nie mówi w takich sytuacjach, że lekarz to dziecko zabił.. Np w sytuacji ciąży pozamacicznej.
Jahu2019.04.30 16:40
szkoda,że nie wszystkich uznawał za ludzi, jednych ratował a innych zabijał..