21.09.21, 09:14Fot: светлана_бекетова via wikipedia cc3.0.

Lewandowski gotów bronić Glika przed FIFA. Jest nagranie, które wszystko wyjaśnia!

Komisja dyscyplinarna FIFA bada sprawę Kamila Glika, który podczas meczu reprezentacji Polski z Anglią miał rzekomo obrażać Kyle Walkera na tle rasistowskim. Kolegę z zespołu chcą bronić przed światową federacją Robert Lewandowski i Jan Bednarek, którzy byli najbliżej całego zdarzenia. Okazuje się, że jest też nagranie, który praktycznie w definitywny sposób wyjaśnia całą sprawę.

Angielscy wicemistrzowie Europy, nie potrafiąc poradzić sobie z Biało-Czerwonymi na boisku w Warszawie, próbują teraz toczyć z nimi dogrywkę już przy tzw. zielonym stoliku. Podopieczni Garetha Southgate już w przerwie meczu rozgrywanego na Stadionie Narodowym, oskarżali Glika o rasistowskie gesty w kierunku jednego z angielskich piłkarzy – Kyle Walkera. Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni na przerwę po długich przepychankach i utarczkach słownych między sobą.

Komisja Dyscyplinarna FIFA, która bada całą sprawę oskarżeń polskiego obrońcy o rasizm, wezwała teraz Kamila Glika do złożenia wyjaśnień. PZPN oraz koledzy z reprezentacji od początku bronią piłkarza włoskiego Benevento. Kapitan zespołu Robert Lewandowski oraz grający w lidze angielskiej Jan Bednarek gotowi są bronić Glika przed komisją FIFA.

Okazuje się jednak, że istnieje jeszcze w całej tej sprawie pewien zupełnie kluczowy dowód, który powinien definitywnie wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski powiedział: Zarzuty są bezpodstawne. Mamy nagranie z naszych kamer, dokładnie będącej za bramką, którą operował Adrian Duda z ‘Łączy Nas Piłka’. Tam widać wszystko czarno na białym. Nie miały miejsca żadne gesty, o których mówili Anglicy”.

Kyle Walker, który uważał się za pokrzywdzonego przez Glika na tle rasistowskim, skarżył się w trakcie meczu sędziemu na ostrą grę Polaka. Jest tajemnicą poliszynela, że nasz reprezentacyjny obrońca od lat gra twardo, ale fair i wbrew pozorom nie jest wcale kolekcjonerem żółtych kartek. Lamenty Walkera Glik potraktował więc na boisku ironicznym gestem otwarcia i zamknięcia dłoni, sugerującym, że jego rywal zdecydowanie za bardzo skupia się na dyskutowaniu i komentowaniu boiskowych wydarzeń. Gesty tego typu bardzo często można zaobserwować w wykonaniu wielu piłkarzy na wszystkich stadionach świata i nie mają one kompletnie nic wspólnego z jakimikolwiek przejawami rasizmu.

Czy jednak FIFA będzie otwarta na przyjęcie do wiadomości oczywistej oczywistości tego już nikt, kto zna różne przedziwne działania tej federacji zagwarantować nie może.

 

ren/sportowefakty.wp.pl, onet.pl

Komentarze

Londyn jest światową stolicą pederastii2021.09.21 15:57
To chyba wyjaśnia zachowanie tych gównojadów.
Portofino2021.09.21 11:09
Najlepszą obroną byłoby pomalowanie Glika na czarno. Animalsi z Wysp padną wtedy przed nim na kolana.
Anonim2021.09.21 11:07
Jedni klękają w kościele, inni przed czarnuchem, a jeszcze inni liżą doope prezesowi... a wszyscy oni sa warci siebie, to znaczy ... hooy wam wszystkim w doopę ;D
Glaudiusman2021.09.21 10:59
Do czego teraz dochodzi. Murzyni chcą rządzić wszędzie, nawet w sporcie. Anglicy to super idioci, skoro klękają na boisku i robią żałosny spektakl dla jakieś lewackiej, chorej ideologii. Oczywiście że czarni i inne rasy to normalni ludzie, ale nie lepsi od Europejczyków, którzy utworzyli cywilizację łacińską, najdoskonalszą ze wszystkich. Wszystkie inne to cywilizacje niewolników i panów. Czyli jedno ohydne plugastwo.
nie mają świadomości2021.09.21 11:07
że przyspieszają upadek swej cywilizacji podświadomie ucząc się (i dzieci swe) poddaństwa wobec przybyszów, którzy akurat nie są nawet nosicielami swoich kultur (bo więcej wśród nich mas do pracy niż inteligencji). Nauczą się klękać wszyscy, to ich powyrzynają na końcu, że tylko klękają, a kasy z tego nie ma i koniec.
Asior2021.09.21 10:46
a czarny myślał, że otwiera banana????? buhahahahaha
Skrzypek na dachu2021.09.21 10:41
Brawo Pan Glik . Brawo Polska .
Anonim2021.09.21 9:46
Czy określenie z artykułu "Tam widać wszystko czarno na białym" nie jest przypadkiem rasistowskie?
nie jest2021.09.21 11:03
bo czarne jest NA białym (górą). Nie musimy klękać przed komputerem na szczęście. ;o)