17.03.17, 14:30Fot. Uwe Bassenhoff, lic. CC SA 2.0 via Wikipedia

Lewandowski powalczy z Cristiano Ronaldo

To może być wielki rewanż Roberta Lewandowskiego na Cristiano Ronaldo za przegrany ćwierćfinał Euro 2016 z Portugalią. Bayern Mochanium, w którym gra Polak, zmierzy się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Losowanie par ćwierćfinałowych tegorocznej edycji Ligi Mistrzów odbyło się dzisiaj w Nyonie. 

Pojedynek broniącego trofeum Realem Madryt z Bayernem Monachium zapowiada się najciekawiej ze wszystkich w ćwierćfinałach. Bardzo interesujące widowisko mogą stworzyć też piłkarze Juventusu Turyn i FC Barcelony. Dla tych drużyn ćwierćfinałowa potyczka będzie rewanżem za finał z rozgrywek sprzed dwóch lat, kiedy to górą okazali się Katalończycy. 

Do polskiego starcia dojdzie w parze AS Monaco - Borussia Dortmund. W klubach tych grają nasi dwaj reprezentacyjni defensorzy. Odpowiednio - Kamil Glik i Łukasz Piszczek. 

Ostatnią parę tworzą zeszłoroczny finalista Atletico Madryt oraz nieoczekiwany mistrz Anglii z poprzedniego sezonu Leicester City. 

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 11/12 oraz 18/19 kwietnia, półfinały - 2/3 i 9/10 maja, a finał - 3 czerwca. Finał będzie miał miejsce w walijskim Cardiff.

emde/90minut.pl