12.10.20, 07:50Screenshot Youtube

Lisicki: Podczas Soboru Watykańskiego II doszło do zamachu stanu

Mamy do czynienia z bardzo smutną rzeczą, czyli sowietyzacją Zachodu, który kiedyś był dla Polaków wzorcem wolności i normalności” – powiedział Paweł Lisicki w rozmowie na antenie Telewizji Republika.

Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” podkreślił:

Próbowano nam narzucić ideologię, czyli przeciwny naturze sposób funkcjonowania człowieka. Niestety, jeśli popatrzymy na dzisiejszy Zachód, to tam w coraz większym stopniu dostrzegamy te nienaturalne ideologie, wprowadzane nie za pomocą siły bagnetu, ale głównie za sprawą gigantycznych kampanii medialnych i dużych pieniędzy, które mają przerobić człowieka, stworzyć go na nowo”.

Dalej odnosząc się do roli Kościoła jeśli chodzi o zmiany w Europie podkreślił, że jego zdaniem w trakcie Sobowu Watykańskiego II miało miejsce coś:

[…] co można by najkrócej nazwać zamachem stanu, puczem czy gwałtowną przemianą, która doprowadziła do tego, że ta stara, klasyczna nauka Kościoła została odstawiona na bok i Kościół znalazł się w stanie paraliżu dogmatycznego, dlatego że nie był w stanie jasno i precyzyjnie formułować swoich nauk”.

Wskazał, że widoczne to było najpierw w kwestiach dotyczącychgh religii, ale później także i etyki, jak temat LGBT, eutanazji czy aborcji. Lisicki zaznacza, że mamy do czynienia z niebezpieczeństwem – brak oporu sprawi, że prędzej czy później wszyscy pogodzą się z akceptacją nowych sposobów zachowania w tej kwestii.

dam/Telewizja Republika,Fronda.pl

Komentarze

Hanys GórnoŚląski2020.10.13 6:01
Spokojnie, F1 nie jest wieczny. On tylko został na kilka lat podsunięty Kościołowi przez Ducha Świętego jako próbka tego, do czego może doprowadzić długi pontyfikat z dópy wyjętego lewicującego "papieża". Wiara przetrwa pomimo F1 i jemu podobnych.
Foster2020.10.12 19:15
a skąd pan to wie ?. Znowu zakulisowa propaganda mająca na celu dyskredytowanie papieża Franciszka ?. Bardziej wierzę papieżowi Franciszkowi jak panu redaktorowi.
Arek2020.10.12 18:29
Spokojnie nigdy żadne bandyckie ,czy zoboczone systemy LGBT, bandycki faszyzm, zbrodniczy komunizm nigdy nie dadzą rady Polsce pod berłem Jezusa i płaszczem Maryi.
Oczywista2020.10.12 12:57
No jasne, że w końcu wszyscy się z tym pogodzą. Bo niby dlaczego mieliby się nie godzić z czymś, co jest lepsze...
Maruda2020.10.12 12:17
Lisicki na papieża!
Ja, Szatan2020.10.12 8:55
Instrukcja dla moich wiernych pachołków, pogrobowców faryzeuszy i neomarksistów: „kato-licka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu in-nych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach? Te ołtarze kapiące od złota? A nowy samochód proboszcza?”) ----- 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- 7. Szczególnie mocno próbujcie podważyć autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz ode-brał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wiecz-ność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ----- (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam”
przed soborem to juz bys był2020.10.12 8:44
ekskomunikowany za akcję z Abp. Wielgusem!
Natalja Siwiec2020.10.12 8:33
Ojejku! Jejku! Czyli Kościół Katolicki jednak jest fałszywy.
RobotniczaKrew2020.10.12 8:14
O nie! Smuteczek ;(
Maciej Płatov2020.10.12 8:09
WIARA w Boga WIEKUISTEGO---TAK.Bo Nic z NICZEGO nie powstaje. Jak NAJDALEJ od ,,wynalazków" kapłanów Kościoła Katolickiego.Kościół się SKOŃCZYŁ podczas Soboru Watykańskiego II.
Katecheta2020.10.12 8:17
Kościół to Mistyczne Ciało Chrystusa, Chrystus jest Bogiem Wiecznym. Ani diabeł tym bardziej żaden człowiek go nie pokona. Stękający o końcu Kościoła niech wezmą różańce do ręki.
Maciej Płatov2020.10.12 9:41
@ Katecheta--Jezus to Syn Człowieczy zrodzony z ludzkiej Kobiety.Teraz zadam Tobie pytanie: KTO ZGRZESZYŁ w Raju? ADAM i EWA =LUDZIE.Kto powinien przeprosić Wiekuistego ,za Grzechy Nieposłuszeństw ,Pychy ,Pogardy ,ITD"???????????? I Boga PRZEPROSIŁ Syn Człowieczy--Odkupił Grzech Swą Śmiercią. Czyli dla Ludzi Jezus to Sędzia ,Nauczycie ,Prorok.A łączyć Jezusa z Bogiem TYLKO przez Synostwo.Czyli WSZYSCY POTOMKOWIE ADAMA SĄ SYNAMI BOGA.A Kościół to Mistyczna Droga do Ojca Wiekuistego ,a JEZUS to DROGA <DROGOWSKAZ w Pielgrzymce Życia do Ojca Wiekuistego. Bez Nauk Jezusa i ŻYCIA WEDŁUG NICH NIE MA ZBAWIENIA>>> CZYLI OGLĄDANIA BOGA.
Katecheta2020.10.12 13:37
"Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało" Kor 12.12-13 resztę sobie doczytaj.
Gość2020.10.12 8:03
Redaktur "OdRzeczy" ubolewa nad tym, że kościół spróbował iść z duchem czasu. Dla redaktura najlepiej by było, gdybyśmy dalej byli ciemnym ludem, co to elektryczności się boi.
Katecheta2020.10.12 8:11
Kościół ma iść z Duchem Bożym a nie z duchem czasu.
Gość2020.10.12 8:14
To niech sobie siedzi dalej w XV wieku, ale niech nie wtrąca się w politykę i nie próbuje wpływać na osoby, które do niego nie należą.
Sens2020.10.12 9:13
Gościu, nie obraź się, ale jesteś lepszy kretyn.
Gość2020.10.12 9:18
Przyznaję, że nie spodziewałem się o wiele bardziej merytorycznej odpowiedzi.
o tym nie dowiesz się z Frondy2020.10.12 8:03
Niestety, po 27 latach walki o sprawiedliwość, straciłem już wiarę, że polscy biskupi i arcybiskupi, są w stanie poradzić sobie z problemem wykorzystywania seksualnego i że mają chęć i odwagę, by go rzetelnie wyjaśnić. Dlatego idąc za propozycją kardynała Dziwisza, proszę Cię Ojcze Święty, o powołanie niezależnego składu takiej komisji i jak najszybsze wyjaśnienie mojej sprawy. Chcę, żeby podobnie jak biskup Tadeusz Rakoczy, został przykładnie ukarany. - napisał w liście do papieża Janusz Szymik, który był gwałcony przez księdza Jana Wodniaka.