13.05.20, 10:10Screenshot Youtube - TVP Info

Łukasz Szumowski: Powrót obostrzeń cały czas wchodzi w grę

Jeśli będą takie sygnały, to będziemy się cofać. Natomiast mam nadzieję, że będziemy się zachowywali odpowiedzialnie” – mówił dzisiaj minister zdrowia Łukasz Szumowski na temat obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce.

Mówiąc o powrocie obostrzeń, Szumowski powiedział jednoznacznie, że „cały czas wchodzi to w grę”. Jako przykład podał ty Koreę Południową, gdzie nie przestrzegano warunków bezpieczeństwa po poluzowaniu obostrzeń, wskutek czego zdecydowano się je przywrócić.

Minister mówił też o sytuacji na Śląsku. Poinformował w trakcie konferencji prasowej, że badania górników zw pięciu kopalniach, które są ogniskami zachorowań w tym rejonie kraju, zostały już zakończone i obecnie spływają wyniki. Dodał:

Na Śląsku mamy ponad 400 osób, których próbki wyszły dodatnie, ale chciałbym powiedzieć wyraźnie, że to są zogniskowane zachorowania w jednym miejscu, wśród pracowników kopalń”.

Stwierdził, że gdyby nie owe ogniska, mielibyśmy obecnie kilkanaście czy kilkadziesiąt nowych zachorowań, co wskazuje, że model epidemiczny w Polsce oparty jest właśnie na ogniskach. Podkreślił:

[…] dlatego zareagowaliśmy szybko i zdecydowanie, żeby zbadać wszystkich, odizolować ich, odizolować kontakty w kwarantannie i opanować rozprzestrzenianie się w tym trudnym środowisku, jakim są kopalnie”.

dam/PAP,Fronda.pl 

Komentarze

Jerzy2020.06.3 14:13
schowajcie tego debila, jest całkowicie skompromitowany, wiem że przed wyborami nie wypada go w kajdany zakuwać, ale schowajcie go przynajmniej, niech przestanie męczyć tymi pierdołami które opowiada... won, pajacu, won!!!
captcha2020.05.13 13:13
"Siedem kroków od pandemii do totalitaryzmu" http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=28061&Itemid=47
Michał Jan2020.05.13 12:37
Interesujące, że nikomu nie przeszkadza, że na stanowisku Ministra Obrony Narodowej już nie ma generałów i bo to obrona narodowa jest zbyt poważnym zagadnieniom, żeby powierzać je wojskowym, a na stanowisku MinZdrawa musi być lekarz. Czy system opieki zdrowotnej jest tak nieistotny, że powierza się go lekarzom?
debilzm garsuje!2020.05.13 12:06
UWAGA GÓRNICY ! Dr. Mengele rozpyla wirusy IMBECYLIZMU we wszystkich kopalniach! UWAGA GÓRNICY !
Jan Radziszewski 2020.05.13 11:57
Pouczenia Pan poniedziałek, 11 maja 2020 11 V 2020 - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. Poniedziałek, 11 maja 20.54 Zapisz dziecko - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Opublikuj.
Tau2020.05.13 11:48
Mam 100 000 szt bezwartościowych maseczek do sprzedania, powiedzmy, za 5 000 000 pln. Ma ktos telefon do szumowskiego?
Michał Jan2020.05.13 16:40
Powiedzmy, że za 200 000 tys. - cena rynkowa. Cena z lutego: 40 000 zł w sklepie, w detalu.
Jerzy2020.05.13 11:46
no nie, ten debil nie odpuszcza, kim on jest??? kto mu dał prawo, aby samodzielnie rządzić, nic nie jest ważne - Konstytucja, kodeksy prawa, premier, prezydent, ważny jest tyko jeden kmiot: święty łukasz z Kalkuty... no, jeszcze nobla mu dać, za odkrycie szczepionki na przeziębienie....
plex2020.05.13 11:30
Kto stoi za Schumowskim? Bill G... i $$$$$$$$$$$$$
camy2020.05.13 18:50
Szumowski - Kto za nim stoi? https://youtu.be/qm_zUbvMFoc
Ja2020.05.13 10:42
Tyranie Medyczny, spal ludzi w krematoriach Stutthof'u, Mauthausen-Gusen, Sachsenhausen. Wtedy żadne obostrzenia nie będą potrzebne, wtedy wszystkie kowid-testy będą ujemne, wtedy będziesz mógł wystawiać narodowi piątki i czwórki z potulnego zachowania. Chyba tylko śmierć i życie na tamtym, lepszym świecie może nas uchronić od Tyrana.
ja22020.05.13 10:39
Pandemia koronawirusa została wywołana celowo. Ma ona na celu (na początek) likwidację ludzi starych i schorowanych przez depopulację. Drugim elementem jest zniewolenie ludzkości do roli bio robotów i posłusznych niewolników sterowanych przez internet ( planowany internet rzeczy 5G, przez który ludkość będzie trzymana w absolutnej niewoli). Ciągłe zubożanie ludzkości przez zawłaszczanie ich dorobku materialnego przez inflację pieniądza i potworne kryzysy ekonomiczne. Tylko wybrani satanityczni masoni się nieustannie bogacą. Bill Gates (ten od windowsów) planuje przymusowe szczepienia razem z czipowaniem ludzi już od przyszłego roku. Hierarchia Kościoła Kat. na czele z Bergolio Franciszkiem zdradziła wierzących,(w Polsce też), chcą likwidacji Eucharystii i wszystkich sakramentów; chcą podmienić Kościół w jego parodię posłuszną masonerii (NWO). Proces ten już jest realizowany w Kościele od chwili podpisania aktu z Abu Dabi. Z braku wykonywania leczenia i zabiegów umiera minimum dwa tysiące ludzi miesięcznie w Polsce , to oficjalne dane.
Damian2020.05.13 10:58
Czapeczkę ze staniolu masz na głowie?
Cierpliwy.2020.05.13 19:29
Czemu uważasz że jego teorie nie są prawdziwe? Bo myśli inaczej niż 95% populacji. A zastanawiałeś się Kto wyniósł Hitlera do godności Kanclerza, miernego kapralinę z zawodem malarza pokojowego? Kto sfinansował zbrojenia Niemiec? Kto Hitlerowi dał kasę na rozkręcenie gospodarki na cel wojny? Kto wywołał I wojnę światową? No przecież nie zamach na księcia był prawdziwym powodem. Kto sfinansował tzw. Rewolucję Październikową? Kto wypromował Lenina na Wodza rewolucji? Kto zbroił bolszewików i dawał na to kasę? Kto spowodował krach giełdowy w 1929 roku i zubożenie społeczeństw ,powodując radykalizację ich nastrojów? Dziecko na wojnie się zarabia. Czemu, a może Komu mają służyć trwające wojny w Iraku, Afganistanie, Syrii, Jemenie, Sudanie? Nie można ich zatrzymać? Kto wywołał rewolucję w krajach północnej Afryki( Libia,Syria) i po co? Kto finansuje zalew Europy przez imigrantów wyposażonych np w "telefoniki"i inne, którzy płacą $ mafii przewozowej? Biedacy mają sporą kasę? Kto płaci statkom pozarządowym pływającym po morzu, które ich zbierają z morza i na siłę lokują w krajach Europy? To kosztuje. Jaki to ma cel? Kto finansuje i po co organizacje LGBT, przecież są pozarządowe? Na wszystko co się dzieje w przestrzeni światowej muszą być wyłożone pieniądze. Czy Alianci nie wiedzieli o Holokauście? Wiedzieli. I co? Na wszystkim wymienionym można było zarobić, a przy okazji zrealizować założony plan zniszczenia moralnego i fizycznego społeczeństw. Wojny atomowej na razie nie ma( próbuje się innych metod), tylko dlatego że to się nie opłaci, a sterujący z drugiego rzędu rządami mocarstw nie są pewni swojego przeżycia. Czy nie nawołuje się do ograniczenia populacji? Czy nie walczy się z "klimatem"? Teraz Coronawirus . Ci co to Kasę wykładają, doskonale go znają i realizują swój plan. Nie po to przecież w 1974 odeszli od parytetu złota, by dzisiaj zatrzymywać rozgrzane drukarki, produkujące "wirtualne" pieniądze bez pokrycia. Wiedzą że mają mało czasu na działanie. 5 lat na szczepionkę to dużo za dużo.
Michał Jan2020.05.13 10:29
Przekaz jest jasny - jak nie będziecie grzeczni, to was z powrotem w domach pozamykamy. Ciekawe, za co on potem te szczepionki kupi, jak wszystko będzie przez rok stało, a tego śmiecia z NBP żaden frajer nie łyknie. Lasy Państwowe trzeba będzie komuś opylić (jak nie pójdą wcześniej na 447).
tęczowa lewacka debilizacja2020.05.13 11:08
jan michał coś wymyśli
Michał Jan2020.05.13 11:15
Na pogorzelisku słabo się myśli. Znacznie lepiej to wychodzi w sytuacji dopiero zagrożenia pożarowego. Si?
katolicka kretynizacja polski2020.05.13 10:26
z wyborami w maju nie wyszło to można wrócić do obostrzeń bo wcale nie jest i nie było bezpiecznie jak nas przekonywał Szumowina i PiS!
nnn2020.05.13 10:22
Tylko szczepionki mogą zapewnić trwałe zwycięstwo nad pandemią, miejmy nadzieję że pojawią się szybko i będą obowiązkowe. Kto nie będzie się chciał zaszczepić, dla dobra ogółu powinien być zaszczepiony przez wojsko, lub policję
Michał Jan2020.05.13 10:26
Tych po chorobie też będziesz chciał chemicznie wykastrować?
nnn2020.05.13 10:53
Wszyscy, którzy powinni przejść szczepienie, dla dobra ogółu powinni być zaszczepieni nawet siłą. Teoria spiskowe można głosić i wyznawać, dopóki nie szkodzą one innym. Poza tym prace nad szczepionka powinny przebiegać szybciej i powinien być program dla ochotników, którzy zgodziliby się przetestować szczepionkę na sobie
Michał Jan2020.05.13 11:21
Prace nad szczepionką powinny trwać 5 lat. Jak będą trwały krócej, to nie wykryje się skutków ubocznych, a te będą dotyczyły całego kurna narodu. Kumasz czaczę? A może ona będzie miała 5 lat testów za sobą, bo od 3,5 roku już się nad nią pracuje? A co do spiskowych teorii, to zapoznaj się ze sprawą szczepionek "na tężec" wyłącznie dla kobiet kenijskich w wieku od 14 do 49 lat. A teraz Holland i Poland nie będą się mieszały, bo pierwszy kraj nazwę zmienił - to akurat taki dowcip.
nnn2020.05.13 11:31
Prace nad szczepionka powinny trwać tyle na ile wymaga tego sytuacja. Można zrobić program dla ochotników, którzy zgodzą się przetestować szczepionkę i dobrowolnie przyjąć wirusa, w celu zbadania jej skuteczności. Ewentualne nieudane wersje szczepionki w testach i tak pochłoną mniej ofiar, niż pandemia . Po zakończonych pozytywnie testach, szczepionka powinna być podana wszystkim którzy kwalifikują się do programu szczepienia, a antyszczepionkowcom pod przymusem, przez wojsko, lub policję
Michał Jan2020.05.13 12:30
Mam lepszy pomysł. Wszystkich zamordystów do rezerwatu i niech tam sobie żyją cali pozaszczepiani. Zamordyści we własnym gronie powinni odnaleźć harmonię i ukojenie. Po co ich narażać na kontakt z niezaszczepionymi i anty-zamordystami.
nnn2020.05.13 12:54
Co by nie mówić, w sytuacji zagrożenia żaden rząd nie pozwoli na dyktaturę mniejszości antyszczepionkowej. Jeśli sytuacja się nie poprawi, a szczepionki powstaną wbrew waszym protestom i tak zostaniecie zaszczepieni
Michał Jan2020.05.13 13:07
Chyba że to Wy będziecie mniejszością. Reszta albo przechoruje, albo będzie miała gdzieś nieprzebadaną szczepionkę na chorobę z 1% ryzykiem śmierci.
Maria Blaszczyk2020.05.13 13:43
Ale wiesz, że z tymi "szczepionkami dla kobiet kenijskich w wieku od 14 do 49 lat." to humbug? Że biskupom pomieszały się dwa preparaty, szczepionka Talwara i szczepionka PRZECIW a nie NA tężec, z których jeden nigdy nie wszedł do produkcji w wersji z anatoksyną tężcową - a konkretnie zamieniono nośnik z anatoksyny tężcowej na jedno z białek E. coli A teżec jest naprawdę paskudną choroba, zagrażającą noworodkom w krajach w rodzaju Kenii, gdzie higiena nie jest doskonała. Stąd grupa docelowa... Chodzi o wytworzenie odporności biernej, by zapobiegać paskudnej śmierci noworodków z powodu tężca.
Michał Jan2020.05.13 16:38
Nie wiem - jesteś pierwszą osobą, od której to słyszę. Doskonale wiem, co to jest tężec, bo nawet w zeszłym tygodniu przyjąłem zastrzyk. I to mimo nie łapania się w przedział 14-49 lat i mimo wielu cech żeńskich nie będąc kobietą. W Polsce można, ale w Kenii mężczyźni mogą sobie na ten tężec boleśnie umierać.
Józef2020.05.13 11:32
Na wirusy nie ma szczepionek. Wirusy to nie są drobnoustroje jak np. bakterie tylko fragmenty łańcuchów białkowych. Ludzie którzy opowiadają o szczepionkach na wirusy albo powtarzają medialne bajki albo celowo kłamią, jeśli są np. akwizytorami przemysłu farmaceutycznego.
nnn2020.05.13 12:02
Boże skąd ludzie czerpią takie farmazony. Od lat szczepi się zwierzęta, np. przeciwko wściekliźnie, zwierzęta po tym nie chorują, nie zarażają ludzi, a wyskoczy taki oświecony, który nasłuchał się w internecie teorii spiskowych i głosi takie brednie
Michał Jan2020.05.13 12:33
Chyba na ospę zwykłą jakoś udało się nam pozaszczepiać. A to choroba całkiem wirusowa. Ale fakt - z grypą jest jakaś lipa. Może dlatego, że mutuje i zazwyczaj ludziska szczepią się na tę z poprzedniego sezonu. Ciekawe, czy jak covid zmutuje i szczepionka będzie do niczego, to i tak nnn będzie wzywał policję, wojsko, WOPR, GOPR i straż pożarną do pomocy w szczepieniach.
nnn2020.05.13 12:44
Po to wprowadza się szczepionkę na masową skalę i jak najszybciej, żeby wirus nie miał okazji zmutować
Cierpliwy.2020.05.13 19:17
nnn wirus już zmutował. Jest już co najmniej 4 odmiany. Jego zdolność do mutacji jest wpisana w jego istnienie. A nie czytałeś że Rząd Szwedzki wypłaca odszkodowania Szwedom szczepionych na świńską grypę 2012, bo chorują po szczepieniach na narkolepsję. Można szukać tylko leku. Zawsze część populacji zaszczepionej jest narażona i podlega skutkom ubocznym. Bo jak każdy ma inne linie papilarne, tak każdy inaczej reaguje na patogeny. A takim jest szczepionka. Miejmy nadzieję że nie będzie Cię w tej grupie ze skutkami ubocznymi podawanymi przez producenta szczepionek. Ale to "rosyjska ruletka".
Adam2020.05.13 11:15
Ale z ciebie ch... Ile bierzesz od Gatesa za takie wpisy?
nnn2020.05.13 11:23
2 tys, ale po wprowadzeniu szczepionek ma być więcej, do tego dostałem darmowego Windowsa i prywatny numer telefonu Putina. Gates kazał pozdrowić Polaków i powiedział że cieszy się że korzystacie z jego systemów, zamiast tego darmowego Linuksa
Jan2020.05.13 11:29
Dzięki za szczerość. Przynajmniej część z tego co napisałeś jest prawdą.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.13 10:20
Szumowski poinformował, że do prokuratury wysłano zawiadomienie ws. zakupu maseczek, które nie spełniały norm, o czym pisała wczoraj "Gazeta Wyborcza Ups
Marian2020.05.13 11:34
Chodzi o to ze nie mialy atestu GW, a to jest antysemityzm.