05.03.14, 14:17fot.archiwum posła

Maciej Małecki dla Fronda.pl: Putin odbudowuje sowiecką strefę wpływów

Kilka lat byliśmy świadkami cybernetycznego ataku Rosji na Estonię. Trudno powiedzieć jakie są obecnie możliwości zaatakowania Polski przez Rosjan pod względem informatycznym. Natomiast jest zagrożenie takie jakie obserwujemy obecnie w Kijowie. Deputowani ukraińscy nie mogą kontaktować się za pośrednictwem telefonów komórkowych bowiem następuje atak rosyjski z Krymu. To pokazuje kolejne oblicze Rosji jako państwa niedemokratycznego, państwa agresywnego. Państwa, które pod dowództwem pułkownika KGB Putina odbudowuje sowiecką strefę wpływów.  

Czytaj również: Zostaliśmy już zaatakowani przez Rosję. Na razie w internecie!

Not.Ab

Komentarze

anonim2014.03.5 15:01
Nie przesadzajmy, to że podczas wojny, a także w codziennej polityce wykorzystuje się wszelkie dostępne środki w tym także cybernetyczne jest rzeczą naturalną. Gdyby ich wykorzystanie było wyznacznikiem totalitaryzmu lub stało w sprzeczności z zasadami demokracji to czy byłoby na świecie choć jedno państwo demokratyczne?
anonim2014.03.5 15:32
każdy kraj ma jakąś strefę wpływów, tak mi też nie podoba się to że Lenin wciąż nie został pogrzebany ale to nie oznacza że trzeba mówić o 'sowieckiej strefie', Rosja zmienia się tak jak zmienia się Ukraina i inne kraje byłego ZSRR w tym również satelita jaką była Polska, a te wpływy Rosji polegają głównie na czym? bo mi się wydaje że na mądrości Rosjan, przebiegłości i trochę grożeniu (tzn. mamy 3mln wojsk lądowych) ale to robią wszystkie kraje tzn Francja jadąc do Afryki czy Ameryka wspierając powstania np w Libii, Rosja nie wzmaga swojej działalności ani jej nie osłabia idzie raczej za przesłaniem "kropla drąży kamień" i tak Rosja drąży tu i uwdzie, UE drąży tam i tu itd itp...
anonim2014.03.5 16:01
http://www.youtube.com/watch?v=ZEgJ0oo3OA8 Jest nowe nagranie z ruskiego podsłuchu z rozmowy z Ashton i estońskiego Radka. Według Ministra to nie Janukowycz wypuścił snajperów tylko jakaś trzecia siła czego nowy rząd puczystów nie zamierza wyjaśniać. Ciekawe czy media zachodnie to puszczą i jak to wytłumaczą. Dobre przy spisku internetowym wykrytym przez Lisienkę.
anonim2014.03.5 16:51
W Kongresie USA podjęto decyzję, że kraje nadbałtyckie i Polska zostaną objęte szczególną ochroną NATO. Będzie to obsewacja satelitarna i instalacja jednostek amerykańskich na tych terenach. * Coś mi się wydaje, że wyjaśnienie katastrofy w Smoleńsku jest coraz bliżej. :) *- tę informację podały dzisiaj niemieckie media.
anonim2014.03.5 16:53
@Genesis Czy w Polsce można zrobić demonstrację bez uzyskania uprzednio na nią zgody stosownych władz ? Czy, jeśli takiej zgody na zgromadzenie lub przemarsz nie uzyskasz, czy będziesz się dziwił, że policja "nielegalnych demonstrantów" rozpędzi, a stawiających opór zatrzyma ?
anonim2014.03.5 17:23
@GenesisX Nie zrozumiałeś mnie. Powiedziałem, że nie to jest wyznacznikiem totalitaryzmu, że ktoś używa Internetu jako narzędzia walki - że to chybiony argument. Zupełnie co innego klasyfikuje Rosję jako państwo niedemokratyczne. Pan Małecki zagalopował się w argumentacji, a teraz robisz to Ty. Z idealizacją wolnego świata też nie przesadzaj, w końcu to USA inwigiluje wszystkich nie tylko panią Merkel, ale także szarych obywateli z całego świata, a nasi "sojusznicy" z EU przymykają oczy na imperializm Putina jeśli tylko jest to dla nich wygodne. Tekst o agencie nie zasługuje na odpowiedź. Nie używaj w dyskusji inwektyw, bo nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać, no chyba, że o to Ci chodzi.