26.07.14, 10:47Antoni Macierewicz (fot. Telewizja Republika)

Macierewicz do Tadli: To, co pani zrobiła jest potwarzą i oczywistym kłamstwem

Tak Antoni Macierewicz strofował Beatę Tadlę na antenie TVP Info. Rozmowa dotyczyła projektu uchwały Twojego Ruchu w sprawie powołania komisji śledczej ds. likwidacji WSI i związanej z tym działalności Macierewicza. Poseł TR Artur Dębski przekonywał, że przy okazji przeprowadzonej w „haniebny sposób” weryfikacji WSI złamano zasadę domniemania niewinności agentów i naruszono granice godności człowieka. 

Zdaniem Macierewicza, ci, którzy podpisali się pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ws. likwidacji WSI, chcą zrehabilitować żołnierzy tej formacji. „Trzeba uczciwie powiedzieć, że oni są tylko narzędziem, marionetką w rękach pana Donalda Tuska. Bez poparcia PO to by nie funkcjonowało. W wymiarze politycznym Janusz Palikot jest kukiełką w rękach premiera” – mówił były likwidator WSI.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że „w polityce ważnych ludzi Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z pewną prawidłowością. „Mamy niesłychane, radykalne publiczne oświadczenia - pan Sikorski mówi, że dwie ciężkie brygady amerykańskie muszą natychmiast wylądować w Polsce, natomiast równocześnie, kiedy z panem Rostowskim je kolację u Sowy i przyjaciół, to mówi, że sojusz polsko-amerykański jest do niczego, trzeba się orientować na Niemcy i Rosję i prowadzić politykę prorosyjską oraz zabijać Prawo i Sprawiedliwość różnymi kłamstwami” – argumentował.

Na pytanie Tadli, czy to właśnie Sikorski napisał ten scenariusz, Macierewicz odpowiedział: „W czasie rozmowy najpierw mówi, że powinniśmy prowadzić politykę antyamerykańską, a potem jako przykład, wykonanie, egzemplifikację mówi że już organizuje komisję śledczą, która ma zrehabilitować WSI”.

Dziennikarka zapytała, czy to jest przykład na odbudowywane sowieckich wpływów w Polsce, na co Antoni Macierewicz wyjaśnił, że WSI to był główny ośrodek rosyjskich wpływów w Polsce. „… i cieszę się, że telewizja publiczna pani ustami po 20 latach funkcjonowania tej zakamieniałej struktury to przyznała. Muszę państwu powiedzieć, to historyczny dzień , bardzo się cieszę” – przyznał.

Tadla zapewniała, że nie ma wątpliwości, iż WSI powinny być zlikwidowane, ale zarzut jest wobec Macierewicza, jako ich likwidatora… „Naprawdę nie ma wątpliwości? Znowu cieszę się niesłychanie, dlatego że przeważnie było odwrotnie - przeważnie państwo próbowali tłumaczyć jakie one były zasłużone, ile dobrego zrobiły, że nie można likwidować i tworzyć od początku polskiego wywiadu…” – odpowiedział jej Macierewicz.

Beata Tadla zarzucała politykowi, że sam osobiście nie był w Afganistanie i dopytywała, czy można było uratować życie Piotra Stańczyka,  polskiego eksperta uprowadzonego i zamordowanego przez Pakistańczyków, próbując sugerować, że śmierć miała związek z działalnością Macierewicza.

„Ta śmierć nie ma żadnego związku z likwidacją WSI. Taka insynuacja czy sugestia, którą pani próbuje formułować, jest dla Służby Kontrwywiadu Wojskowego obraźliwa, a dla prawdy merytorycznej i dla tych którzy cierpią z powodu śmierci tego dzielnego człowieka, jest po prostu nieprawdziwa. Niech pani tego nie robi bo to jest kłamstwo” – powiedział likwidator WSI.

MaR/Wpolityce.pl/TVP Info

Komentarze

anonim2014.07.26 11:04
Macierewicz genialnie rozpracował panią z telewizji reżimowej.Bardzo dobrze. Dębski i jego poplecznicy pomagają Tuskolandii, wiedzą że nie wejdą do sejmu, liczą na dobre posady.Dębski boi się prokuratora, stawka wysoka. Uczepili się człowieka i będą obalać wyroki sądów , w myśl Sienkiewicza przecież złodziej może być sędzią we własnym procesie.Wszystkie chwyty są dozwolone żeby tylko PIS pogrążyć.Skórka cierpnie nie tylko Tuskowi. Media reżimowe żerują na niewiedzy młodych , inne kąsające partie też.Tak marżą o tych ruskich służbach specjalnych w naszym życiu.Może też się okazać niebawem że obalanie komunizmu było zbędne.Chcą już rozliczać opozycję.
anonim2014.07.26 11:52
Pani Tadla dała tylko kolejny dowód, że TVP jest telewizją antypolską, wysługującą się watahom okupującym Polskę. Pan Antoni to jeden z najlepszych, najzacniejszych polityków jakich ma Polska.
anonim2014.07.26 11:58
Zaczynam odliczać dni do najbliższych wyborów! Niech nareszcie skończy się ten haniebny Tuskoland!!! Mam nadzieję, że Pan Macierewicz zostanie wicepremierem!!!
anonim2014.07.26 12:40
No widać że kłamstwo już nie może utrzymać się w ryzach rozsądku. @Liczbark - a jacy to uczciwi ludzie zostali niewinnie oskarżeni - powiedz. @CzP - nie schodź poniżej poziomu bazarowej przekupy. Masz inne poglądy niż ja ale chcę cię szanować - nie przeszkadzaj mi w tym. @bartek - Maciarewicz winny śmierci leppera - serio? Zgłoś to na policję - medal dostaniesz i może jakieś srebrniki wpadną.
anonim2014.07.26 12:56
brawo Antoni! Swietny sposob na robienie sobie wrogow wsrod dziennikarzy! Na tym polega prawicowy PR. Zrazic dziennikarzy ktorzy sa przychylni, utwierdzic w nienawisci tych juz wrogich. A pozniej jęki ze "media sa przeciwko nam"
anonim2014.07.26 13:17
Strategia PO zaczyna działać. PiS zwyżkował w badaniach opinii także dlatego, że głeboko schował Macierewicza i przez to zaczął na posiadaczach pamięci dobrej ale krótkiej robić wrażenie rozsądnej partii. Powołanie komisji zmusi Macierewicza do regularnych wypowiedzi publicznych i przypomni wszystkim, że ten szaleniec będzie kimś ważnym w rządzie, jeśli PiS wygra.
anonim2014.07.26 14:29
bart_ek bardzo poważny zarzut. Podaj dowody lub przeproś GÓWNIARZU
anonim2014.07.26 15:12
J.Ty. Może należy włączyć myślenie!Sprawy sa tajne i poufne więc przedstawienie będzie za zamkniętymi drzwiami.A przed drzwiami będzie komentator A.Dębski opowiadał będzie bajki jak to cisną Macierewicza.Ha, ha ...
anonim2014.07.26 16:53
@CzęstochowskiPoeta Piszesz o swoich objawach choroby? Wiesz choroba jak każda inna nie wstydź się.
anonim2014.07.26 17:00
@Oscar38 Dzienikarzom się nie podlizujemy, dziennikarzy wymieniamy.
anonim2014.07.26 17:21
Czę[email protected] Jesteś śmierdzielem na tym portalu i nawet nie jesteś w stanie zrozumieć jak bardzo daleko twoim komentarzom do obiektywizmu .
anonim2014.07.26 18:43
@temida Może trzeba włączyć myślenie? Macierewicz już zaczął gadać... I oto chodziło.
anonim2014.07.26 21:40
A ja się boję tego człowieka i dlatego na PiS nie zagłosuję. On jest nieobliczalny, ten wywiad o tym świadczy. Kilka razy go słuchałam kłamie jak z nut. Co innego mówił w telewizji publicznej a co innego u ojca Rydzyka na ten sam temat. On wierzy że ludzie nie wyczują jego kombinacji. Polska polityka to bagno.
anonim2014.07.27 17:10
Stefa60 konkrety podawaj, bo na razie ty kłamiesz