05.11.19, 19:21zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons, edytowane; screen Youtube/Radio Maryja

Macierewicz marszałkiem seniorem. Śledzińska-Katarasińska: Nie wiem, czy wniesie spokój i mądrość...

Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że były szef MON, Antoni Macierewicz będzie marszałkiem seniorem Sejmu IX kadencji. Choć zasadniczo tę funkcję powinnien sprawować jeden z posłów najstarszych wiekiem (a pod tym względem Antoni Macierewicz plasuje się dopiero na czwartym miejscu), decyzja budzi kontrowersje również z nieco innych przyczyn. 

Największe kontrowersje budzi fakt, że... że to Macierewicz, a nie ktoś inny. Na przykład Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka najstarsza zarówno wiekiem, jak i doświadczeniem. Polityk PO postanowiła skomentować decyzję prezydenta Andrzeja Dudy:

"Mogę się zgodzić z argumentem, że za Antonim Macierewiczem przemawia bogata przeszłość opozycyjna, ale teraźniejszość... no cóż wątpię, by wniósł do Sejmu spokój i mądrość"-oceniła posłanka, która przez prawie 10 lat należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w 1968 r. pisała na łamach komunistycznej prasy antysemickie artykuły, w związku z wydarzeniami z Marca'68. 

"Chyba doszło do jakiejś fuszerki u prezydenta, skoro teraz zmieniają zdanie. Moje nazwisko było oficjalnie wymieniane do tej funkcji. I tak w to nie wierzyłam, nie prosiłam się o to stanowisko. Zakładałam, że marszałkiem seniorem zostanie ktoś z ugrupowania PiS i tak się stało"-oceniła parlamentarzystka. 

Fuszerka to byłaby dopiero, gdyby środowiska żydowskie podniosły oburzenie, że marszałkiem seniorem w polskim Sejmie została osoba z takim, hmmm, kontrowersyjnym życiorysem...

yenn/Wp.pl, Fronda.pl

Komentarze

retro2019.11.6 10:00
ta co ma udziały w wyborczej, antyrządowym brukowcu, sie oburzyła !
Hanys672019.11.6 8:20
Marszałkiem seniorem nie może być osoba z demencją starczą, dlatego Śledzińska odpadła.
Zygfryd2019.11.6 7:55
Dużo zdrowia Panie Antoni powodzenia w dalszej służbie dla Kraju.
ignac2019.11.6 6:09
Zazdrośnica i złoślica
gumowa kaczka2019.11.6 5:54
uwaga! sformułowanie "DECYZJA PREZYDENTA", w obecnej kadencji, to OKSYMORON
JONASIK2019.11.5 20:52
Oto ułożone przez Pana Giertycha, dla Pana Macierewicza przemówienie. Posłanki i posłowie! Panie i Panowie! Zostałem wybrany jako Marszałek-Senior, gdyż Prawo i Sprawiedliwość jest Wam winne przeprosiny za te wszystkie łgarstwa, dzięki którym doszliśmy do władzy. I poruszony wyrzutami sumienia chciałbym przeprosić wszystkich za to, że w pełni świadomy, iż straszna smoleńska katastrofa nie była spowodowana żadnym zamachem, łgałem bezczelnie przez wiele lat wskazując, że istnieją dowody na sprawstwo katastrofy, a ich od początku nie było. W pierwszej kolejności chciałbym przeprosić Rodziny Ofiar Katastrofy za to, że swoją podłością zatruwałem im dzień po dniu i nie pozwalałem odbyć żałoby. Szczególnie przepraszam tych, którzy musieli przeze mnie przechodzić koszmar niechcianych ekshumacji. Ze łzami w oczach przepraszam córkę oficera BOR-u, który oddał swoje życie na służbie u Prezydenta RP, a która ze względu na swoją niepełnosprawność każdą kłamliwą informację o zamachu przeżywała stukrotnie. Pokornie przepraszam pana przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska za insynuacje, że mógł stać za zamachowcami. Wiem panie Przewodniczący, że nie ma słów potępienia, które określiłyby takiego oszczercę jak ja. W imię chrześcijańskiego miłosierdzia proszę Pana o przebaczenie. Przepraszam Obywatelki i Obywateli RP, którzy przez lata nie mogli poznać prawdy o tej katastrofie ze względu na wymyślane przeze mnie coraz to nowe teorie zamachu. Przepraszam tych, którzy uwierzyli w zamach zrobiony przy użyciu helu, magnesów, sztucznej mgły, trotylu. Wybaczcie mi proszę i wyznaję ze wstydem, że robiłem to wiedziony cynizmem i żądzą władzy, po to aby oczernić przeciwników politycznych i skuteczniej pozbawić ich rządów. Przepraszając wszystkich chciałbym otworzyć posiedzenie nowego Sejmu i jednocześnie zapowiedzieć, że nie złożę ślubowania poselskiego mając świadomość, że nie jestem godny tego zaszczytu. I chciałbym nadto oświadczyć, że koszty wydatkowane na bezsensowną podkomisję smoleńską spłacę z mojego majątku.
JANOSIK2019.11.6 0:24
Dobrze ze za marzenia nie karaja bo pewne dozywocie
Lech Keller-Krawczyk żyd homo pedofil2019.11.5 20:47
Kim jest ten: 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - 𝐧𝐢𝐤𝐭 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 ? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka. Jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
KKK2019.11.5 20:36
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
konfederata 2019.11.5 20:34
No to podczas wszczynania obrad sejmu każdorazowo będzie modlitwa a później apel smoleński. PiS z wszystkich ważnych urzędów zrobił cyrk i poobsadzał swoimi błaznami!
JANOSIK2019.11.6 0:22
No i wczym masz problem ,cza bylo wygrac wybory
vivi2019.11.5 20:33
.... jak zaskoczona, to niech jedzie do Brukseli na skargę ! Ale niech się przygłupka pośpieszy, bo jej król Europy urzęduje tylko do 1.12. 2019 !!! A tak na marginesie: Czy naprawdę ta debilka myślała, że zostanie marszałkinią seniorkinią w sejmie ?!!! Jeżli tak, to oni naprawdę myślą, że sejm jest cyrkiem ?!!!
bogdanus bis2019.11.5 20:32
kaczor robi kpinę ze wszystkiego. Odpierd... na starość
Piotr Nowak2019.11.5 20:35
Wy-pie-rda-lać stąd na onet.pl wy czerwone bydlaki, wy pomyleńcy, złodzieje i zdrajcy, wy wieprze i lochy czerwonej i tęczowej zarazy. WON !!!!!!!!!
Mirek T2019.11.5 20:43
Piotrze Nowak nie ekscytuj się ta bo się obsrasz.Kup żel odbytniczy i biegiem na plebanie, proboszcz z wikarym Ciebie oczekują z utęsknieniem.
Mirek T2019.11.5 20:37
BO KULAWEMU KOT NIE ŚPI NA GŁOWIE, MOŻE BY MU SIĘ POLEPSZYŁO? Podobno skóra z kota pomaga, a co dopiero żywy kot.
Mirek T2019.11.5 20:27
Ta Pani jest już w tym wieku, że nie powinna się dziwić fanaberiom kulawego mafioza z Żoliborza,
Piotr Nowak2019.11.5 20:38
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Mirek T2019.11.5 20:48
Piotrze Nowak jak byś cwelu staną ze mną twarzą w twarz,to byś się zeszczał, zanim byś nazwał mnie Debilem,
Laura2019.11.5 20:27
Ta baba to ordynarny głupiec i pijus won babo z Sejmu twoja obecnośc uwłacza polskiemu parlamentowi
Mirek T2019.11.5 20:29
A wikaremu już obciągnełaś.
....2019.11.5 20:34
POdobno robi to twoja stara
Mirek T2019.11.5 21:02
Moja nie jest stara i nie chodzi do kościoła. Tak się obruszyłaś bo obciągasz proboszczowi, to zawsze wyżej w hierarhji kościelnej.
Olin2019.11.5 20:23
zdziwiona - niech otworzy japę tępy pokemon
......2019.11.5 20:23
Czy niejaki śledż towarzyszka z PZPR już doznała szerokiego oswiecenia i uspokojenia???