15.05.19, 11:27(fot. screen)

Magdalena Adamowicz ucieka do Brukseli przed prokuratorem?

Magdalena Adamowicz startuje do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca pomorskiej listy Koalicji Europejskiej.Jak informuje "Gazeta Polska", wyróżnia ją to, że ma postawione zarzuty prokuratorskie.

"Jeśli trafi do PE, ucieknie przed odpowiedzialnością karną” – pisze "Gazeta Polska"

Start w wyborach do PE zaproponował Magdalenie Adamowicz Grzegorz Schetyna po tragicznej śmierci jej męża, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zmarł on 14 stycznia 2019 r. na skutek odniesionych ran po ataku podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnik, Stefan W., aktualnie jest poddawany obserwacji psychiatrycznej” – czytamy w artykule.

Według gazety, Magdalena Adamowicz słynęła z zamiłowania do luksusu, z czym się specjalnie nie kryła do momentu wybuchu afery z oświadczeniami majątkowymi jej męża – sprawę w 2012 r. opisał »Tygodnik Solidarność«”. 

- Sprawa mieszkań nie jest jedynym przedmiotem postępowania, w którym miał postawione zarzuty Paweł Adamowicz. Kolejny wątek tego śledztwa dotyczy składania oświadczeń majątkowych przez Magdalenę A. i zatajania przez nią dochodów” – pisze „GP” 

Zdaniem Marka Formali, redaktora naczelnego "Gazety Gdańskiej" "start w wyborach Magdaleny Adamowicz ma tło nie tylko polityczne, ale również prawno-karne. Zarzuty mogą zamienić się w akt oskarżenia, a wówczas chroniący ją immunitet w Brukseli będzie stabilizował jej sytuację na lata”. 

 

bz/GPC

Komentarze

K.A.2019.05.19 20:36
Wszystkie ręce na pokład. 26 maja wszyscy musimy iść do urn wyborczych. Ci z nas, którzy zlekceważą wybory dopuszczą się grzechu zaniedbania. Pamiętajmy o tabunach lewaków, którzy karnie stawią się przy urnach. Oni wiedzą, że lokalne struktury odpowiedzialne za frekwencję dokładnie sprawdzą kto głosował. Sądzę, że udział w głosowaniu będzie miał wpływ na wysokość wynagrodzenia Nie musi to być wypłata w gotówce. Mogą to być stanowiska, pomoc prawna, szantaż czy w naturze jak w przypadku Stefana N. Jeśli nie chcemy, aby o losie Polski decydował jakiś Kramek, Lewandowski, Tusk czy Róża musimy pokazać im gest Kozakiewicza. Pamiętajmy, że od naszej decyzji zależy los nas samych i naszych bliskich. (euro, węgiel, pedofile, sądownictwo, obronność-Caracal, VAT-kradzież). DO URN RODACY !. Dosyć ingerencji naszych sąsiadów w nasze sprawy. Polacy sami potrafią decydować o sobie. To co dobre dla Merkel, Putina czy Macrona wcale nie musi być dobre dla Polski. Głosujmy na tych którzy dbają o nasz interes. Każda lista dobra poza jedną. Ta przed którą przestrzegam to „zlewnia”. Trafiło do niej to co było najgorszego w polskiej polityce przez kilkadziesiąt ostatnich latach. Pamiętajmy o wielkim sportowcu i prawym polaku Władysławie Kozakiewiczu.
JR2019.05.15 17:28
Pytam się czy w Polsce jest prawo? Ludzie z zarzutami kandydują wszędzie gdzie się da. Do europarlamentu, na stanowiska prezydenta miasta, do samorządów. Ci co jeździli na oficjalne skargi na Polskę do Brukseli, ci co oficjalnie podpisywali się pod petycją o ukaranie Polski też kandydują. Nazwiska tych ludzi są powszechnie znane lub były znane, a ci ludzie już zostali wybrani. Dlaczego nie zostały wprowadzone zmiany do Ordynacji Wyborczej? Od lat mówi się o odchudzeniu administracji, zmniejszeniu liczby posłów, czy nawet likwidacji senatu, który z tymi uprawnieniami jest instytucja zbędną! Cicho sza, mimo zapewnień wielu opcji politycznych. Jak się szuka oszczędności to wszędzie! Mówi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z tego co widać to to powiedzenie sie całkowicie sprawdza.
ktos2019.05.15 16:11
Głosujcie na panią Adamowicz na pochybe sekty PIS - lamu!
12019.05.15 15:03
Typowy artykul frędzla.Insynuacje ze znakiem zapytania.Dlaczego do tej pory w sprawie NIC się nie dzieje?
gosia2019.05.15 14:07
i pewnie ucieknie bo prokuratura ma ołów w d...
michu2019.05.15 13:49
Skoro taka ucieczka może być skuteczna...;)
Max Fiend2019.05.15 13:35
Skąd wiadomo, że te wydumane zarzuty są zasadne i prawdziwe? Zostały chociaż skierowane do sądu?
anna2019.05.15 13:25
ludzie opamiętajcie się , ta pani była tylko żoną Adamowicza , co ona może zrobić dla Polski w Brukseli , chyba tylko być przeciwko narodowi i posłusznie wykonywać zalecenia Niemiec i Francji , będzie szkodnikiem
taro2019.05.15 13:05
czy ona miala chociaz jakies zaangazowanie polityczne, ma doswiadczenie,czy tylko staz zlodziejski i paserski?
anonim2019.05.15 11:55
Nie mam wątpliwości, wszak politykować każdy może trochę lepiej lub gorzej!
polak2019.05.15 17:33
przysłowie mówi ----na złodzieju czapka gore--