29.03.16, 10:05

Manipulacje Wyborczej: Nie chcą w Polsce ŚDM!

Czytelnicy tego lewicowego i antyklerykalnego dziennika zostali poddani kolejnej klasycznej manipulacji medialnej przez redaktorów z Czerskiej. Redakcja uwiesiła się rzekomego cytatu, że w kontekście niedawnych zamachów w Brukseli, Światowe Dni Młodzieży w Polsce zostaną prawdopodobnie odwołane. 

Po kilku tekstach redakcyjnych, odbyła się nawet debata ekspertów na ten temat. Naturalnie Światowe Dni Młodzieży nie podobają się Wyborczej, która w Kościele widzi niemal wyłącznie skandale obyczajowe, zacofanie, ksenofobie i antysemityzm. Wniosek powinien być więc tylko jeden: Światowe Dni Młodzieży powinny zostać zawieszone. 

Postulat odwołania tej bardzo ważnej dla rzeszy młodych katolików na całym świecie imprezy ma także podtekst polityczny. W tle pobrzmiewa bowiem komunikat, że należy odebrać Polsce ŚDM, bo rządzi PiS. A jak rządzi PiS to nie ma demokracji i trzeba Polskę przykładnie ukarać. Pretekstem ma być to, że obecna władza nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa pielgrzymom przybywającym do Krakowa. 

Powyższe manipulacje nie są niczym nowym dla „Gazety Wyborczej”. Gdy w Polsce pojawiały się nieliczne mutacje odzwierzęcej grypy „Wyborcza” znalazła kilku postępowych księży, którzy sugerowali, aby podczas nabożeństw nie przekazywać sobie znaku pokoju. Opisywała także przykładne zbory ewangelickie, gdzie w obawie przed epidemią zrezygnowano z niektórych form przyjmowania komunii. Najlepiej więc byłoby pozamykać wszystkie kościoły dla świętego spokoju. 

Obecna manipulacja oparta jest na tej samej metodologii. Pomijam już, że tego typu postawa to sprzyjanie terrorystom. Natomiast ukrywany jest fakt, że głównym celem ataków islamskich fanatyków są poganie, a nie chrześcijanie. Dlatego dużo bardziej prawdopodobne są kolejne zamachy w laickich stolicach Europy Zachodniej, niż w Polsce. 

„Wyborcza” wszystkimi możliwymi sposobami próbuje obrzydzić Polakom ŚDM. Nie są to zabiegi bezowocne. Dotarła do mnie informacja, że wśród wspólnot w Hiszpanii funkcjonuje już plotka, że ŚDM 2016 w Krakowie zostaną prawdopodobnie odwołane, bo polskie służby nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom imprezy. Natomiast wśród organizatorów nikt poważnie nie myśli, aby pozbawić miliony młodych ludzi radości ze wzajemnego spotkania i modlitwy z papieżem Franciszkiem.

 

Tomasz Teluk 

Komentarze

anonim2016.03.29 10:19
Wychodzi więc już jawnie Talmudyczna przeszłość naczelnego red GW - A Michnika, bo jeżeli Bóg i Pan "Słowo Wcielone " Jezus Chrystus i jego ciało którym jest KK NIE ! Tzn., że jego bogiem panem jest władca anty-chrystus Lucyfer król piekła Yama tzn JAH-BUL-ON. A wówczas zamiast NIEBA będzie on wraz z swoimi dobrymi przyjaciółmi w jego wiecznym królestwie ciemności płonął w Jeziorze ognia i siarki jak znani Iluminaci Arcykapłani żydowscy Annasz i Kaifasz wraz z swoją bo można tak nazwać piekielną Wysoką Radą która zamiast Boga na króla Izraela wybrała cezara z piekła /J 19,15)
anonim2016.03.29 10:21
Wybiórcza dawno już zdryfowała do poziomu Nie, w sumie jak się zastanowić,przywołując ojców redaktorów politycznie i mentalnie z jednego miotu.Poronione twory.
anonim2016.03.29 10:40
Dni Młodzieży z Franciszkiem sprytnie oznaczone pogańskim krzyżem. Od dawna miałem wątpliwości czy te Dni Młodzieży z udziałem Franciszka, aby na pewno odbędą się w Polsce. Masoneria w Polsce przegrała i dlatego Franciszek wcale nie musi chcieć przyjeżdzać do Polski. Mają wiele innych krajów do których dziwaczne teksty Franciszka lepiej pasują. W każdym razie gdyby do wizyty Franciszka nie doszło to raczej uznał by to za opiekę Matki Boskiej nad Polską, Bożą ochronę, a ze strony masonerii po prostu zaplanowany unik do którego sami podadzą pretekst, a zdolni są do wszystkiego.
anonim2016.03.29 11:07
i pomyśleć że kiedyś Macierewicz krytykował Michnika za zbytnie spoufalanie się z Kościołem :P
anonim2016.03.29 11:15
"Natomiast ukrywany jest fakt, że głównym celem ataków islamskich fanatyków są poganie, a nie chrześcijanie". Co za kosmiczna bzdura.
anonim2016.03.29 11:16
Dlaczego za święto dominującej, ale nie powszechnej grupy religijnej musi płacić cały naród?
anonim2016.03.29 11:34
@kruzoe z bezludnej wyspy. Jak się żyje na bezludnej wyspie to i nie ma się obowiązków wb wspólnoty religijnej. Ale tak nie jest bo obowiązkiem każdego człowieka jest modlitwa skierowana do Pana Boga w swojej i wspólnoty Religijnej tj jej członków . Bo jak wiesz - kto się nie modli ten do piekła idzie. I pyt. Kto się nie modli? Diabeł i zwierzęta. z tego wynika że jesteś kim? Diabłem czy zwierzęciem np małpą jak twierdził K Darwin?
anonim2016.03.29 12:41
O wiele większą manipulacją jest nazwa tego spędu, bez wyszczególnienia jaki odłam tej światowej młodzieży przyjedzie tutaj, aby poharcować kilka dni i obejrzeć na żywo szefa.wszystkich szefów
anonim2016.03.29 12:53
@Radzi Powalasz argumentacją i porównaniami. Bierz coś słabszego albo odsuń się trochę od kadzidła.
anonim2016.03.29 14:05
Czy pieprzenie się z kim popadnie lansowane przez Aborczą jest bardziej higieniczne niż podanie ręki nieznajomemu? Czy ateiści z Wybiórczej są mniej narażeni na ataki niż katolicy? Może GW by się odwołała raz na zawsze, bo terroryzm informacyjny jest gorszy od fizycznego.