19.09.14, 10:14Aleksiej Spiridonow opluł polskich kibiców! (fot. MaryG90/Wikipedia)

Marek Matuszewski dla Fronda.pl: Spiridonow opluł kibiców, więc pokazałem mu gest Kozakiewicza

Portal Fronda.pl: Podczas wczorajszego meczu Polska-Rosja doszło do nieprzyjemnego incydentu. Jeden z zawodników, Aleksiej Spiridonow miał splunąć w kierunku grupy polskich kibiców. W tej grupie był także Pan. Jak dokładnie wyglądała sytuacja?

Marek Matuszewski, poseł PiS: Wraz z grupą kibiców, już po zakończeniu meczu, stałem przy barierce, odgradzającej nas od schodzących z parkietu zawodników. Był duży rwetes, kibice śpiewali, krzyczeli, cieszyli się z wygranego spotkania. Tymczasem Aleksiej Spiridonow, z którego osobą wiąże się wiele skandali, splunął w twarz wielu kibiców.

Na co Pan dość mocno zareagował.

Proszę mnie zrozumieć – pokazałem mu gest Kozakiewicza, bo zachowanie siatkarza było po prostu nieprawdopodobne. Tak wyglądało całe zajście.

Pojawiają się jednak głosy, że polscy kibice mieli prowokować rosyjskiego zawodnika, krzycząc do niego na przykład hasła o aneksji Krymu. To prawda?

Wśród kibiców pojawiały się różne głosy, ale absolutnie nie słyszałem, by ktoś powiedział jakieś obraźliwe słowo na tego zawodnika. Niektórzy krzyczeli „daswidania”, co przecież znaczy tylko „do widzenia”. Tam nie było niczego, co mogłoby sprowokować siatkarza. Emocje, owszem, były, ale jak na każdym meczu. Wiadomo jednak, że Spiridonow to zawodnik, który już wcześniej źle wypowiadał się o Polakach. Po jednym z meczów pokazał w kierunku trybun gest, jakby miał strzelać. To wszystko powoduje, że siatkarz jest emocjonalnie odbierany przez Polaków. Kapitan rosyjskiej drużyny już przeprosił za to zachowanie, więc myślę, że na tym trzeba poprzestać.

Rozm. MaR

Komentarze

anonim2014.09.19 10:50
Odezwała się dyżurna agentura. Ruski może Polakom pluć w twarz a ci pewnie powinni mu za to podziękować
anonim2014.09.19 11:03
jakby go uderzył to dopiero byłoby oburzenie lemingów;)
anonim2014.09.19 11:07
Jestem wzruszony, mamy nowego bohatera narodowego. Powinien być jakiś specjalny medal z kartofla za machanie szabelką. To specjalność PiSu. A ten dupek za plucie na kibiców powinien zostać wykluczony z wszelkich rozgrywek na pół roku i dostać ze 100 tysięcy euro kary.
anonim2014.09.19 11:38
Żądając od Spiridonowa zwrotu Krymu, pan poseł zachował się jak kretyn i zademonstrował prostactwo wcale nie mniejsze od tamtego. Niech jeszcze zażąda od Ibrahimovicia zwrotu skarbów zagrabionych przez Karola X Gustawa. A najlepiej niech sam zwróci. Swój mandat! ps. Głosowałem i zamierzam głosować na PiS - żeby było jasne.
anonim2014.09.19 12:12
A wszędzie piszą ,że poseł matuszewski pierwszy zaczął i powiedział do siatkarza - -oddajcie Krym. To jest taki pisowski cham .
anonim2014.09.19 12:21
@anty _islam No ale Rosjanin jest barbarzyńcą , a matuszewski jest prawdziwym katolikiem który z miłością odniósł się do brata. Takich mamy posłów osłów.
anonim2014.09.19 12:22
za ten bohaterski czyn powinien dostać Virtuti Militrii!!!
anonim2014.09.19 13:51
@fiodor44 "dk." to skrót od "diakon". Właściwie nie wiadomo, jak się do diakona zwracać.
anonim2014.09.19 15:47
Ten poseł powinien chodzić na mecze ligowe piłki nożnej jego miejsce wśród kiboli!
anonim2014.09.19 15:47
Wszystkim szczekaczom frondowego forum: Ale z was nedzne ludki. Ruski moze pluc na Polakow ale my juz reagowac nie mozemy? Moze niektorzy zapomnieli wiec przypominam: To my jestesmy gospodarzem mistrzostw a Rosja jest u nas tylko gosciem. Zgodnie z zasadami gosc-gospodarz reprezentacja Rosji ma zachowywac sie zgodnie z wyznaczonymi przez nas zasadami i byc wdziecnzna u mozliwosci gry u nas. Za takie zachowanie jakie wyczynil kacap powinnismy go wywalic na zbity pysk bez zajakniecia. Z takim bydleciem mozna nie tylko pokazywac gest kozakiewicza ale i pokazywac sila gdzie jego miejsce. Dlaczego mamy ciagle silowac sie w wymyslaniu usprawiedliwien i bac sie wlasnej reakcji? To nasz kraj i mozemy postepowac ze szkodnikami tak jak nam sie podoba.
anonim2014.09.19 17:27
Jak się sieje nienawiść to zbiera się właśnie takie owoce. Od paru lat media uczą nienawiści do Rosjan i niestety, szczególnie kibolska młodzież temu ulega. Wystarczy przejrzeć fora, przezwisko kacap to najłagodniejsze określenie Rosjanina. Jeśli się kogoś systematycznie opluwa to nie można od takich ludzi wymagać poprawnych zachowań. Wszystko ma swój cel, sianie nienawiści do Rosjan jest politycznie poprawne, głupi Polak w chamski sposób się dowartościowuje i nawet nie pomyśli że współpraca z Rosja to nasza jedyna szansa na rozwój. Ilu z Was wierzy że unijny kołchoz da nam szanse na rozwój? Po ch. im konkurencja, Polska to kraj sezonowy. Niech nienawidzą Rosjan, kochają litwinów, ukraińców i cieszą się że za niby unijne pieniądze zbudowano np; ścieżkę rowerową. Dobroczyńcy nasi, kochajmy ich. Przecież my to ludzie zachodu, "lepsi" od dziczy rosyjskiej. W czym lepsi? W chamstwie chyba nie. Tylko dlaczego ten wyśniony, wymarzony i wybrany zachód nami pogardza i wyśmiewa? Proste, bo zamiast dbać o swoje to Polacy dają sobą manipulować. I dlatego jesteśmy w czarnej d.
anonim2014.09.19 21:36
A gdy siatkarz pokazał Posłowi genitalia, to pan Poseł pewnie powinien zrobić to samo? Mniej więcej tym kierunku idzie prymitywne rozumowanie m.in. ks. diakona Jacka. Bardzo prostacka postawa siatkarza, do której, niestety, dostosował się Poseł.