21.06.19, 10:55screenshot Youtube

Marek Suski mocno: RPO powinien stawać w obronie ofiar, a broni zbrodniarza

Nie milkną echa oświadczenia, jakie pojawiło się na stronie internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich. „Rzecznik powinien stawać w obronie ofiar, a w tym przypadku broni zbrodniarza” - ocenił szef gabinetu premiera Marek Suski.

Podkreślił, że jego zdaniem w trakcie zatrzymania Jakuba A. nie było „[…] żadnych rzeczy, które można byłoby skrytykować”.

W komunikacie Krajowego Mechanizmu Prewencji i Tortur, którego zadania wykonuje RPO napisano, że środki użyte przez policję wydają się nieproporcjonalne oraz miały charakter pokazowy. 

Stanowisko Bodnara mocno skrytykował na antenie TVP1 Marek Suski:

Jest to zbrodnia straszliwa - ludzie zwyrodniali postępują w ten sposób. Ich zatrzymanie przez policję i przesłuchanie - jest w tym wypadku - jak najbardziej naturalne. Mówienie o tym, że można się nim było zaopiekować i stawanie w obronie, że przesłuchanie było nie o tej porze, której by sobie życzył pan Rzecznik jest dziwne”.

Dalej dodawał:

Zbrodniarz, który morduje dziecko ze szczególnym okrucieństwem, to jak ma być taktowany? Mają po niego przyjechać i powiedzieć: +zapraszamy pana do radiowozu+? To chyba są kpiny”.

Podkreślił, że nikt podejrzanego nie bił, nie poniżał ani nie prześladował.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jarek2019.06.22 8:38
Jednego już zabili, choć był niewinny - ot podobny do poszukiwanego. Frondziarze - każdego z Was może spotkać coś takiego, jakiś glina się po prostu pomyli, będziesz podobny do oszukiwanego, i co mają Cię zabić?! Polacy są mistrzami w ferowaniu wyroków, takie silne emocje panują pomiędzy ludźmi, podgrzewane przez populistów. A Chrystus powiedział: "Kto z Was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień" albo "Nie sądźcie abyście i Wy nie byli sądzeni" Jeśli jest winny powinien być osądzony przez sąd i ponieść karę po wydaniu wyroku, a nie przed. To Konstytucja gwarantuje każdemu! Ale i pewnie to konstytucyjne prawo Wam frondziarze się nie podoba - to módlcie się gorąco, aby jakiś "kojak Brudzińskiego" nie pomylił Was z poszukiwanym i nie podłączył do paralizatora, bo możesz nie doczekać przesłuchania prokuratora.
Agnieszka2019.06.21 17:13
A potem sąsiedztwo czy sąd stwierdzi, że to nie on i będą płacić odszkodowania. Na razie jest podejrzany, więc trochę może warto przyhamować, bo już jednego podejrzanego w tej sprawie ludzie linczowali. Może bądźcie tak odważni w ferowaniu wyroków tym, którzy mają możliwość wam zaszkodzić a nie podejrzanego o zbrodnie bez współudziału innych i za co nie będzie poklasku społecznego rozemocjonowanego tłumu. A pan Bodnar, gdyby był uczciwym RPO, to powinien zająć się nadużyciami policji pod waszymi rządami, które są dokonywane na korzyść jego ulubionych środowisk i wobec tych, którzy im się nie podobają a dla was są konkurencją.
anonim2019.06.21 19:24
"A pan Bodnar, gdyby był uczciwym RPO, to powinien zająć się nadużyciami policji pod waszymi rządami," Pan Bodnar nie jest od zajmowania się nadużyciami w policji. Od tego jest prokuratura i sądy.
Jarek2019.06.22 8:31
Widzisz Agnieszko, Frondokatole są lepsi od Chrystusa, który powiedział: "nie sądźcie abyście i Wy nie byli sądzeni" Jednego już zabili, choć był niewinny - ot zwyczajnie podłączyli do paralizatora.
kapiszon Kaczynskiego2019.06.21 12:54
Ktoś jeszcze bierze pod uwagę to co mówi caryca Katarzyna? Przecież to osioł jakich wiele w PiS.
anonim2019.06.21 11:09
Ciekawe jakby w taki sam sposób wywlekli jakiegoś księdza pedofila, wtedy PiS i Suski też by bili brawa dla policji!?
Andrzej 2019.06.21 11:03
RPO należy w trybie pilnym odwołać ze stanowiska. Tak głupiej jego wypowiedzi jeszcze nigdy nie słyszałem. To obraza tej zamordowanej dziewczynki
darek2019.06.21 15:48
Czy sprawca został skazany? Nie. Domniemanie niewinności. Kaleta też się przyznał i każdy wieszał na nim psy. Nie po drodze mi za poglądami Bodnara, ale tym razem powiedział to co do niego należy.