22.07.19, 12:13(fot. pixabay)

Marsz w Białymstoku. ,,Na policję nie zgłosiła się żadna poszkodowana osoba''

Na policję nie zgłosiła się żadna osoba poszkodowana podczas sobotniego marszu w Białymstoku.  "Jedyną osobą, które odniosła obrażenia jest funkcjonariuszka polskiej policji" – poinformował komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Marsz Równości w Białymstoku przeszedł po raz pierwszy w tym mieście. Parada była blokowana przez kontrmanifestantów, a policja musiała użyć gazu.

Ma powstać specjalna grupa, która będzie prowadzić czynności związane z wydarzeniami z Marszu Równości. 

 – Nadzór nad działaniami tej grupy, a także bieżący monitoring tego jakie są efekty działania tej grupy będzie prowadzić biuro kryminalne komendy głównej policji. Zażyczyłem sobie też codziennych meldunków z efektów działania tej grupy – zaznaczył gen. Szymczyk. 

Jak podkreślił komendant,  na policję nie zgłosiła się jeszcze żadna osoba poszkodowana podczas sobotniego marszu.

– Jedyną osobą, które odniosła obrażenia jest funkcjonariuszka polskiej policji – wskazał policjant. 

– Nie zmienia to faktu, że doszło do zbiorowego zakłócenia ładu i porządku. Z ogromną determinacją będziemy wyłapywać wszystkie osoby, które przypadków łamania prawa się dopuściły. Apeluję do tych, którzy tam byli i łamali to prawo, aby jak najszybciej zgłosili się do jednostek policji – zaznaczył. 

– Wcześniej czy później do wszystkich dotrzemy i wszystkich rozliczymy. Nie ma żadnej tolerancji dla chuligaństwa. Nie jest ważne, kto ma jaki szalik, czy jakie ma pogląd poglądy; jeżeli łamie prawo, ma ponieść tego konsekwencje. Będziemy w tym zakresie niezwykle konsekwentni – oświadczył komendant.

– Policjanci niezwłocznie podjęli działania. Postanowili użyć siły fizycznej, aby usunąć te osoby blokujące przejście marszu. W tym momencie to funkcjonariusze policji zostali zaatakowani przez te osoby, a w kierunku policjantów poleciały m.in. butelki i kamienie – mówił komendant Szymczyk. 

Jak przekazał, „w wyniku podjętych działań na miejscu zatrzymano 20 osób, które brały udział w chuligańskim ataku na funkcjonariuszy policji”. – Niezwłocznie podjęto działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania kolejnych osób. Efektem tego jest, że na dziś do jednostek policji doprowadzono łącznie 28 osób, kilkanaście kolejnych już udało się zidentyfikować – zaznaczył Szymczyk. 

W wyniku działań policji „jedna z policjantek odniosła na szczęście niegroźne obrażenia, odnotowaliśmy też dużo strat, jeśli chodzi o sprzęt policyjny, w postaci np. ochraniaczy osobistych funkcjonariuszy”. 

 

bz/TVP INFO

Komentarze

Moly2019.07.22 23:57
To jest dla mnie tajemnica ze te oprychy atakujace pokojowy przemarsz nie zostaly aresztowane na pniu. Jakim Polska jest krajem ze mozna jajkami publicznie rzucac w inne osoby bezkarnie?
Anna2019.07.22 21:20
Co znaczy POLICJA MUSIAŁA użyć gazu? POLICJA coraz częściej używa przemocy wobec obrońców moralności, rodziny i patriotów zamiast ich bronić. A pedzia to nawet kwiatkiem dotkniesz i będzie skamlał.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.23 7:46
Łapska precz od normalnych ludzi. Obowiązuje nietykalność cielesna kretynko.
Katarzyna Ch.2019.07.23 18:24
"...Durny gej "! To ty "geju" jesteś KRETYNEM, tak nazywając Annę! Ona cię tak nie nazwała! A szkoda! Bo wiemy kim jesteś! Obowiazuje nietykalność ! Tak? ! Więc dlaczego pedalicie dzieci !??? No, dlaczego! ?
edi2019.07.22 17:21
a ja oskarżam bojówki LGBT o wszczynanie burd, profanacje i demoralizację
PJ mniemanologia2019.07.24 11:00
Dobra, to gdzie na tym marszu LGBT wszczynali bójki, profanowali cokolwiek czy demoralizowali?
Foster2019.07.22 16:43
Nie żartujcie - w TV widać było ludzi zakrwawionych, a wy mówicie że tylko policjantka była poszkodowana. Widać było uciekającą przed osiłkiem dziewczynę z rozerwanym tornistrem. Widać było chłopca, osłaniającego dziewczynę, kopniętego przez osiłka w głowę.
Moly2019.07.23 0:05
Ten element nie zartuje. To jest wyzsza funkcja.
PEDOfob2019.07.22 14:58
Pedozboki, kwiczcie, bo to jest wasz kwik ostatni. Was nie można sądzić, was trzeba leczyć.
PJ mniemanologia2019.07.22 14:58
OHO, właśnie wykryłam piękną manipulację. Źródłem tej wypowiedzi p. Szymczaka jest tutaj TVP. TVP też pisze, że "Komendant podkreślił, że na policję nie zgłosiła się jeszcze żadna osoba poszkodowana podczas sobotniego marszu.", podczas gdy inne media podają, że "Dodał, że jak dotąd policja nie odnotowała zgłoszenia się ani jednej osoby z poważnymi obrażeniami. " (Polska Times), "Jednocześnie Jarosław Szymczyk podkreślił, że jak dotąd policja nie odnotowała zgłoszenia się ani jednej osoby z poważnymi obrażeniami." (Onet) czy "To date, we have not recorded any person with any injuries" (PolandIn, sic!). No to jak brzmi oryginał? Czy faktycznie "żadna osoba poszkodowana" czy "żadna osoba z obrażeniami"? "W chwili obecnej nie odnotowaliśmy żadnego zgłoszenia się osoby poszkodowanej z jakimikolwiek obrażeniami". No to jakby jest różnica, prawda, TVP i Frondo? Ładnie to tak manipulować?
ubawiony2019.07.22 14:48
Dlaczego w ogóle odbywają się patologiczne marsze osób z problemami płciowymi? To nie są żadne demonstracje poglądów tylko kontrowersyjne imprezy rozrywkowe.
ceramik2019.07.22 13:46
Przestańcie nazywać to coś Marszem Równości. Jeżeli chłop na chłopa włazi i myli panewkę z rurą wydechową, to, jaka to jest równość ze zdrowym człowiekiem? Dość obłudy. Gońcie się dziwolągi.
PJ mniemanologia2019.07.22 13:14
Ja zgłoszenia dokonałam na miejscu, w radiowozie. Spisali dane kolesia, zabrali go na komisariat, zapytali, czy chcę złożyć zawiadomienie (no pewnie!), więc wzięli też moje dane. Może to się nie liczy jako zgłoszenie?
Dar2019.07.22 13:47
Musiałaś zostać bardzo pobita, że z zadowoleniem piszesz o tym pobitą ręką : ))
PJ mniemanologia2019.07.22 13:49
Hm, a to pobicie mnie to sobie wyhalunowałeś czy jak? Bo nic takiego nie pisałam...
ewkaosa2019.07.22 12:52
A gdzie jest ten "pobity" chłopiec"? Nie zgłosił się na policję?Zapomniał?To pobili go czy markowali te ciosy? Bo jakoś dobrze się trzymał po takiej serii "kopów".
robaczek 2019.07.22 12:47
świetni jestescie!! dalej utwierdzacie swiat w tym ze jestescie FASZYSTAMI ;] brawo wy! ;] swietnie qrgumenty swietne!!! pytnako: skoro jestescie taka wiekszoscia, skoro jestescie tacy silni skoro wasza wiara jest niezachwiana TO CZEGO WY SIE TAK OBAWIACIE ;] cos sie nie klei miski ;] ciagnie was chyba do tego seksu bardziej niz innych ;] a ten seks taki okropny!! taki grzeszny!! a tak sie kurde chce !! ;] now iem wiem! wa waszym wieku ju zsie tak bardzo nie chce ;] ale mlodzierzy widac sie chce ;] tak sie do tych chlopaków pchali!!!! ;] CZYM MINISTRANT ZA MLODU NASIAKNIE..............
Dar2019.07.22 12:49
Nigdy nie była ministrantem, ale byłam kiedyś wojującą ateistką, więc wiem jak nieładne jest LGBT : ))
robaczek 2019.07.22 14:21
kurcze nie zrozumialem. cos sie nie klei ;]
Cool2019.07.22 15:42
Co potwierdza, że rozumiesz tylko hasła i proste komunikaty, zdania logiczne i złożone przerastają twoje możliwości intelektualne.
robaczek 2019.07.22 12:43
polski katolik = FASZYSTA podziękujcie PIS i polskiemu kosciolowi niestety tak to teraz wygląda! dajcie sie dalej manipulowac "chrzescijanie" BRAWO WY!!!!!! ale w sumie kosciolowie zawsze bylo po drodze z faszystami . I TO JEST FAKT!!!! 2 wojna swiatowa jakies kontrargumenty patuski?
Dar2019.07.22 12:48
Kolejna zawodowa ofiara losu podatna na manipulacje. Podaj choć jeden tekst KK albo PiS nawołujący do agresji : ) Czekam z niecierpliwością morderco nienarodzonych
robaczek 2019.07.22 14:13
uuuuu !! kogo zamordowalem? kiedy? a to "zlo" o ktorym mowi Jarek? ;] miski no! ;] przynajmniej sami siebie nie oklamujcie! jak pocieszni idioci. no jak adrian w sumie.
ewkaosa2019.07.22 12:58
Oj głupiś ty, głupi. Nie masz pojęcia co to faszyzm. Zmanipulowali cię biedny lemingu i bredzisz. KK to ostoja Polskości i normalności, dzięki niemu przetrwaliśmy 123 lata zborów i dzięki niemu będziemy trwać jako naród normalnych ludzi-mama+tata=dziecko.Człowiek bez Boga jest....lemingiem...biednym i zagubionym...
robaczek 2019.07.22 14:18
wystarczy definicje sprawdzic. wszysstko sie zgadza! ;] a wiesz ze Kosciół poparł zabory? a wiesz ze Kosciol poparl faszystów wkraczających do Polski? TAKA OSTOJA POLSKOSCI ;] szach mat
historyczny_gość2019.07.22 13:40
"robaczek" jakoś nie wgryzłeś się w jakąś encyklopedię. Wiedzy albo mało albo ...."wybiórczo". Mnie bardziej pasuje porównanie komunistów do faszystów. Jedni i drudzy stosowali podobne metody w utrzymaniu władzy. Jedni i drudzy mieli swoje obozy, gułagi. Teraz podobnie działacie. NSDAP ma w swojej nazwie i "socjalistyczna", i ma "pracy" tłumaczone też jako "robotnicza". Czy to nie są lewicowe nazwy i skojarzenia?
robaczek 2019.07.22 14:27
;] ale moze nie o skojarzeniach a o faktach wódz jest? jest jedyna wlasciwa ideologia jest? jest brak tolerancji jest? jest propaganda jest? jest wróg ojczyzny jest? jest kto nie znami ten przeciwko i trzeba zniszczyc? tez sie zgadza. no to o czym my tutaj teraz mamy rozmawiac? tutaj chodzi o zastosowane techniki manipulacji tlumem! PIS przyznam jest w tym mistrzem. ale niestety jedzie na najniższych emocjach. GROZNIE MISKI. BARDZO GROZNIE! zerknijcie w którym kierunku to zmierza! porównajcie sobie reoryke np w Rosji! przeciez PIS to jest kopia ideoligi partii "JEDNA ROSJA" myslcie ku_wa! bo bedzie po POLSCE!
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 12:43
Wszystko o lgbt tutaj: homoseksualizm.edu.pl. Akapity od RUCH NA RZECZ LEGALIZACJI PEDOFILII: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-01-HOMO-ADOPCJA.html , historiasztuki.com.pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html , historiasztuk.com.pl/025-00-05-TEORIA-KRYTYCZNA.php , Akapity WILHELM REICH - REWOLUCJA SEKSUALNA - HERBERT MARCUSE , O SEKSIE REALISTYCZNIE , III PROLETARIAT - MNIEJSZOŚCI SEKSUALNE historiasztuki.com.pl/strony/020-00-00-ANTYKULTURA.html#pol , SZTUKA KRYTYCZNA historiasztuki.com.pl/strony/026-00-00-SZTUKA%20KRYTYCZNA.html Więcej też na kanale P. Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna.pl
Pawel2019.07.22 12:35
A TO DZIWNE ! ? SĄ 3 KOMENTARZE PISANE O TEJ SAMEJ GODZINIE I MINUCIE , TA SAMA FORMA I TREŚĆ, ! ZMIENIONO TYLKO NIEKTÓRE WYRAZY ! LOGICZNE, ŻE PISAŁA TO TA SAMA OSOBA! OCZYWIŚCIE ZMIENIONO TYLKO NICKI ! I PO CO !? CHODZIŁO MU O ILOŚĆ , NIE O JAKOŚĆ ! ? P.s. Jezeli jestem pokrzywdzony i pobity, jak nie na Policję, to zgłaszam się na Pogotowie, na Prokuraturę , a nie biję tu piany i sieję kłamstwa! Biedni pokrzydzeni, a jak wy pedzie krzywdzicie dzieci, to jest cacy! tak???
Dar2019.07.22 12:46
Nie ta sama treść - pod filmikiem gościu mówi w odpowiedz do RELEMTLESS, że ma 18 lat, a media podają, że ma 14. Kłamał? Napisałam wyraźnie "bardzo" pobity sugerując ironię. On się chwali tym zajściem jak typowy prowokator. Ani jednego draśnięcia po tym pobiciu. Wygląda jak ta lala. Podaję zajawkę, można ja znaleźć pod jego filmikiem: RELENTLESS _ 13 godzin temu Czy to prawda co piszą ludzie? Masz 14 lat? heavY menTal heavY menTal 13 godzin temu Nie, mam 18 lat.
anonim2019.07.22 12:18
"nie zgłosiła się żadna osoba poszkodowana" ponieważ "policjanci (...) postanowili użyć siły fizycznej, aby usunąć te osoby blokujące przejście marszu". Jak zwykle manipulacja w tytule :)
anonim2019.07.22 12:18
Pobicie, przywłaszczenie mienia i znęcanie się są przestępstwami ściganymi z urzędu. Nie potrzeba "się zgłaszać na policję".
Dar2019.07.22 12:18
"Bardzo" pobity14 letni 18 latek: https://www.youtube.com/watch?v=7eC7GLXITNg&lc=z223c33ytvfeyrqxi04t1aokgsivgk0owshfg52nglbabk0h00410.1563787224763050
polak2019.07.22 15:37
na miejscy tej policjantki winien być ten głupek ""prezydent ""białegostoku ktoś powinien mu dać to do zrozumienia,że tak postępował tylko gebels