04.07.14, 09:27Marta Kaczyński (fot. Facebook)

Marta Kaczyńska bije celnie w Korwina

Marta Kaczyńska, córka śp. Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy tragicznie zginęli w katastrofie smoleńskiej, udzieliła bardzo ciekawego wywiadu dziennikowi "Polska The Times". 

Pytana była o obecną sytuację w Polsce po aferze podsłuchowej, jak również o plany jej stryja, Jarosława Kaczyńskiego na temat zjednoczenia polskiej prawicy. "Polskie państwo przeżywa ogromny kryzys za rządów PO. Ten kryzys z roku na rok się pogłębia. Afera goni aferę. To wszystko pokazuje negatywny stosunek władzy do państwa. Dziś państwo polskie ulega dekonstrukcji. To dotyczy wielu obszarów".

Dla Marty Kaczyńskiej pewne jest, że za całą aferą podsłuchową stoi "wojna w obozie władzy" i dodaje, że nie wierzy by za nagraniami polskich prominentów politycznych stał Marek Falenta. "To może być próba wykreowania kozłów ofiarnych, aby sprawę szybciutko zamknąć. Grzegorz Schetyna na pewno nie poddał się. Niektórzy mówią o współpracy Grzegorza Schetyny z prezydentemBronisławem Komorowskim w związku z ujawnieniem taśm. Choć stanowisko prezydenta wydaje się raczej oczywiste w tej sprawie".

Odnośnie partii Jarosława Kaczyńskiego, Marta uważa, że PiS jest w stanie przejąć władzę w Polsce, ale pod warunkiem, że wybory będą uczciwe, a co do tego nie można być w 100 proc. pewnym: "Myślę, że program PiS, podejście Jarosława Kaczyńskiego do uprawiania polityki oraz stałość jego poglądów przez ostatnie 20 lat nobilituje tę partię, by sięgnęła po władzę - stwierdza. Powszechnie znane są informacje, jakoby PKW miała wydawać zalecenia, aby w komisjach nie utrwalać żadnych informacji za pomocą kamer. Wybory powinny być przeprowadzone w sposób transparentny, wydaje się, że tym razem tak nie było".

Na temat zjednoczeniu prawicy, Marta Kaczyńska mówi: "Mam nadzieję, że w obliczu aktualnego kryzysu podejście polityków uległo zmianie, odłożyli swoje partykularne ambicje i są w stanie wspólnie działać, by ratować kondycję naszego państwa". Ale mocno podkreśla, że PiS musi za wszelką cenę wykluczyć z przyszłej koalicji partię Janusza Korwin-Mikkego: "Moim zdaniem jego inicjatywa to wyjątkowo szkodliwy, proputinowski folklor polityczny. Nie wyobrażam sobie jakichkolwiek aliansów PiS z tym ugrupowaniem".

Na koniec pytana o to, czy zostanie twarzą zjednoczonej prawicy, Marta Kaczyńska odpowiada: "Jestem matką i ta rola jest obecnie dla mnie najważniejsza. Moim obowiązkiem jest także dbać o dobrą pamięć moich Rodziców. Poza tym mam plany zawodowe. Na politykę być może przyjdzie później odpowiedni czas".

Mod/Polska The Times

Komentarze

anonim2014.07.4 10:10
Wybitna znawczyni, pani "polityk", której popularność wyrosła na katastrofie smoleńskiej i żałobie po ojcu. Żenada. Jest kogo cytować, gratuluję wyboru....
anonim2014.07.4 10:12
Plan PiS-u jest prosty: wygrać wybory minimalną większością i dalej cieszyć się z opozycyjności. W wypadku urzeczywistnienia się wyników sondażowych, to KNP będzie jedynym możliwym koalicjantem dla PiS-u, pod warunkiem, że Nowa Prawica zgodzi się na współpracę z socjalistami z Prawa i Sprawiedliwości.
anonim2014.07.4 10:17
"jego inicjatywa to wyjątkowo szkodliwy, proputinowski folklor polityczny" Nieuargumentowane hasła. Jeśli ktośje przedstawia jako argumenty, to manipuluje.
anonim2014.07.4 10:19
To niby z kim miałby się jednoczyć PiS ?? Ruch Narodowy jest chyba bardziej prorosyjski niż PiS. Z Solidarną Polską sojuszu nie będzie, bo to byli PiS-owcy, którzy zdradzili. Pozostałe ugrupowania typu Poska Razem nie liczą się. W tej sytuacji PiS jest niezdolny do stworzenia jakiejkolwiek koalicji, a samodzielne rządy są tylko złudzeniem....
anonim2014.07.4 10:24
Dla K.Mikke nie jest istotne, co niosą za sobą poszczególne osoby czy systemy, które popiera Mikke. W wywiadzie z Olejnik poparł nawet rząd Chiński 9:45 min. Ta wypowiedz była przerwana, dlatego jest niezauważona. Mikke ma poglądy bardzo pomieszane, często sprzeczne z sobą. http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/korwin-mikke-w-sejmie-jest-lepiej-tutaj-bredza-wszyscy,445797.html
anonim2014.07.4 10:39
"poparł nawet rząd Chiński" i co w tym dziwnego?, mnie dziwi fakt że istnieje społeczeństwo wierzące iż galopujący socjalizm uczni z nich warstwę zamożną.
anonim2014.07.4 10:54
@Winterman W Chinach nadal jest komunizm z obozami politycznymi. Sam fakt ich istnienia, dyskwalifikuje Korwina za to ze ich popiera. Zastanów się jak ci ludzie w obozach cierpią, są poniżani bo np; są wierzący w Jezusa. Dlatego Korwin gada głupoty, które i wy lewacy popieracie.
anonim2014.07.4 10:59
Dobrą koalicja dla PIS-u byłby Ruch Narodowy . Tylko młodych ludzi spychają na margines obecne reżimowe media. Wywiad w" tak i nie" R.Winnickiego z Tymochowiczem pokazuje jaką obrzydliwą osobą jest Tymochowicz . Ruch Narodowy jest godny polecenia ludziom z pod znaku orła białego.Ludziom młodym którym Bóg, Honor, Ojczyzna są wartością najwyższą. Pozostałe partie to jeszcze SP i dobrze że zawarli sojusz.Każdy trochę dostał po nosie, a na błędach się uczymy. Korwin pewnie przysiadzie się też bo z kim? Jestem pewna że potrafią mówić jednym głosem dla naszego kraju. A wyborcy wypowiedzili się w sondażch 65% chce takiej koalicji. Reszta to wyborcze kąski. Można podziwiać Kaczyńskiego który jak zwykle z klasą nie obsmarowuje prawicy. Dobrze by było i tu na forum by prawa strona przestała dzielić ,tylko zaczęła łączyć wypowiedzi. Bo jest dużo do zrobienia albo chcemy mieć zgraje tuskolandi , albo zaczniemy budować solidna opozycje w słowach również. Inaczej starsi bracia w wierze pokażą nam gdzie mamy mieszkać.
anonim2014.07.4 11:03
Dlatego proponuje PRAWY DO PRAWEGO!!
anonim2014.07.4 11:04
@nikita Nie można nie zauważyć twojej wybitności!!
anonim2014.07.4 11:06
@szach-mat A co cie to gówno obchodzi! Tusk mogł tez mniej zgrabić to by ludzie mieli na opiekę nad rodzicami.
anonim2014.07.4 11:08
@granatowy Ty pilnuj swojego ogródka. I ogrodu złodziei. A tu nie wysilaj się!
anonim2014.07.4 11:10
@Olrob Wiemy juz że Belka ci zapłacił więc nie wysilaj się .Jak wybiórcza plajtuje to łapiesz przyczółek na "frondzie"
anonim2014.07.4 11:33
Mam prośbę do redakcji Frondy. Czy możecie przeprowadzić i zamieścić wywiad ze świeżo upieczonym posłem Przemysławem Czarneckim? To świetnie wykształcony (kilka fakultetów) młody poseł PiS, posiadający bogate doświadczenie zawodowe, znany już z występów na forum publicznym (głównie na stadionach), które to zalety tak bardzo przydadzą się, gdy partia przejmie odpowiedzialność za losy naszego państwa. Prywatnie syn Ryszarda znanego ze stałości poglądów i swojej bezinteresowności. Taki wywiad z pewnością umocni nas w przekonaniu o sile kadr głównej partii opozycyjnej, oczywiście rozumiem niezłomne dążenie do zachowania dziennikarskiej rzetelności i obiektywizmu przez Frondę, ale ostatnio przesadza ze swoim krytycyzmem wobec Prawa i Sprawiedliwości. @Temida: nie pluj dookoła, bo brudzisz, a i w gardle prędziutko Ci zaschnie.
anonim2014.07.4 11:41
@szach-mat Wiesz są ludzie którzy mają godność i ambicje własną nie pożyczają od rodziny.A pewnie że kochanej babci by dała, tylko może syn na to nie zgodził się? Pożyczanie od samotnej matki pieniędzy o, to już by media reżimowe i takie bęcwały jak ty miały radochę. Nie wkładaj łapy między wódkę a zakaskę..........
anonim2014.07.4 11:49
@Ordoetpax @Temida: nie pluj dookoła, bo brudzisz, a i w gardle prędziutko Ci zaschnie. A wiesz mogę odpocząć przy muzyce! http://www.youtube.com/watch?v=hvPIaJn9Ovc
anonim2014.07.4 12:54
Problemem partii pana Kaczyńskiego jest brak koalicjanta. Nawet jak wygra wybory, to może nie utworzyć większości parlamentarnej. @Poeta Korwina bym poparł, bo jego poglądy na gospodarkę są mi bliskie. Jednak nie wybaczę mu popierania polityki Putina. Tego nie zdzierżę. Boję się też jego dyktatorskiego porządku. Uważam, że warto byłoby spróbować, tylko, że jak nie wyjdzie, to powrót do stanu poprzedniego może być niemożliwy.
anonim2014.07.4 13:22
Odnośnie do rzekomego popierania przez Korwina Chin, zwracam uwagę, że w przywoływanym wywiadzie z Olejnik Korwin stwierdzał, że (cytuję z pamięci) im dalej jest Rosja od Polski, tym bardziej ją kocha, a jeszcze bardziej kocha Chiny - z naciskiem na ich odległość od Polski. Rozumiem, że niektórym nie wychodzi czytanie ze zrozumieniem, ale widzę, że co niektórzy mają podobny problem przy słuchaniu.
anonim2014.07.4 13:54
No tak, wystarczy że Kaczyńska powtórzyła popularny frazes że Korwin jest proputinowski i od razu Fronda daje taki tytuł. Węgry jakoś nie stały się rosyjską kolonią a Orban zdanie na temat Rosji ma takie samo jak KNP.
anonim2014.07.4 15:26
Marta Kaczynska nie jest dla mnie autorytetem. To sa szczyty rusofobii Kaczynskich nie oparte na analizie sytuacji geopolitycznej i prostej logice co ma Mikke. Sam wiele razy krytykowalem Mikke co to jego postolatow prywatyzacji Sluzby Zdrowia, Lasow, Edukacji ale tu w sprawie blednej polityki zagranicznej Polski obu glownych partii PO i PIS Mikke ma racje. A Sikorski powiedzial prawde taka jaka jest ale nie zrobil to dyplomatycznie
anonim2014.07.4 15:27
Marta Kaczynska nie jest dla mnie autorytetem. To sa szczyty rusofobii Kaczynskich nie oparte na analizie sytuacji geopolitycznej i prostej logice co ma Mikke. Sam wiele razy krytykowalem Mikke co to jego postolatow prywatyzacji Sluzby Zdrowia, Lasow, Edukacji ale tu w sprawie blednej polityki zagranicznej Polski obu glownych partii PO i PIS Mikke ma racje. A Sikorski powiedzial prawde taka jaka jest ale nie zrobil to dyplomatycznie
anonim2014.07.4 17:59
Pis to nie prawica, nawet na katolickim portalu musicie kłamać?
anonim2014.07.4 18:02
Ordoetpax : Ryszard Czarnecki był jednym z sygnotariuszy unii polityki realnej, poprzedniej parti Korwina! I co teraz? hehe
anonim2014.07.4 18:28
@nwonhm: nico teraz. Przez UPR przewinęło się więcej jasiów wędrowniczków spragnionych ciepłych posadek, choćby Pitera czy Nitras. Ważne gdzie są teraz. W knp zostali ludzie, którym o coś chodzi, którzy chcą zmienić ten kraj. Twoja sprawa czy uznajesz że w dobrym kierunku czy nie, ale ich motywacja jest inna niż politykierów - karierowiczów z innych partii, których tam większość.
anonim2014.07.4 18:46
Korwin "plujka" liże tyłek Putina
anonim2014.07.4 18:59
@szach-mat Ja tu nie jestem od nagrywania od tego są kelnerzy podobno. Pilnuj swoich spodni , i loda Sikorskiego .Jego murzyńskości pejsowej.Słyszałam że pejsy robią loda amerykanom nawet sprawnie?
anonim2014.07.4 19:03
@RationalismusXXI Po co ten kit ? Kochasz te mafię Tuska . A rób amerykanom loda poecie to to obojętne.
anonim2014.07.4 19:49
Jakim autorytetem i dla kogo jest Marta Kaczyńska? A w dodatku jej mąż, Marcin Dubieniecki wystąpił otwarcie przeciwko dr Chazanowi, który nie zgodził się zabić nienarodzonego, chorego dziecka pochodzącego z in witro. Warto przeczytać: "Mąż Marty Kaczyńskiej kontra prof. Chazan" http://www.fakt.pl/polityka/marcin-dubieniecki-o-aborcji-dubieniecki-kontra-chazan,artykuly,472558.html
anonim2014.07.4 21:11
Zabawne słowa, zabawny komentarz. Widzę, że Fronda od dłuższego czasu wsiadła na Korwina i jedzie... Tymczasem największym osiągnięciem p. Marty Kaczyńskiej jest to, że jest córką swojego ojca. PiS, partia systemowa i będąca częścią układu III RP wykorzystuje pewne haczyki na ludzi konserwatywnie nastawionych, budując obraz jedynie katolickiej i jedynie prawicowej partii na polskiej scenie politycznej. Od dawna możemy zauważyć pewne sygnały wskazujące na to, że "katolickość" i "prawicowość" tej partii to mrzonka. Jeśli pani Marta Kaczyńska miałaby być dla kogoś twarzą "katolickiej prawicy", warto zwrócić uwagę, że żyje w związku niesakramentalnym i np.uprawia jogę(mówiła o tym w wywiadzie dla Gali). To chyba świadczy raczej o tym że swojej katolickości nie traktuje poważnie. A kiedy PiS był u władzy, to też okazywało się, że oni tak nie do końca chcą słuchać nauczania Kościoła, o czym świadczyło choćby odejście z tej partii p.Marka Jurka. Nie ma sensu dzielić Polski na jakieś dwa aksjologiczne obozy, bo taki podział pokazuje raczej fałszywy obraz społeczeństwa. Można bardzo łatwo dać się "upupić". Bądźmy krytyczni, przypatrujmy się temu co ludzie mówią, patrzmy co robią.
anonim2014.07.4 22:44
niech PIS wyjaśnij swój związek z fundacją Batorego
anonim2014.07.5 4:15
Słowa Marty Kaczyńskiej trafiają jedynie do redakcji frondy. Słowa Korwina do setek tysięcy ludzi którzy przekazują je dalej. Fronda jest ślepa i głucha
anonim2014.07.10 7:17
Czy przypadkiem nie mąż Kaczyńskiej domaga się teraz odszkodowania za odmowę zamordowania dziecka? Wesoła rodzinka.