21.05.14, 12:16Przystanek Woodstock (fot. Wikimedia Commons)

Mateusz Dzieduszycki dla Fronda.pl: Ks. Lemański nie powinien skorzystać z zaproszenia Przystanku Woodstock

Fronda.pl: Wojciech Lemański został zaproszony na Przystanek Woodstock. Ma wystąpić w ramach Akademii Sztuk Pięknych. Jak wygląda oficjalne stanowisko Kurii Warszawsko- Praskiej w tej sprawie?

Mateusz Dzieduszycki, rzecznik Kurii Warszawsko- Praskiej: Ks. Lemański nie ma zgody na występowanie w mediach. W związku z tym jakakolwiek aktywność w tym względzie będzie wykroczeniem poza, potwierdzone przez Stolicę Apostolską, nakazy porządkowe obowiązujące ks. Lemańskiego. Czy na Przystanku Woodstock będzie w stanie dostosować się do tych reguł? Zobaczymy. Na pewno z jego strony rozsądnym byłoby gdyby z tego zaproszenia nie skorzystał.

A jeśli z zaproszenia skorzysta, będzie się kontaktował z mediami, czy mogą w związku z tym ks. Lemańskiego dosięgnąć konkretne kary?

Sytuacja jest przyszła, trudno więc ją komentować. Mamy nadzieję, że ks. Lemański dostosuje się do obowiązujących go nakazów. Nie ma co wyprzedzać zdarzenia i komentować hipotetyczne sytuacje.

Załóżmy, że ks. Lemański zaproszenie na Przystanek Woodstock przyjął. W jakich tematach mógłby się w czasie spotkania wypowiadać, a w jakich nie?

Ks. Lemański nie może wypowiadać się w mediach. Nie ma tu rozróżnienia na tematy.

Czy będą prowadzone z ks. Lemańskim rozmowy, by zaproszenia na Przystanek Woodstock nie przyjął?

Gdyby ks. Lemański miał wolę rozmowy z księdzem arcybiskupem to oczywiście jest taka możliwość. Wystąpienia o to ze strony Kurii raczej nie przewidujemy. 

Not.Ab

Komentarze

anonim2014.05.21 12:37
Śmieszne to czy bolesne, obserwowanie człowieka, który usiłuje sam sobie nasrać na głowę. I coraz lepiej mu to wychodzi.
anonim2014.05.22 7:00
Owsiak złodziej chce wybielić swe oblicze przed ekskomunikowanym ksiedzem