03.10.21, 09:25Fot. trappistmonkstuff via Wikipedia, CC 4.0

Matka Boża: Oto jak uniknąć piekła

Kiedy skończyła się wizja piekła, przerażone dzieci, szukając pomocy, skierowały swój wzrok ku Matce Bożej. "A Ona - relacjonuje s. Łucja - pełna dobroci i smutku rzekła do nas: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników, Bóg chce je ratować, Bóg chce rozpowszechniać na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, zostanie wielu przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie."

Druga część "tajemnicy" wskazuje na najskuteczniejszy sposób ratunku przed piekłem. Jest nim poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ojciec Święty Jan Paweł II wyjaśnia, że "poświęcenie świata Niepokalanemu Sercu Matki oznacza powrót pod krzyż Syna. Oznacza poświęcenie świata przebitemu Sercu Zbawiciela, przyprowadzenie go z powrotem do źródła odkupienia. Odkupienie pozostaje zawsze większe, niż grzech człowieka i «grzech świata». Moc odkupienia jest nieskończenie wyższa, niż całe zło w człowieku i w świecie. Poświęcenie się Maryi oznacza przyjęcie Jej pomocy w ofiarowaniu nas samych i całej ludzkości jedynemu naszemu Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi". To właśnie Matka Boża najpewniej prowadzi nas drogami wiary i bezgranicznej ufności do swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby mógł nas uwalniać z niewoli grzechów mocą swojego nieskończonego Miłosierdzia. "Pragnę zaufania od swoich stworzeń - mówił Jezus s. Faustynie - Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego... Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego".

Siostra Łucja powiedziała, że Matka Boża trzy razy jej powtórzyła: "Zbliżamy się do czasów ostatecznych". Najważniejszym środkiem służącym ratunkowi ludzkości jest poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu i modlitwa różańcowa. Skarżyła się również, że skoro wszystkie ofiarowane dotąd środki zbawcze nie zostały przyjęte przez ludzkość, ofiaruje teraz swoje łzy.

Fenomen płaczących krwawymi łzami obrazów i figurek Matki Bożej, tak często pojawiający się w ostatnich latach, jest kolejnym ostrzeżeniem i znakiem wzywającym ludzi do opamiętania i powrotu do Boga. Jezus powiedział do siostry Faustyny: "Zanim nadejdzie czas sprawiedliwości, daję ludzkości czas miłosierdzia". Czy w dalszym ciągu można być nieczułym i obojętnym na przestrogi i prośby Matki Bożej?

Kochani Czytelnicy! Matka Boża prosi każdego z nas o włączenie się w dzieło ratowania siebie, swoich najbliższych, Polski i świata. Wiemy, że tylko miłość Chrystusa może przezwyciężyć całą grozę zła, które ciąży nad nami i nad całą ludzkością. Chrystus potrzebuje jednak naszej zgody, aby mógł działać przez nas i docierać swoją miłością do największych grzeszników. Jesteśmy więc wezwani do zjednoczenia się z Niepokalanym Sercem Matki Najświętszej, aby nas uczyła żywej wiary i ufności, która ma się wyrazić:

1. W odwróceniu się od grzechu i życiu zgodnie z zasadami moralnymi i nauką Kościoła katolickiego;

2. W codziennej modlitwie, na którą powinien składać się różaniec i czytanie Pisma św.;

3. W praktyce pierwszych piątków i sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne i świata;

4. W comiesięcznej spowiedzi i jak najczęstszym przyjmowaniu Jezusa w Eucharystii, a także, jeżeli to jest możliwe, poście o chlebie i wodzie w środy i piątki.

Spełnienie tych żądań Matki Boskiej Fatimskiej jest jedynym ratunkiem dla każdego z nas i dla świata. Siostra Łucja wyjaśnia, że "pokuta, o którą prosi Bóg, jest następująca: prowadzić życie sprawiedliwe zgodne z Bożymi przykazaniami; ze wszystkiego czynić ofiary i składać je Bogu. On pragnie, aby wszystkie dusze w taki sposób rozumiały pokutę, ponieważ niektórzy ludzie przez pokutę rozumieją tylko ostre umartwianie się, a nie odczuwają siły i potrzeby codziennej, zwyczajnej pracy nad sobą, wiodą życie «letnie» i pozostają w grzechu. W czasie modlitwy w kaplicy w nocy z czwartku na piątek, Bóg do mnie powiedział: «Pokuta - jakiej wymagam - to składanie ofiary z wypełniania codziennych obowiązków i zachowania Moich przykazań». Tak rozumiane wezwanie do pokuty jest szczególnie aktualne i naglące w obecnym czasie, kiedy ludzie tracą ducha ofiary i lekceważą obowiązki, wynikające z ich życiowego powołania. Zamiast stawić czoła rzeczywistości, często uciekają od obowiązków. W przypadku małżeństw, duch ofiary oznacza wspólne dźwiganie przez męża i żonę ciężarów codzienności.

ks. Mieczysław Piotrowski Tchr

Miłujcie się, nr 5-8/2000

Komentarze

Antychryst2021.10.3 20:09
"W odwróceniu się od grzechu i życiu zgodnie z zasadami moralnymi i nauką Kościoła katolickiego;" Sama Maryja nigdy się nie odwróciła od grzechu i nie słuchała słów Jana Pawła 2 - "Nie wolno popełnić grzechu nawet za cenę życia" - Ona jako królowa wszystkich matek również jakby była postawiona przed wyborem - oddać się na stosunek żeby zmniejszyć cierpienie swojemu ukochanemu synowi - oddałaby się.
nik2021.10.3 18:52
zastanawia mnie kim są ludzie wypisujące tu obrażliwe dla katoloków teksty, ja nie wchodzę na lewackie strony skoro to nie moje klimaty
Anonim2021.10.3 19:04
Pewnie są wkurzeni, że z religią wiąże się dążenie do pieniędzy, władzy i prestiżu pod przykrywką deklarowanych wartości ewangelicznych, tylko niestety w teorii.
Anonim2021.10.3 16:56
Trzeba się grubo obłożyć azbestem, to powinno pomóc.
Lechu Kellerze/we wszystkich nickach/2021.10.3 13:55
ZAPAMIĘTAJ SOBIE! ---MY MAMY NAJLEPSZEGO OBRONCĘ: BOGA I MARYJĘ KROLOWĘ POLSKI! ----- JESTEŚ NA SŁABY ABY NAM, KATOLIKOM COŚ ZŁEGO ZROBIĆ! --- SZKODZISZ TYLKO SOBIE! Dla mnie być Katolikiem - TO ZASZCZYT! A być dobrym człowiekiem - TO PRZYJEMNOŚĆ! --- Wbij to sobie raz na zawsze do tej pustej głowy! Mało ci przecież życia zostało, jesteś już grubo po 70-tce i w dodatku jesteś chory i na socjalu! Prawda że nie kłamię!
Polak2021.10.3 17:43
Są odpady które jak ty są dumne z tego że chronią pedofilów. I są normalni, zdrowi psychicznie ludzie - Polacy którzy zwalczają antyludzką i antypolską sektę rzymskokatolicką.
Polak2021.10.3 13:04
Bardzo prosto: wystarczy pamiętać że Biblia jest tylko zbiorem zmyślonych historyjek a okultystyczne zabobony nie mają żadnego związku z rzeczywistością.
Nie jesteś Polakiem!2021.10.3 13:59
Podstawiasz się tylko za Polaka, a piszesz i myślisz po żydowsku, bo jesteś Lechu żydowskim ateistą! W dodatku, jak wcześniej chwaliłeś się, jesteś też pedofilem! Czy mam przytoczyć twój wpis?
Jest Fronda? Jest weekendzik? Jest LOLcontent2021.10.3 11:59
jw.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.3 10:35
biedne dzieciaki najadły sie grzybków halucynogennych i stąd te "objawienia"
rebeliant2021.10.3 10:27
https://www.youtube.com/watch?v=mQwEg8meU8o
rebeliant2021.10.3 10:20
O tym się skończyło zaufanie do ciebie ty k u r w o oczyście, który sam uciekłeś od krzywdy gwałtu: https://www.youtube.com/watch?v=R6HHwiihsNY - nigdy więcej kościoła, nigdy więcej tej k u r w y Jezusa. Niczym nie jesteś w stanie naprawić takich krzywd, a pomsta może jedynie utrzeć mordę sprawcom i jakoś załagodzić rozdrażnienie pokrzywdzonych, ale nie w pełni uzdrowić. Ofiarom gwałtów pomsta i wszechmoc, aby już żaden Bóg k u r w a nie był w stanie im dyktować jak mają stawiać kroki i czym się zajmować.
rebeliant2021.10.3 10:10
" Chrystus potrzebuje jednak naszej zgody, aby mógł działać przez nas i docierać swoją miłością do największych grzeszników." - jakoś ten s k u r w y s y n nie potrzebował niczyjej zgody na egzystencję w jego jedynowładczej strukturze. Móc, być w stanie, być wszechmogącym - to jest stan istnienia równy pełności życia, a nie bycie na w "bożej hierarchii" o czym świadczą dzieje rzeczywistości. Ale ta jahwicka małpa się wyłożyła, gdyż krzywda ofiar gwałtów obaliła tego belzebuba. Dlatego też ja oddaję pokłon ofiarom tej krzywdy i adoruję ich, przeklinając przy tym władzę uzurpatora Jahwe, aby ciąg pomst doszedł aż do niego samego.
Agnostyk2021.10.3 10:09
Czy kiedykolwiek ktoś zastanawiał się nad tym w co wierzą katolicy i jak bardzo jest to zabawne?? O czym mówi mit związany z matka boska: dawno dawno temu żyła sobie wieśniaczka i nagle przyszedł do niej Bóg i oznajmił jej, ze posłuży mu jako inkubator. Należy pamiętać, ze Maryja miała wtedy 12-13 lat. Maryja urodziła Jezusa nie tracąc błony dziewiczej. Potem ukrzyżowali go ukrzyżowali, wiadomo. I po wszystkim Bóg stwierdził, ze uczyni maryje boginią wszechświata i wciągną ja do nieba a Maryja szczególnie upodobała sobie Polskę. No cóż, mozna opowiadać sobie różne historyjki i mity bo czasem fajnie się tego słucha, ale jak ktoś wierzy, ze to prawda, to reakcja może buc tylko jedna: buhahahahahahaha!!!
RekordGuinnessaZawierzeńKatoPoloCiemnoty2021.10.3 10:08
Gdybym był gorliwym członkiem ciemnoty katolickiej, to od dokonywania uroczystych aktów tych wszystkich zalecanych zawierzeń i poświęceń bozi, pambukowi, jezuskowi i amiołkom, nie starczyłoby mi czasu nawet się wysarć.
A2021.10.3 10:07
Żeby uniknąć piekła trzeba zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze nie chodzić do kościoła. Po drugie pod żadnym pozorem nie posyłać tam dzieci. Po trzecie nie słuchać Radia Maryja. Świat bez religii jest piękny.
Anonim2021.10.3 10:07
kukiełka z bańką na głowie, a skąd wie o czasach ostatecznych ,jak o tych sprawach mówił jesus wie tylko szef niebieski?? czyli to jakiś twór matkoboskopodobny z niskiego astralu jest
rebeliant2021.10.3 9:59
""Pragnę zaufania od swoich stworzeń - ..." - ponieważ s k u r w y s y n u nie poszedłeś za ofiarami gwałtów, gdyż sam jako wszechmogący nie poniosłeś tej krzywdy (a miałeś dać świadectwo) więc nie jesteś godzien zaufania. Doświadczenia rzeczywistości, którą narzuca Jahwe stanowi świadectwo przeciwko jego pysznej władzy. Struktura, w której jeden może wszystko, a reszta jest ułomna nie ma nic wspólnego z miłością... no chyba, że do swojej władzy.
Topek2021.10.3 9:59
Można np. uniknąć piekła wywożąc dzieci uchodźców do lasu na mróz, bo to taka katolicka ochrona wartości chrześcijańskich przed Islamem
Anonim2021.10.3 10:04
debil ,wszedzie te ruskie palanty
fdf2021.10.3 9:58
Matko straz graniczna robi swoje na granicy alleluja i do przodu.
Anonim2021.10.3 9:43
Katoprawiczki są świetne w rozwiązywaniu problemów, które sami stworzyli. 😀😀😀