04.01.20, 10:30(fot. flickr/PO)

Matka Kurka: Kabaret PO. Rozkład po Schetynie

Ze wszystkich sił powstrzymuję się od żartów, złośliwych uwag i sarkazmu, ale to jest zadanie ponad moje siły i takie treści muszą się pojawić. W polityce pewnych rzeczy się nie zapomina, one się do polityków przyklejają na stałe i tak jest z najnowszą nadzieją PO, czy tam POKO, panem Tomaszem „Lampką” Siemoniakiem. Słynna scena z Siemoniakiem w roli głównej, kiedy to przyświecił sobie lampką w oczy, bo był przekonany, że jest to mikrofon, co więcej w takiej pozie pozostał, nie odklei się od niego nigdy. Jedni politycy potrafią ze stygmatami żyć i zrobić z tego siłę, żeby daleko nie szukać niedościgniony w tym jest Kaczyński, inni z tym garbem na plecach nigdzie już nie dojdą i tak skończy Siemoniak - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Pierwsze z brzegu logiczne myślenie woła o odpowiedź na najprostsze pytanie. Jaki jest sens rezygnacji Schetyny, skoro ten sam Schetyna namaszcza Siemoniaka na swojego następcę. Gdzie tutaj jest „wartość dodana”, przecież to klasyczna siekierka wymieniona na kijek. Skoro Schetyna nie ma szans na reelekcję i dlatego rezygnuje, co dla wszystkich jest oczywiste, to jakie szanse może mieć człowiek Schetyny? Nie ma co nadwyrężać mózgu i śmiało można wypalić, że żadne. W PO trawa wojna pomiędzy frakcjami i co bardziej cwani trzymają się z boku, z topowych polityków, o ile ta ranga w przypadku PO w ogóle istnieje, do boju ruszył jedynie Budka. Cała reszta walczy o coś innego, mianowicie o pozycję frakcji w partii, a to z kolei jest zapowiedzią pewnej wojny i to w samym środku kampanii prezydenckiej.

 

Schetyna wystawił Siemoniaka na pewną porażkę, jednocześnie policzy szable swojej frakcji i z tego, co ostatnio było liczone wynika, że około 25% udziałów ludzie byłego już lidera PO mają. Nie wystarczy to do przejęcia kontroli nad partią i nawet nie daje dużych wpływów, niemniej trzeba pamiętać, że żaden z kandydatów nie ma ponad 50% poparcia. Inne interesy ma Arłukowicz, inne Mucha i Zdrojewski i jeszcze w tle jest obsadzony polityczny troll Tusk, który miesza w tyglu dodatkowo. Opisany stan rzeczy to cecha charakterystyczna partii politycznej przechodzącej głęboki kryzys na granicy rozkładu i dokładnie w takiej fazie znajduje się PO. Trawa darcie sukna, nie ma tam żadnej spójnej misji i interesu. Gdy się dobrze przyjrzeć, to co najmniej połowa dogorywającej PO wcale nie oczekuje zwycięstwa lub chociaż dobrego wyniku Kidawy-Błońskiej, bo to się zwyczajnie większości frakcji nie opłaca.

Przy tym wszystkim jest jeszcze rzecz najistotniejsza. Przewodzenie partii wymaga szczególnych umiejętności, jakich poza Schetyną i wcześniej Tuskiem, w PO nie ma nikt. Obojętnie kto ostatecznie przejmie stery tej tonącej łajby, pewnie będzie to Budka, to nie nikt nie zdoła z PO zrobić więcej niż udało się Schetynie. Odchodzący szef całego bałaganu potrafił trzymać towarzystwo za twarz, do sukcesów trzeba mu też zaliczyć wykończenie Nowoczesnej i takich predyspozycji Budka, Siemoniak, czy tym bardziej pozostali kandydaci nie mają. Biorąc pod uwagę wymienione okoliczności, dzisiejsza rezygnacja Schetyny i nominacja Siemoniaka daje się odczytać tylko w jeden sposób – w PO panuje całkowita anarchia i jedyne zajęcie to ratowanie czego się da, przez poszczególne frakcje. O prowadzeniu PO jako całości, w jakimkolwiek sensownym i jednym kierunku, nie ma mowy.

Dla Polaków mam bardzo dobrą informację, przed niezwykle ważnymi wyborami prezydenckimi, od których zależy wszystko, najgroźniejszy przeciwnik prowadzi wojnę domową. W podobnych warunkach nie ma cienia szansy na skuteczną kampanię w wykonaniu opozycji, zwłaszcza, że w pozostałych partiach opozycyjnych dużo lepiej to nie wygląda. Zła informacja, chociaż nie do końca, jest taka, że kampanię opozycji jak zwykle poprowadzą „media”, precyzyjniej rzecz ujmując TVN i GW. Taka konkurencja, której lekceważyć się nie da, przyda się i PiS i Andrzejowi Dudzie, bo jak wiadomo bez presji to i usnąć można i kroczyć przed porażką.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

Manterka2020.01.4 18:39
dla trolli na tym forum, wszystkich nienawidzących: Córka zapytała swojego Taty: - jak żyliście kiedyś? bez dostępu do technologii, bez internetu, bez komputera, bez telewizora, bez odżywek, bez telefonów komórkowych? Tata odpowiedział: - tak jak żyje dziś Twoje pokolenie: bez rozmów, bez współczucia, bez honoru, bez szacunku, bez wstydu, bez skromności, bez czytania. My,którzy urodziliśmy się jeszcze w poprzednim wieku, jesteśmy błogosławieni. Nasze życie jest na to żywym dowodem. Nie mieliśmy nic, ale mieliśmy wszystko co nam trzeba. Podawaliśmy sobie ręce nie podcinaliśmy nogi. Podczas zabawy i jazdy na rowerach, nigdy nie mieliśmy kasku. Po szkole graliśmy do zachodu słońca. Rzadko oglądaliśmy telewizję. Mieliśmy prawdziwych przyjaciół, a nie z internetu. Jeśli kiedyś byliśmy spragnieni, to piliśmy wodę ze studni, a nie wodę z plastiku. Z jednej szklanki sok piliśmy i nikt nie chorował. Nasi rodzice i dziadkowie nie byli bogaci, ale mieli wszystko. Dali nam miłość, nauczyli nas doceniać duchowe, a nie materialne potrzeby, dali nam prawdziwe, ludzkie wartości - szczerość, lojalność, szacunek, pracowitość. Nigdy nie mieliśmy telefonów komórkowych,komputerów, czatów internetowych, ale mieliśmy prawdziwych przyjaciół i komunikację na żywo. Nasze wspomnienia były na czarno-białych zdjęciach, ale były jasne i kolorowe, z przyjemnością oglądaliśmy rodzinne albumy i portrety naszych przodków. Nie wyrzucaliśmy książek do śmieci, staliśmy za nimi w kolejce, a potem czytaliśmy dzień i noc. Nie żyliśmy dla czyjejś recenzji i nie rozmawialiśmy z takim entuzjazmem o czyimś życiu, jak ty - pokazując swoje życie na Instagramie. Owoce jedliśmy z drzewa, a nie z plastikowego opakowania. Jesteśmy wyjątkowym pokoleniem, ponieważ jesteśmy ostatnim, które słuchało rodziców. Dodatkowo, jesteśmy pierwszym pokoleniem, które też słucha swoje dzieci i to my jesteśmy nadal mądrzejsi i pomożemy Ci jak korzystać z technologii, której nigdy nie było w tamtym czasie, kiedy byliśmy w Twoim wieku. Dziś macie wszystko, ale nie macie tego co Wam trzeba. Ucz się od nas. Doceń nas. Zanim świat zmieni się całkowicie.
Lolita2020.01.5 1:13
Mają wszystko oprócz madrych i kochajacych rodziców
Albert2020.01.4 18:36
Halo pomyleńcy, wam się w pewnym okresie waszego „rozwoju” coś pomyliło – w wasze życie wkradł się jakiś błąd ! Wiecie dlaczego nazywamy was gorszym sortem ?! Bo każdy normalny człowiek jak popełni błąd lub się pomyli, to przynajmniej stara się ten błąd usunąć, a tą pomyłkę naprawić ! A wy tkwicie w tej waszej PO-głupiźnie bez końca. Wy nie jesteście normalni. Wy jesteście po prostu gorszym sortem !!!
Les2020.01.4 18:36
Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „seryjny łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, następne się zgłaszają, a ostatnio facet wręczył 3000 zł za nieudaną operację. 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?! 6. Jest trzech kandydatów na nowego przewodniczącego PO: Mucha, Budka i Zdrojewski. Faworytem jest Mucha. Dlaczego ?! Uważam, że nikt inny nie rozwali tej mafii do końca tak szybko i tak sprawnie jak właśnie Mucha !
Po2020.01.4 18:34
Tyle złego, ile zrobili Tusk i Schetyna dla polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, nie zrobił dotąd nikt ! Zamiast budować konkretne programy wyborcze i polityczne i walczyć o ich akceptacje wśród wyborców, wybrali inną drogę – drogę nienawiści do innej partii politycznej – do PIS. Oboje reprezentują poziom intelektualny Afrykańczyków z Rwandy, gdzie w końcu z nienawiści doszło do rzezi pomiędzy dwoma zwaśnionymi plemionami Tutsi i Hutu. Ci dwaj PO-je-by planowali to samo w Polsce. I podobnie jak Afrykańczycy z Rwandy nazywali siebie robactwrm, tak ci dwaj pseudopolitycy nazywali swych przeciwnikłw politycznych od watach, szkodników czy szarańczy ! To, odsunieęcie ich od władzy i od koryta korupcji w 2015 roku wywołało u tych osobników takie zachowania, taką nienawiśś, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Posługując się kłamstwami i zdradą opluwali rządzących z PIS dążąc permanentnie do konfrontacji i siłowego przejęcia władzy. Jeden z nich Tusk ostatecznie stchórzył i zrezygnował z polskiej polityki, drugi zaś Schetyna, stoi na krawędzi bankróctwa politycznego. Trybunał Stanu oceni ich działalność polityczną, a historia oceni ich obu jako zdrajców narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o nich jak najszybciej !
realista2020.01.4 18:33
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Zosia2020.01.4 18:32
Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
Lewak2020.01.4 18:31
Ten żulik lwowski Sketyna już wisi na krawędzi (za parę dni dostanie kopa od Muchy), a jeszcze się odgraża, i to z zajadłą nienawiścią, i co 3 słowo PIS, i nie wyjdzie mu z gardła to, że walczą o władzę, aby przejąć czy wymienić władzę – tylko: odsunąć PIS od władzy, odsunąć tych, którzy przez 4 lata narobili „tyle złego”, zabrali wolność, konstytucję, praworządność, demokrację, itd.
Lennon2020.01.4 18:30
Tak właśnie postępuje tch-órz !!! Schetyna zorientował się, że nie ma szans w wyborach na nowego przewodniczącego PO-je-bó-w i zdradził wszystkich PO-pap-rańców, zdradził całą kastę nadzwyczajną, zdradził Putina i Merkel, zdradził byłych funkcjonariuszy milicji i SB, byłych członków PZPR, celebrytów, aktorów, urządników w dużych miastach, itd, itp, itd. I co teraz ?! Mucha, Budka, Zdrojewski, Arłukowicz i laluś Siemoniak, a nawet HdiKK (a co tam jedna budka spalona). Co jeden to głu-pszy ! Ale moim faworytem jest Mucha ! Dlaczego ?! Uważam, że nikt inny nie rozwali tej mafii do końca tak szybko i tak sprawnie jak właśnie Mucha ! Życzymy udanych wyborów – bo każdy głos oddany na tych kandydatów, to głos przeciwko Polsce ! I na koniec pytanie do „Grzesia”: Powiedz nam „Grzesiu” jak czuje się szarańcz (sam-iec) po upadku na ziemię ze zdrowego drzewa ? Trzęśliśmy nie za mocno ?!
Lolita2020.01.5 1:12
Masz racje Mucha jest tak głupia ze to az nieprawdopodobne co oni opowiadaja o polityce wewnetrznej i zagranicznej jak dzieci z przedszkola nigdy tych imbecylów u władzy.
Tomasz2020.01.4 14:17
Z tego całego grajdołu komentarzy zdecydowanej większości publicystów i anonimowych internautów, wyłania się dość marny obraz świadomości Narodu. Marzę o starości w której po pierwsze istnieje (teraz jej nie ma) władza licząca się z obywatelami, mająca świadomość że są "sługami i pracownikami: Narodu a nie namaszczonymi zbawcami i dorobkiewiczami (swoją drogą bez osiągnięć poza i tak marną polityką), po drugie istnieje (teraz jej nie ma) mocna, merytoryczna opozycja, nie pozwalająca przekraczać rządzącym pewnych granic, ciągnąca standardy w górę i po trzecie istnieje Naród (teraz go nie ma), który wymaga, docenia, nagradza i "karze" (patrz wyniki wyborów - trzeba być mocno ograniczonym, aby dać jednej władzy pełnię władzy), a w zamian daje się co najwyżej strzyc jak owce, a nie zarzynać jak owce...
Konfederaci to sługusy Putina2020.01.5 1:09
Smrodzie z Konfederacji cuchniecie onuca ruska
100% racji2020.01.4 13:02
MUCHa na czele PO ? a czemu nie ! jak odleci to G… PO nich zostanie !
Grizzly2020.01.4 11:42
PO Schetynie to tylko Kononowicz! Nawet fizjonomicznie niewiele się różnią!
Mirek2020.01.4 11:14
Platforma ma ostatnie podrygi zdechłej ostrygi . Lepiszczem który cementował PO za rządów Tuska była władza i korzyści z niej płynące ....mówiąc krótko ....złodziejstwo . I trwało by to jeszcze bardzo długo gdyby PiS nie odsunął ich od władzy . W ciągu 8 lat rządów i 4 lat opozycji Platforma nie wypracowała żadnego programu .......żadnego .....zero....null ! . Prawo i Sprawiedliwość naprzeciwko PO to gigant !!! . Pod rządami PiS-u Polska ma nareszcie gospodarza , który dba o wszystkich !!! . Mam nadzieję że to przebrzydleństwo PO w końcu rozpadnie się .
zmijowe plemie2020.01.4 11:21
na partie nigdy nie glosowali normalni polacy tylko nienornalna targowica tuska
Anonim2020.01.5 8:36
Jak to nie miała.A kto zrobił z Polski kraj teoretyczny H..J, D...Ę I KAMIENI K..Ę
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.4 11:03
Panie kurfka! PO ma wielu wysokiej klasy działaczy, którzy mogą poprowadzić PO, KO i całą opozycje do zwycięstwa nad niszcząca Polskę kato-nazistowską przestępczą szajkę zwaną PiS!
YES2020.01.4 10:54
mimo, że nie cierpię PO to muszę przyznać, że o szefa partii jest konkurencja, a w PiS, którego jestem zwolennikiem tego brak i panuje kult wodza i przywożenie w teczkach
zmijowe plemie2020.01.4 11:15
wasza konkurecja icek jest koszerna kto obrzezany to przejdzie
Stańczyk2020.01.4 10:50
Tusk nie przybył na protest, bo... promował swoją książkę (sic!). Plemię OTUA z dycha. W czasach ciamajdanu (kiedy fra je rzy marzli a ten co ich skrzyknął obracał koleżankę na Maderze i Lub nauer motał się w zeznaniach) dużo więcej histeryków dało się POdpuścić. Agonalne POdrygi UBekistanu coraz słabsze:) A szkoda, niezły ubaw był kiedy ofiara (dosłownie i w przenośni) Ciamajdanu padła na asfalt a oszołomstwo sprawdzało czy jeszcze dycha.Niezła beka jest też wtedy kiedy tarzają po ulicy próbując nieudolnie blokować marsze Polaków albo też ku uciesze obserwatorów życia publicznego POwalili się POkotem POd sejmem i wytuptali w barierki niczym rozkapryszone bachory:)
Wesoły Grabarz 2020.01.4 10:47
Śmiertelne PO drygi UB ekistanu, opcji niemieckiej itp:DDD
Gabriela 2020.01.4 10:47
W PO będą rozbiory.