05.02.20, 08:30

Matka Kurka: Co będzie gdy lemingi nie zagłosują na Kidawę-Błońską?

Mieszane uczucia to mało powiedziane, gdy obserwuję wyczyny Kidawy-Błońskiej wpadam w coś, co psycholodzy nazywają labilnością emocjonalną. Od śmiechu do łez i z powrotem, tak to wygląda z perspektywy przeciwnika całego środowiska politycznego reprezentowanego przez Kidawę-Błońską. Pytanie tylko, czy to nie jest pułapka skrajnego subiektywizmu. Paradoksalnie chciałbym, żeby tak było, ale nic z tego. Poziom Kidawy-Błońskiej jest tak żenujący, że widzą to warszawskie „salony” i co więcej głośno o tym mówią, choćby w moim ulubionym programie satyrycznym „Drugie śniadanie mistrzów”. Wygląda to beznadziejnie i co niektórzy zwolennicy PO zaczęli tęsknić za błyskotliwością Bronisława Komorowskiego - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach strony Kontrowersje.net.

 

Kto się z powyższą opinią nie zgadza, ten nie zostanie wyłączony z grona ludzi inteligentnych, ale uznam go za wybitnie przebiegłego zwolennika Andrzeja Dudy albo kompletnego desperata, który liczy na cud. No i to jest właśnie bardzo niebezpieczne i na tym właśnie polega paradoks blokujący satysfakcję z tak słabej i bezpośredniej konkurencji dla Andrzeja Dudy. Powstaje poważne zagrożenie i rzecz jasna pierwsze melduje się lekceważenie przeciwnika, potem uśpienie wywołane jakością działań przeciwnika, ale nie tego się obawiam. Wybory prezydenckie mają swoją temperaturę, jak nie kontrkandydaci to media będą obecnemu prezydentowi dzień w dzień podnosić ciśnienie i tym samym mobilizować. Zresztą Andrzej Duda ma potężne serum na „pychę kroczącą przed upadkiem”. On sam przeszedł przez ścieżkę polityczną, na której drwiono z jego szans na objęcie fotela prezydenta, a takich rzeczy się nie zapomina i to w człowieku na zawsze pozostaje.

Problem z Kidawą-Błońską jest inny, ona po prostu jest tak słaba i żenująca, że może nie wejść do drugiej tury. Generalnie unikam takich sensacyjnych teorii i w całości zgadzam się z regułą, która odnosi się do ślepego oddania elektoratu. Prawdą jest, że wyborcy PO głosowaliby na Jachirę albo Szczerbę, co zresztą zrobili, żeby tylko nie wygrał Andrzej Duda. Rzecz w tym, że ten elektorat ma serdecznie dość porażek, a tu jeszcze dodatkowo dochodzi upokorzenie w postaci „stylu” porażki. Pierwotnie zakładałem, że taki dziwoląg jak Hołownia nie ma większych szans na powtórzenie sukcesu Kukiza, ale nie popełnię błędu „ekspertów” i nie będę się trzymał swojej tezy jak pijany płotu, gdy nowe fakty i okoliczności zaczynają działać na korzyść Hołowni i na domiar złego Kosiniaka-Kamysza też. Trzeba pamiętać, że głosujących na zasadzie „przystojny, młody, ma fajne okulary” jest co najmniej 20%. Głównie są to ludzie młodzi i tacy, którzy politykę traktują jako mało atrakcyjny dodatek do medialnej oferty.

Gdzie jest najwięcej tak zdefiniowanego elektoratu? Jedno słowo „leming” wyjaśnia wszystko. Jeśli „leming” zacznie się wstydzić obciachowej Kidawy-Błońskiej to będzie w korporacyjnym biurze gadać o Hołowni albo w najlepszym razie zmilczy obciachowe nazwisko kandydatki PO. Dlatego nie jest przypadkiem, że Onet pompuje Hołownię do kilkunastu procent, bo to lep, który pozwala przyciągać „lemingi”. Wszystko zależy od samej Kidawy-Błońskiej, jeśli nie przestanie zaliczać wpadek, w co trudno uwierzyć, to w pewnym momencie „liberalne media” i „salony” choćby po to, żeby Andrzej Duda nie wygrał w pierwszej turze zaczną na dobre pompować Hołownię lub Kosiniaka-Kamysza, tudzież obu naraz. Pamiętamy przecież, jak Kukiz na finiszu kampanii biegał do TVN i kolorowych pism, co przyniosło wymierny efekt. Z tego wszystkiego rysuje się najgorszy możliwy scenariusz dla Andrzeja Dudy, czyli inny niż Kidawa-Błońska przeciwnik w drugiej turze. I obojętnie kto by tym przeciwnikiem był, Hołownia, czy Kosiniak-Kamysz, to po jego stronie pojawią się atuty, jakich Kidawa-Błońska nigdy mieć nie będzie.

Efekt „czarnego konia” i pełnej sensacji to jest tak silna trampolina, która pozwala wskoczyć na sam szczyt. Słabszemu zawsze się kibicuje i trzyma kciuki, aby pokonał faworyta. Inne emocje u samego rywala i przede wszystkim inne emocje w elektoracie, który podnosi się z upokorzenia i zaczyna myśleć o realnej perspektywie zwycięstwa. Taki scenariusz póki co jest jeszcze mglisty i nie ma silnego umocowania, ale jeśli Kidawa-Błońska wpadnie w spiralę obciachu, to wszystko może się bardzo szybko odmienić. Przypominam, kampania formalnie nie ruszyła, tymczasem nie ma dnia, żeby Internet nie śmiał się z występów, czy wypowiedzi kandydatki PO. Dlatego też popadam w labilne stany emocjonalne, gdy na to patrzę. Idealnym rywalem Andrzeja Dudy w II turze jest Kidawa-Błońska, każdy inny rywal będzie znacznie bardziej niebezpieczny.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

Matka kurka2020.02.6 17:47
totalna utopia katolicka
Dobra, ale kto to kurwa Kurek 2020.02.6 14:46
jak to jego matka jest?
KATON STARSZY2020.02.6 15:46
Z cymbałami się nie dyskutuje.
Brawo Katon, ale mu powiedziałeś2020.02.6 18:20
z takimi to krótko trzeba :>>>>
nie ma rzadnego Kurka2020.02.6 17:40
ona sie tak tylko nazywa debilu
A to sory 2020.02.6 17:41
nie wiedzialem
Weteran Prawdziwy2020.02.6 9:48
HMMMM!!!! Jestem w stanie zrozumieć, że Ci ZWYCIĘŻAJĄ w KRYMINAŁACH i WIĘZIENIACH zapełnionych MORDERCAMI, BANDYTAMI, ZŁODZIEJAMI, GWAŁCICIELAMI i ZBOCZEŃCAMI, jakich są pełne WSZYSTKIE WIĘZIENIA w POLSCE ( jak wiadomo każdy w więzieniu jest NIEWINNY jak NOWORODEK)???, Ci KRYMINALIŚCI skoro glosują w 90% na NOWOCZESNĄ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ, to DOBRZE WIEDZĄ NA, KOGO GLOSUJĄ. Dla takich CWANYCH wyjadaczy, jakich mamy osadzonych w KRYMINAŁACH, tylko tacy, którzy są u władzy, są dobrzy, z którymi jest KRYMINALISTOM po drodze. Takich wybierają, którzy umożliwią im dalsze bezkarne RABOWANIE i ZABIJANIE, z którymi jest KRYMINALISTOM "po drodze". Gdzie zwyciężają wśród RÓŻNEJ MAŚCI NACHODŹCÓW na CZOŁGACH RADZIECKICH, wśród LIPNYCH POLAKÓW Polskojęzycznych z POZAMIENIANYMI NAZWISKAMI na POLSKO-BRZMIĄCE? Ale CZY wśród PRAWDZIWYCH POLAKÓW możliwe jest zwycięstwo tych???, co to są za nauką MASTURBACJI dzieci w PRZEDSZKOLACH, co walczą z KOŚCIOŁEM i UCZESTNICZĄ w marszach z umieszczoną na transparencie WAGINĄ zamiast MATKI BOSKIEJ???, co nie widzą problemu, gdy MAFIA PRZYTULIŁA, jak liczą znawcy, nawet 400 MILIARDÓW należnego Polakom VAT-u, które to POOLAKÓW PIENIADZE można było przekazać na PODWYZKI EMERYTUR (jak wiemy były podwyżki 3 zł rocznie zamiast choćby 70 złotych rocznie przez 8 lat rządów PO), na DODATEK dla GŁODNYCH DZIECI (500+), na DODATEK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH czy budowę mieszkań dla MŁODYCH MAŁŻEŃSTW, tych, co donoszą na POLSKĘ LEWACTWU ZACHODNIOEUROPEJSKIEMU, tych, co głosują przeciw POLSCE w UE??. Gdzie umieszcza się LEWAKA, który na przejściu dla pieszych przejechał staruszkę?? Chociaż jak pamiętamy, w GALICJI był nijaki Jakub SZELA ze swoją ANTYPOLSKĄ BANDĄ, która MORDOWAŁA POLAKÓW, rżnęła PIŁAMI POLAKÓW, zabijała DZIECI, KOBIETY i STARUSZKÓW, któremu nic się nie stało ze strony ÓWCZESNYCH SĄDÓW?? Jak wiemy NOWOCZESNA PLATFORMA OBYWATELSKA wygrała wybory do UE w środowiskach LEWACKICH, szczególnie w CISNEJ. CZY CISNA to takie LEWACKIE ŚRODOWISKO??? A tak ładnie o CISNEJ śpiewała KRYSTYNA PROŃKO "Deszcz w Cisnej".
KATON STARSZY2020.02.5 19:16
Zazdroszczę Panu Wielguckiemu celnych i lapidarnych kpmentarzy,z którymi się zgadzam.Ale tym razem na podstawie własnych obserwacji uważam ten artykół za naiwny,jak i również komentarze internautów.Choćby Kidawa zachowywała się jeszcze głupiej iśmieszniej,jest to mało ważne,Taka jest wytworzona nienawiść do PIS-u,że całe kodziarstwo,PSL,PO,lewactwo odda głos choćby na największą kanalię. Ale najważniejsze jest to,kto liczy głosy w komisjach wyborczych.Na przykładzie mojej gminy ipowiatu grójeckiego,niesłychanie zaktywizowała się była PZPR ,SB-ecja.W strukturach PIS-U w Grójcu są same popłuczuny po PZPR i ubecji.Starzy,ideowi działacze zostali wyeliminowani,partia PIS-owska w marażmie,żadnej działalności.W gminie Pniewy,w wyborach samorządowych to mężowie zaufania jednego z wójtów liczyli głosy.Nie było nikogo zPIS-u w komisji wyborczej w ostatnich wyborach.Na czele zarządu PIS w Grójcu była PSL ówka,wiecznie nawalona,no ale to koleżanka żony posła Suskiego.Jednym słowem blamaż i skandal. Byłem w sanatorium w Gołdapi w czasie uroczystości 3- majowych,stało załedwie trzech członków delegacji składającej wieńce.Po uroczystościach spotkałem się z nimi,z ciekawości jak działają.Powiedzieli mi,że zostało ich tylko trzech,a było ponad 30-u.Więc jak tu obsadzić komisje wyborcze.To będą wybory prezydenckie,to nie posłów żłób więc cienko to widzę.Jedyna szansa,to wygrana w pierwszej turze przez najlepszego prezydenta po wojnie Pana DUDĘ.
anonim2020.02.5 17:05
NIECH TA PULARDA IDZIE NA RYBY KOMOROWSKI KUPI JEJ WEDKE
zatroskany2020.02.5 14:17
Boże... zatrzymaj PRL bis, resortowe dzieci. Oświeć ociemniałych ludzi którzy chcą głosować na PO, KO, PSL, SLD. Zatrzymaj tych zwodzicieli.
Maria Blaszczyk2020.02.5 13:08
Kiedyś, dawno, dawno temu, pan Czarzasty snuł obawy, że jak już Solidarność przegra z kretesem, to mogą pojawić się podejrzenia, że wybory 1989 roku komuniści zmanipulowali... I to wszystko w warunkach, gdy nie było żadnego "śmiejącego się" internetu.
Irena2020.02.5 12:12
Matka Kurka celnie, jak zawsze. Brawo! Całkowicie się zgadzam z treścią ostatniego zdania felietonu.
Jurek Midas2020.02.5 18:00
Żygowina
Iza2020.02.5 11:25
Kurka, Ty żyjesz w innym świecie. Kidawa ma poparcie i drobne wpadki nie przeszkadzają. Stoi po stronie demokracji i jest poważną rywalką dla dyktatora Dudy.
a62020.02.5 17:58
Tylko ze demokracja sie skonczyla wczoraj .Caly beton pisowski poprze tego klauna beZ krzty honoru +szaman torunski .
Jurek Midas2020.02.5 11:23
Matko Skórko napisz jeszcze ,że ja ją wybiorą to będziemy mieli prezydenta z cyckami. Ha ,ha ale będzie kuba śmiechu.
Marx2020.02.5 10:56
Pani Małgosia to kpina z wyborców PO, kończę z tą partią....
lady chapel2020.02.5 10:16
Влади́мир Влади́мирович Пу́тин się cieszy, oj się cieszy... Afera taśmowa przyniosła dokładnie takie skutki jakie rosja planowała - dojście PiSu do władzy, skłócenie Polaków samych ze sobą oraz skłócenie Polski z jej sąsiadami i całą EU. EU bez Polski sobie poradzi - Polska bez RU nie ma szans bytu. UK bez uni sobie poradzi, bo jest 5tą gospodarką świata. A Polska?... Polexit to nie koniecznie wyjście Polski z EU, to marginalizacja naszego kraju, to stawianie go w szeregu z tyłu, to traktowanie go jako gbura, marudera, wiecznie narzekającego członka wspólnoty
Piotr Nowak2020.02.5 9:52
Myślę, że 15% PO-je-bów, tych którym TVN poodwracał mózgi ją poprze, ale reszta nie poprze, bo to już wstyd nawet dla dzieci, wstyd co ta niemądra kobita wyprawia. Bez haryzmy, bez ikry, flaki w oleju, nierozpoznawalna i oślizła, bez języka obcego, czytająca zawzięcie z kartki lub promptera - no gdzie ?!! Kobito, ty sama stanowisz zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski ! Tak ci śpieszno do całkowitego autoskompromitowania ?!!! Kidawa Błońska ma program: Likwidacja IPN, CBA, złotówki, WOT, węgla, spółek skarbu państwa, baz amerykańskich, reparacji wojennych, urzędów wojewody, programów socjalnych i Państwa Polskiego na rzecu państwa federalnego. Polacy, zlikwidujemy w końcu tych likwidatorów !!!
Torchwood2020.02.5 9:49
A co będzie gdy mohery nie zagłosują na Dudę?
Piotr Nowak2020.02.5 9:52
Katastrofa dla Polski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jurekxyz2020.02.5 15:56
Bądz spokojny o to
Klejnot Nilu2020.02.5 9:39
Wczoraj jeden frondowy debil narzekał że aktorzy nienawidzą wyborców PiS. Dzisiaj drugi frondowy debil nazywa wyborców opozycji lemingami. Nie no, brawo frondzia, nie ma to jak spójny przekaz (kciuk w górę).
Na pohybel komuchom z PiSu2020.02.5 9:28
Wszystko byle nie PiSSSSSSSSSSSS..... Nawet Kononowicza poprę
jula2020.02.5 9:38
Kupiłeś już sweter ?
Na pohybel komuchom z PiSu2020.02.5 9:45
Oczywiście, ładniejszy od swetra Kaczyńskiego.
ten obcy2020.02.5 9:52
ty-,@ Na pohybel komuchom z PiSu, to możesz, co najwyżej kupić se nowe onuce
a62020.02.5 17:55
UWAZAJ ZEBY CIEBIE BYLO STAC NA JAKIESC BYLEJAKIE ONUCE , PO WASZYCH RZADACH TO JUZ NIC NIE BEDZIE .
Polak2020.02.5 21:34
Debil
Irena2020.02.5 12:34
Niestety, takich, którzy " na złość PiS" pójdą głosować nawet na Biedronia, byle nie wygrał Duda, jest wielu. Może byłoby lepiej, gdyby po takim "numerze" schowali lustra w domu.
I kółko macieju polexit, polexit, sreksit2020.02.5 9:15
Poparły Komorowskiego, poprały Petru i Palikota, to Kidawy nie łyknął ? :) Osła im podstawić w okularach to też wybiorą.
katolik2020.02.5 8:57
jak można mówic o jakimkolwiek zagrożeniu dla Prezydenta Dudy ze strony ludzi typu kidawa, hołownia, kamysz,którzy mówia same głupoty, nie maja zadnych wartości ani moralnych ,ani intelektualnych i społecznycznego przesłania , jak lemingi
a62020.02.5 8:52
dramat bedzie jak warcholy nie popro pi ss du55y
jula2020.02.5 9:38
Strasznie to byle jakie , z błędami . Wpis z półki . Więcej staranności bo nie zapłacą za plecenie co ślina na język przyniesie .Nie zapłacą a kto haruje za darmo : niewolnik !
Klejnot Nilu2020.02.5 10:05
Kto stawia spacje przed znakami interpunkcyjnymi?
Zyta2020.02.5 10:31
A co, nie umiałeś się czegoś doczytać?
Klejnot Nilu2020.02.5 10:43
Jak już się ktoś czepia o poprawną pisownię, to mógłby samemu się do niej stosować, c'nie?
jula2020.02.5 12:10
Co racja to racja, mój błąd.
loko2020.02.5 8:48
Matka Kurka: Co będzie gdy lemingi nie zagłosują na Adriana Maliniaka?
Jurekxyz2020.02.5 15:51
Adrian na lemingów nie liczy
ryszard2020.02.5 8:47
lemingi to ludzie najmądrzejsi w całej wsi. Człowiek, który jest szczęśliwy , że jest mądrzejszy od samej Kidawy - to właśnie leming.
Koroner2020.02.5 8:44
Wielgucki robi w gacie. Słusznie. Nic nie jest dane na zawsze. Ludzie widzą, że po okresie kiedy 500+ chwilowo podwyższyło im stopę życiową przyszedł czas zapłaty za to, w sklepach drożyzna galopuje. Twardy elektorat PiS ten najciemniejszy oczywiście poprze Dudę, oni każdego poprą kogo partia wskaże, ale trochę bardziej świadomi już myślą, dlaczego i skąd taka drożyzna nagle? Duda nie ma w kieszeni przedłużenia posady.
luka2020.02.5 9:17
POPRĘ ZAWSZE MĄDREGO INTELIGENTNEGO CZŁOWIEKA - POLAKA PATRIOTĘ . NA NIC TE TWOJE WYPOCINY
kobieta2020.02.5 14:47
Patrząc tylko wizerunkowo Prezydent Duda z elegancką żoną reprezentują nas bardzo godnie na świecie. Znają języki, nie skaczą po krzesłach, nie opowiadają miernych dowcipów... A teraz np. KB w Egipcie: "Gdyby natura chciała żeby kanał sueski był przekopany to by go przekopała" A infantylny Biedroń ze swoją pierwszą damą... Bosak nie ma pierwszej damy w ogóle. A Kosiniak Kamysz - kretynowaty, płaczliwy - no żałość!
Koroner2020.02.5 15:20
Heheh kobiety.... To wybierz sobie Radka Majdana, przystojny światowiec, zawsze u boku z równie szykowna kobietą:)
kobieta2020.02.5 19:23
chyba TVN za dużo oglądasz! Ani on światowiec ani przystojny, a przechodzona żona słynie raczej ze świecenia gołym tyłkiem niż szykowności. Klasy oboje mają zero, a właściwie to minus pięć!
Wiara wygra2020.02.5 8:40
Dlaczego Kidawa NIE - https://www.cda.pl/video/452015960
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.5 10:03
co będzie?----timermansy i inni JUHE z komunistycznej UE---najadą na Polskę i zaocznie ją wybiorą ----Polacy mają słuchać tych komunistycznych i sędziowskich elyt--
jula2020.02.5 8:39
Bez obaw , poprą Tomasza Kopertę Grodzkiego .
.2020.02.5 8:44
Ja myślę, że znacznie lepszym kandydatem byłby Stanisław "wkładanie ręki do majtek 6-latki to nic złego" Piotrowicz
Koroner2020.02.5 8:47
Ale to kandydat lumpenproletariatu z PiS, a tamten to od yntelektualistów z PO. Ale fakt, że obaj silni kandydaci by byli!
jula2020.02.5 9:32
Człowiek ukryty za numerem nie bierze udziału w dyskusji . Over
a62020.02.5 8:54
a karczeewski i jego fucha w szpitalu ,to co grodzkiego zgnoic a swoich kryc , brawo pi ss da
jula2020.02.5 9:34
Stań pod imieniem , no chyba , że zleceniodawca szybko, szybko sprawdza ilość wpisów , wpis z półki . Over
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.5 8:36
Niestety to prawda. Idealnym dla Dudy rywalem w II turze jest Kidawa-Błońska, każdy inny rywal będzie znacznie bardziej niebezpieczny. Głupia ta KO, głupia.
jasnowidz z puszczy białowieskiej2020.02.5 9:58
będzie miała jakieś 28% w I turze, a w II turze jeśli, do niej dojdzie to najwyżej 45%,