05.11.19, 09:07(fot. flickr/PiS)

Matka Kurka: Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz sędziami TK – to musi być pomysł Kaczyńskiego!

Brzmi jak żart, prowokacja albo „fejk”?! Nie wiem jak dla kogo, dla mnie to żadna sensacja, wiedziałem od dawna, jakie są plany i to po pierwsze. Po drugie w tym wyborze bawi mnie tylko przewidywalna reakcja opozycyjnych „mediów” i całej reszty. Po trzecie tak to dokładnie powinno działać! W sytuacji, gdy „bohaterami” i obrońcami konstytucji są: Tuleya, Gersdorf, Stępień, Matczak i im podobni, nie widzę absolutnie żadnych powodów, aby całymi latami szczuci posłowie, nie mieli pełnić funkcji sędziów TK. No i wreszcie po czwarte, chociaż powinno być po pierwsze i najważniejsze! Na podobny pomysł mógł wpaść i takiego wyboru mógł dokonać jedynie Jarosław Kaczyński, ponieważ nikt inny nie ma takich jaj! - pisze bloger Matka Kurka na stronie kontrowersje.net

Jedyna smutna okoliczność jest taka, że zaraz zacznie się marudzenie „prawych”, jak to PiS skręca w prawo i gubi centrum, o czym będą pisać ci sami, którzy wcześniej pisali, że PiS oddał Konfederacji elektorat, przez zbyt łagodny kurs. Na szczęście takimi historiami nie należy się przejmować, a warto zająć się samymi kandydatami. Przede wszystkim najmocniej przepraszam Panią Elżbietę Chojnę-Duch za pominięcie Jej nazwiska w tytule felietonu i w treści też ograniczam się do tego jednego zdania, z bardzo prostego powodu. Kandydatura Pani Elżbiety Chojny-Duch nie budzi większych kontrowersji, nawet junak Matczak nie zgłaszał pretensji, całe odium „sensacji” i „upadku standardów” jak zwykle biorą na siebie najbardziej w ostatnim czasie zaszczuwani politycy PiS, nie licząc samego Jarosława Kaczyńskiego.

Powstaje zasadnicze pytanie? Niby dlaczego Krystyna Pawłowicz, profesor prawa, miałaby nie zasługiwać na stanowisko sędziego TK? Przez sałatkę, czy może z powodu wygranych procesów z Owsiakiem? Otóż prawda jest taka, że jedynym powodem w oczach ludzi małych lub słabych jest wyłącznie poniewieranie medialne i metki, które zostały Krystynie Pawłowicz przez TVN GW i inne szczekaczki przyklejone. W stosunku do Stanisława Piotrowicza działał i działa dokładnie ten sam mechanizm, został „prokuratorem PRL-u” i obrońcą księży pedofilów i powtarzali to namiętnie tacy towarzysze jak: Cimoszewicz, Borowski, Rosati. I ten bezczelny proceder działa na wszystkich poziomach III RP.

 

Pisałem już o tym wiele razy, ale powtórzę raz jeszcze. W III RP ofiarą „hejtu” i bojownikiem zwalczającym „mowę nienawiści” jest Jerzy Owsiak, recydywista procesowy z 7 wyrokoami na koncie. Z upolitycznieniem w sądach walczy kandydat na senatora PO Rzepiński i były dwukrotny senator PO Leon Kieres. Obrońcą praw człowieka i „zastraszanych” sędziów jest Marcin Matczak, który próbował straszyć moje dziecko. O obiektywizmie w TVP mówi Tomasz Lis, o „Misiewiczach” rozprawiał Gawłowski, Neumann i cała plejada polityków PO z zarzutami, łącznie z Arturem W. I tak dalej i tak w kółko! Cały ta zaplanowana bezczelność ma służyć jednemu, to jest po porostu pokaz siły. „Elity” III RP pokazują, że im wolno nie tylko więcej, ale wolno im wszystko. Dzieje się tak miedzy innymi dlatego, że po prawej stronie nieustannie obowiązuje syndrom sztokholmski łamany na kompleks niższości.

Każdego dnia płynie dziesiątki apeli, aby PiS czegoś tam nie robił, bo TVN i GW rozpętają wojnę i tylko jeden Kaczyński po pierwsze ma to gdzieś, po drugie odważnie organizuje własny pokaz siły. Wybór Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza jest demonstracją siły na najwyższym poziomie i choćby z tego powodu będę tej decyzji bronił rękami i nogami. Dokładnie w taki sposób należy postępować, aby wyleczyć się ze syndromu sztokholmskiego i kompleksu niższości! Od strony merytorycznej i Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz o prawie i stosowaniu prawa wiedzą więcej niż większość ignorantów z tytułami sędziów, adwokatów i profesorów niestety też. Widzę tu autorski projekt Jarosława Kaczyńskiego i to jest projekt ozdrowieńczy!

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

ignac2019.11.6 4:38
Dobry wybór.
m2019.11.6 3:47
O ile Pawlowicz ma odpowiednie wyksztalcenie - habilitacje , to Piotrowicz jest tylko magistrem . Gdzie mu na sedziego TK. Obydwoje maja przeszlosc zwiazana z organizacjami komunistycznymi , czym wola sie nie chwalic.
22.222019.11.5 21:23
Oczywiście że kandydatury na sędziów TK K.Pawłowicz i S. Piotrowicza to taktyczny majstersztyk, to taki zwiad bojem. A przypomnieć należy, że kandydatka na sędziego TK Pawłowicz, już ogłasza że "związki partnerskie" to łamanie polskiej konstytucji. PS zdajemy sobie sprawę że program CELA+ to nie są prerogatywy TK, ale wszyscy Polacy czekamy z utęsknieniem za szkocką firankom dla złodziei i oszustów 3 RP!!!!
Wojciech2019.11.5 20:48
Pier... Waść
Wojciech2019.11.5 20:50
Pomyłka - to było @Realista
Tom Bombadil.2019.11.5 18:47
Tak, to znakomity pomysł Jarosława Kaczyńskiego! Pawłowicz i Piotrowicz do TK - już! Chojna Duch oczywiście też!
diki2019.11.5 17:55
Czasem pani Pawłowicz z lekka ponosiły emocje, poza tym nie jest w moim typie ...ale co to ma za znaczenie.. ? ale co do meritum jej wypowiedzi czy felietony odbierałem bardzo dobrze... a "specyficzny temperament" akurat tu jest przydany.. nie da sobie pani w "kaszę dmuchać" i oto chodzi.. tak więc "jestem za" Prezes z kotem wiedzą co robią... i dobrze to wymyślili .. trzeba nam bitnych ludzi .. a nie mięczaków..
anonim2019.11.5 16:53
Witam pozdrawiam realistów w Polskim ugrupowaniu rządowym WSPANIAŁE POSUNIĘCIE na pohybel sprzedajnym wrogom Polski ( bo to nie jest opozycja ). Łapy precz od wolnej Polski i wont z tego wolnego kraju..
Krzysiek2019.11.5 16:38
FAJNIE TRZEBA BRAĆ ZA RYJ KASTĘ
gumowa kaczka2019.11.5 16:26
Co robi WAWRZYNIEC w naszej partii ?
Bronek2019.11.5 15:33
Jarosław wybaw nas od takich lewackich "realistów"
grimm2019.11.5 14:43
Takie jaja przydałyby się gdy chodzi o finansowych oligarchów zachodnich. O te wszystkie korporacje medialne, finansowe, farmaceutyczne.
Ja2019.11.5 14:26
Brawo Pan Kaczyński!!!
Mirek T2019.11.5 14:40
lle Ci płacą za wpis Ty PISOWSKI TROLU!!!
Mirek T2019.11.5 13:30
Kaczyński od 30 lat pierdzi w ławę poselską i jeszcze mu za to płacimy. Jego konik to intrygi i szczucie jednych na drugich.
Kot prezesa2019.11.5 12:13
Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem. A tak na marginesie - czy wy wiecie lub zdajecie sobie sprawę lewaskie szczochy, jak was Jarosław Kaczyński ładuje w hu-ja. Wy niedługo zadławicie się własną śliną !!! Ja pi-erd-olę ! Będzie się działo - oj będzie !!!
Mirek T2019.11.5 13:32
Głupszy jesteś od tego kota prezesa!!!
Mirek T2019.11.5 13:40
Głupszy jesteś od pazura tego kota.
anonim2019.11.5 11:45
Mnie też decyzja bardzo się podoba, a wrzaski przestały wzruszać.
Mirek T2019.11.5 14:52
Pała proboszcza też Ci się podoba?
Paulina2019.11.5 11:20
Nie martwi Was przeszłość Piotrowicza? Z jednej strony zmniejszamy emerytury funkcjonariuszom związanym z komunistycznym reżimem, także tym, na niższych szczeblach, a potem godzimy się na obecność w Trybunale Konstytucyjnym prokuratora, który pracował w czasach PRL? Mi się to nie podoba. Poza tym Piotrowicz jest członkiem partii, nie tak jak Pawłowicz i Chojna-Duch, które pracują naukowo. Irytuje mnie też kwestia wieku - z jednej strony ustanowiono przepisy wg których sędziowie Sądu Najwyższego automatycznie przechodzą na emerytury w wieku 60/65 lat, argumentując, że wyższy wiek nie jest adekwatny do wagi stanowiska, a teraz kandydatami na 9-letnią kadencję w Trybunale są osoby w wieku 67-71 lat. Takie kandydatury będą powodować niepotrzebną dyskusję i podgrzewać (i tak za gorący) spór polsko-polski. Uważam, że Prawo i Sprawiedliwość ma w swoim środowisku wielu równie dobrych kandydatów na to stanowisko, którzy nie budziliby takich wątpliwości.
anonim2019.11.5 12:04
Paulino, tak jak Bóg przyjmie wszystkich, którzy się wyspowiadają, tak i Jarosław Kaczyński przyjmie wszystkich, którzy powiedzą prawdę, że zbłądzili, że nie dadzą się nabrać nigdy więcej, że zrozumieli ich błąd, przyżekli, że nigdy więcej i na koniec przeprosili wszem i wobec ! Tak m.in. wiele lat temu zrobił Piotrowicz i do dzisiaj jest lojalnym członkiem PIS i bardzo dobrym specjalistą w swoim zawodzie. Paulino, czy zrozumiałaś co do ciebie napisałem *?! Jeszcze jedno: Gdyby Wałęsa przyznał się, że był kapusiem i przeprosił Polaków, to Polacy by mu przebaczyli. Dzisiaj ten donosiciel zamiast bohaterem jest po prostu zerem !!!
Dam2019.11.5 13:44
W jednym się zgadzam. Jarosław Kaczyński przyjmie wszystkich, którzy przysięgną mu wierność (jak np. pani Pawłowicz, która głosowała za ustawą sprzeczną z konstytucją, bo "prezes kazał", czym potem chwaliła się na twitterze). I nie jest ważne jaką szumowiną by ta osoba nie była. No ale prezes już kilka lat temu powiedział w wywiadzie, że woli ludzi uległych od ludzi kompetentnych, bo kompetentni niekoniecznie będą robić to, co im każe.
Paulina2019.11.5 14:19
Co napisałeś - zrozumiałam. Co miałeś na myśli, wiesz Ty. Nie słyszałam, żeby Piotrowicz publicznie przepraszał Polaków za bycie częścią aparatu PRL. Może tak było. Pozostają jeszcze wątpliwości co do przynależności do partii i wieku. Nie jestem fanką Piotrowicza jeszcze z jednego względu. Oglądałam posiedzenia komisji sprawiedliwości i nie podoba mi się sposób ich prowadzenia. Piotrowicz podsycał konflikt między politykami uciekając się ograniczania wypowiedzi posłom i sprawozdawcom czy skrajnego przyspieszania procedowania poprawek. Mając nawet najbardziej szczytne cele niczym nie różnimy się od szkodników, jeśli stosujemy ich metody. To, czego Polsce trzeba najbardziej to gaszenia zaognionych konfliktów. Musimy szukać dialogu i tego co łączy, żeby przekonać wszystkich Polaków do wspólnej pracy na rzecz Ojczyzny. To ważniejsze niż pojedyncze cele.
Mirek T2019.11.5 15:01
Paulina po co się tak podniecasz, potrzebny wierny kundel to go kulawy wsadzi do TK.
Paulina2019.11.6 13:37
Mirek T Nie podniecam się. Próbuję rozmawiać używając argumentów, bez obrażania. 70% komentarzy na Frondzie, "portalu poswięconym", który, jak rozumiem, jest skierowany do wierzących KK, zawiera przekleństwa, obraźliwe i wulgarne treści i argumenty ad personam. Ogarnijcie się, drodzy czytelnicy. Mam nadzieję, że administracja portalu też weźmie się za utrzymanie odpowiedniego poziomu treści i komentarzy.
Mirek T2019.11.5 15:04
Co Bóg ma wspólnego z kulawym z Żoliborza?
okularnik2019.11.5 20:11
kazdy kandydat PIS dla opozycji jest i bylby kontrowersyjny
Saki Faki2019.11.5 11:15
Operacja o kryptonimie "przegrać następne wybory i przetrwać recesję w opozycji" rozpoczęta.
ignacy2019.11.5 11:02
POgrobowcy Stalina biegiem do Komoruskiego po lewatywę !!!!!!!!!!!!!!! Mocno zaciskać POśladki .
Mirek T2019.11.5 14:47
Pośladki to Ty zaciśnij jak będziesz na plebanii.
krzysztof2019.11.5 11:01
KASTA JEST ROZBRAJANA ZA DWA LATA SAMI ODEJDĄ NP NA BIAŁORUŚ ALBO DO FRANCJI LUB HOLANDII TAM BĘDĄ IMIGRANTAMI RAZEM Z ISLAMISTAMI W JEDNYM OBOZIE I TYLE
Mirek T2019.11.5 14:55
W zakładach psychiatrycznych macie komputery i internet?
retro2019.11.5 10:57
oczwiście totalniacy widzieli by na ich miejscach JACHIRĘ PICHOWICZ i SZCZERBĘ, ale niestety nie wygraliście wyborów. Więc Jachira, Pichowicz i Szczerba na razie dowartościuje polski Sejm. na koniec powiem, BRAWO PiS. >>> a totalniacy niech się zajma nieslaconymi długami Nowoczesnej.
Mirek T2019.11.5 14:48
Twoje IQ jest niższe od temperatury ciała!
sara miriam2019.11.5 10:26
Brawo Jarosław! Brawo Prawo i Sprawiedliwość!
Mirek T2019.11.5 14:58
Do TVP INFO się nadajesz, tam przyjmują ćwierć-mózgi!
jozef2019.11.5 10:18
Czyli Piotrowicz nie był prokuratorem w Stanie Wojennym, tylko był wtedy w opozycji. Szkoda czasu na takie wypociny.
vivi2019.11.5 12:07
No, podobnie jak Sketyna, był w opozycji "Solidarności walczącej" do rządu PRL, a teraz jest w opozycji do rządu PIS. Opozycjonista bez końca !
Pisowiec2019.11.5 9:39
Jarosławie Rajmundowiczu Kaczyńskij! Prowadź!!!!!!! Naród z Tobą! Naród z Partią! Partia z Narodem!
Kot prezesa2019.11.5 12:24
Bardzo ładnie napisane, wyeksponowana prawda, nadzieja na co najmniej 20 lat i tylie w tym wpisie patriotyzmu. Brawo Pisowiec - brawo !
klops2019.11.5 14:19
Już nawet się nie kryjecie z tym że komuna wróciła.
PePe2019.11.5 9:39
Brawo Kaczyński. Z totalnymi trzeba postępować totalnie.
K532019.11.5 10:37
wasz to tez czeka , przetestujecie na wlasnej d nie pomoga wam wot
Piotr Nowak2019.11.5 12:17
PePe - masz 100% racji !!! Brawo !
Ewelina2019.11.5 9:33
Tego sk ..syna bawi niszczenie Polski i Polaków zrobienie z narodu pijanych niewolników władzy i czarnych złodziei w rodzaju Rydzyka
Bogdanus2019.11.5 9:41
tY GŁUPIA URWO
K532019.11.5 10:33
patrz kc bylo pewne wygranej , nie maja wiekszasci sejmie zeby mogli zmienic konstytucje ,a tego byli pewni nie maja wiekszasci senacje ,tez byli pewni teraz straca dlugopisa ,wygra ten ktorego sie nie spodziewacie ,wycie dopiero bedzie po wyborze prezydenta POLSKI a nie wolakow , ten z torunia jest takim zerem jak ziobro ,poziom ten sam
M.K.2019.11.6 0:59
K53! Czym się martwisz ! To początek kadencji ! Nie mają większości? Gwarantuję ci, niedługo będą ją mieć ! Zobaczysz ! Płacz, już zaczynaj!
Suweren2019.11.5 9:32
Faktycznie, to są jedne wielkie jaja.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.5 15:10
w/g ciebie marszałkiem seniorem winien być stefan michnik lub inny z żydokomuny
Suweren2019.11.5 15:49
Sorry, ale to jest zbyt durne, żeby chciało mi się wchodzić w polemikę. Poszukaj sobie kogoś na bardziej zbliżonym do swojego poziomie. Powodzenia i miłego dnia.
Suweren2019.11.5 15:54
Może dodam jedno (potraktuj to jako przyjacielską radę): podszywanie się pod innych splendoru nie przynosi.
jula2019.11.5 9:23
Tyle emocji wywalonych w kosmos niczym wulkan,od kiedy autorytety III RP nie mogą mianować sędziów do TK ?Od 2015 i nadal nie mogą.Koniec dyskusji i gadki szmatki.Buda
Bez żadnego trybu2019.11.5 9:23
Oczywiście że to pomysł Kaczyńskiego. I jest oczywistym, jak pisze MK, że nie chodzi tu o naprawę TK tylko o to że by było słychać wycie. No i słychać, co niezmiernie bawi Kaczyńskiego, Matke Kurka i wszystkich zaślepionych geniuszem prezesa. Kompletnie was nie obchodzi, że prezes skończył demolkę urzędu chroniącego praworządność w Polsce, o czym boleśnie się przekonacie sami. Ale na razie się bawcie w uniesieniu słuchając wycia... Bo tylko to jest dla prezesa i was najważniejsze - zemsta!
Bogdanus2019.11.5 9:40
Demolke państwa polskiego uprawiała platforma nikt wiecej tyle nie zrobił i nie szkodził panstwu polskiemu jak Tuskodebil
zyma2019.11.5 9:43
Słychać wycie? Znakomicie!
KAROLINA2019.11.5 15:55
podlejszych ludzi od totalnej opozycji niestety nie ma.
Dzek2019.11.5 9:22
Właśnie Duda przegrał prezydenturę! Brawo Kaczyński!!
K532019.11.5 10:27
on jest na smyczy u kota alika
Piotr Nowak2019.11.5 12:15
Dzek, uspokuj się - i nie głosuj na PO-je-bów, a wszystko będzie dobrze !!!
XXX2019.11.5 9:21
J ebany zgrywus :D
Zośka 2019.11.5 21:14
Mówisz o sobie, tak masz rację
Tadeusz 2019.11.5 9:19
Rekomunizacja wymiaru sprawiedliwości, w wykonaniu nie SLD ale PIS. PIS już nie ma prawa mówić o komunistach w sądownictwie. Prawda jest taka, że wierchuszka PIS już wie, że łaska suwerena powoli się zmienia. PIS też wie, ze ma tyle afer iż na obecnym etapie, duża afera ich nie zatopi ale zrobi to mały kamyczek i cały domek z kart runie. PIS też wie, że konstytucję złamali i tego się boją ( mogą mówić co innego ale się boją). Wiedzą, że Piotrowicz ( sam zamieszany) i Pawłowicz nigdy nie zrobią im krzywdy. Zła wiadomość jest taka, że sprawiedliwość przyjdzie do PISowców nawet gdyby miało to trwać 9 lat lub dłużej. Jaruzelski też czekał.
PePe2019.11.5 9:38
Z tym Jaruzelskim to trochę marny przykład totalniaczku. Jeśli tak ma wyglądać sprawiedliwość w waszym wykonaniu, Kaczyński specjalnie nie musi się przejmować.
Tadeusz 2019.11.5 9:43
PO też nie rozliczy PISu ale zrobi to jakaś nowa partia, która powstanie poza dzisiejszym układem sejmowym.
Laura2019.11.5 9:38
Zamilcz propagandysta co słowo to kłamstwo
K532019.11.5 10:26
Juz urban pisal , ze wczesniej czy pozniej pisuary straca wladze ,wtedy zobacza na wlasnej d swoje ustawy . A ze spalili za soba wszelkie mosty ,uwazajac ze beda rzadzic zawsze , to upadem bedzie bardzo bolesny dla nich i guru z torunia . On juz powinien szykowac sie na koniec korytka , nie wroca juz do koryta , POKO tez bylo pewne ze beda rzadzic zawsze . nadghodza inne rzady
Piotr Nowak2019.11.5 12:21
Tadziu masz rację, łaska suwerena zmienia się ! PO ma jeszcze mnie posłów niż 4 lata temu. Ha, ha, ha, ha......................................
Realista2019.11.5 9:12
Oczywiście ze to pomysł tego ancychrysta przecież to diabelskie stworzenie nie spocznie dokąd nie zniszczy polskiego narodu Jest w tym działaniu skuteczniejszy od Hitlera
stm.2019.11.5 9:33
Boże , jakich głupich ludzi stworzyłeś..
Ewelina2019.11.5 9:34
45 % Polaków to rzeczywiście MASAKRA
Miłego dnia2019.11.6 6:37
Bóg nie stwarza głupich. Ludzie w oderwaniu od Boga, źródła miłości i mądrości popadają w odmęty swej głupoty. Co można zrobić - ignorować, bo jak dyskutować z głupkiem?
Anna2020.06.28 6:45
Skąd wiesz co Bóg nie stwarza? Jesteś jego sekretarzem? Oczywiście, że Bóg tworzy ludzi takich jak: Debil – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 55—69, upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, osiągający poziom umysłowy dwunastolatka. Imbecyl – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 35—54, upośledzony umysłowo w stopniu średnim, osiągający poziom umysłowy dziewięciolatka. Idiota – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 0—35, upośledzony umysłowo w stopniu ciężkim, osiągający poziom umysłowy sześciolatka. Dla porównania, średnie IQ dorosłego człowieka wynosi 100. Debil, imbecyl i idiota to nazwy fachowe, nazywające skonkretyzowane dysfunkcje intelektualne. Z czasem nazwy te przeszły do języka potocznego i nabrały przy tym silnie emocjonalnego, negatywnego, pogardliwego wręcz charakteru.
K532019.11.5 10:19
WOLACKIE BYDLO TO NIE POLACY ,TO LEPSZY SORT KOTA ALIKA
Dzielnicowy2019.11.5 11:39
tak masz realisto rację,ma krew 6 milionów Polaków na rękach w/g ciebie więcej.łatwo rzucasz bezpodstawne oskarżenia jesteś lewakiem.
Piotr Nowak2019.11.5 12:19
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować więcej !
Maria2019.11.5 14:18
Vivat Jarosław!!!
anonim2019.11.5 17:17
Jaki realista ? Fundamentalist-glista takich potrzebują i opłacają nasi sąsiedzi z zachodu i wschodu Polski a potrzebni też w ISIS a objawiają się w Polsce masowymi zapowiadanymi w podtekstach akcjami ( jak podpalanie wysypisk śmieci ). A kto właściciele dawne ,, k o m u c h y ".
Wojciech2019.11.5 20:50
Pier.... Waść
Trzaska2019.11.6 7:17
pomyliłeś narody , chodziło ci o ruskich.