20.10.19, 20:40zdj. domena publiczna, Wikimedia Commons, Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, edytowane

Matka Kurka: Oni naprawdę stoją tam, gdzie ZOMO! Kaczyński znów miał rację...

Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net w ostry sposób komentuje "upamiętnienie" ks. Jerzego Popiełuszki przez lidera Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetynę. W tym kontekście bloger przywołuje wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego sprzed prawie dekady: "My stoimy tam, gdzie wtedy. Oni- tam, gdzie stało ZOMO". 

"Chyba nikt nie ma wątpliwości o jakich „onych” chodzi, ale dla pewności potwierdzę, że o wszystkich beneficjentów III RP, czyli komunę właściwą, postkomunę, esbecję i ich współpracowników, a także obrońców. Słynne słowa Jarosława Kaczyńskiego wywołały wielkie oburzenie, przyznam, że do wczoraj też miałem niewielkie rozterki, czy to aby nie przesada z tym ZOMO, w końcu faktem jest, że mimo wszystko wielu po stronie „onych” dostało pałą bojową po grzbiecie"-pisze Wielgucki. Publicysta wskazuje, że dziś nie ma już nawet tych "niewielkich rozterek". 

"Z tezami Kaczyńskiego jest tak, że najpierw pojawia się oburzenie lub zdziwienie, niekiedy apele o dyplomację, a na końcu rozsądni ludzie mają tylko jedno do powiedzenia: „Znów miał rację”. Tak Jarosław Kaczyński miał rację, oni stoją i tam gdzie ZOMO i pałują razem z ZOMO, co ostatecznie zostało potwierdzone w rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki"-podkreśla "Matka Kurka". 

"W życiu porządnego człowieka dzieje się tak, że jeśli człowiek popełni jakieś świństwo lub głupotę, to po pierwsze natychmiast przeprasza, po drugie stara się naprawić krzywdę. Wiadomo też, że nie ma świętych, każdemu się zdarza zrobić coś niegodnego, ale czym innym jest błądzenie, czym innym świadome schodzenie na manowce. I tak się właśnie dzieje z „onymi”, którzy z pełną świadomością i bezczelnością idą po śladach komuny. Skandaliczny wpis Schetyny na Twitterze jest tego dobitnym potwierdzeniem."-pisze bloger, publikując wpis z profilu Grzegorza Schetyny na Twitterze w rocznicę męczeńskiej śmierci niezłomnego kapelana "Solidarności", zakatowanego przez funkcjonariuszy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa:

Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. I 2. rocznica śmierci Piotra Szczęsnego - "Szarego Człowieka".
Obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich.
Składamy Im hołd.

Jak ocenił Wielgucki, w słowach Schetyny "nie ma szacunku dla nieszczęśnika, którego podpaliła Gazeta Wyborcza do spółki z TVN, w tych słowach jest wyłącznie pogarda okazana jednemu i drugiemu człowiekowi".

"Porównanie aktu samobójczego, będącego wynikiem zaburzeń psychicznych samobójcy i ton ścieków propagandowych, jakie się leje do głów wielu Polaków, z zakatowaniem księdza przez esbeków, jest wyrazem najwyższej pogardy. Tylko ktoś, komu jest całkowicie obojętne, co się działo z Polakami i Polską w czasie komunistycznej zawieruchy, może „użyć” samobójcy, by palnąć coś równie głupiego i pogardliwego. Dla ludzi pamiętających tamte czasy, a przecież Schetyna pamięta, pewne wydarzenia są święte i nikt nie odważy się na profanację. Schetynie idiotyczny komentarz przyszedł z taką łatwością nie dlatego, że jest to polityk wyjątkowo głupi, są głupsi od niego, ale dlatego, że on mentalnie stoi po stronie ZOMO"-stwierdził publicysta.

"Nienawiść do tej Polski, którą reprezentuje obóz prawicowy skupiony wokół śmiertelnego wroga PiS, powoduje, że tacy jak Schetyna i gorsi od niego, podpisują się pod słowami Michnika o Kiszczaku, człowieku honoru. W tym samym dniu, rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, inny przedstawiciel „onych”, Waldemar Kuczyński, pisze, że Kiszczak nie był bandziorem, ale najlepszą częścią komuny. Takie deklaracje normalnego Polaka przeszywają na wskroś i nikomu normalnemu coś podobnego nie przyszłoby do głowy. „Onym” przychodzi to i jeszcze gorsze rzeczy, a wniosek z tego wszystkiego jest taki, że słowa Kaczyńskiego nie tylko są trafne, ale z łatwością by się zmaterializowały, w określonych warunkach. Gdyby tylko TSUE wydał wyrok, że można pałować „homofobów” i „faszystów”, to „oni” by to robili bez najmniejszego zawahania, korzystając z fachowego doradztwa Mazguły i Urbana. I nie przesadzam ani trochę w tej konkluzji, „oni” stoją tam gdzie ZOMO, ze wszystkim konsekwencjami tego faktu"-podsumowuje bloger.

Kontrowersje.net

Komentarze

andrzejhahn32019.10.21 22:37
ty lepiej kaczynski opowiedz skad masz dom w ktorym mieszkasz
Irena2019.10.21 10:11
100% proc. racji. Powtarzam po raz kolejny - potrzebna jest ustawa o uniesieniu immunitetu dla POsłów! Chodzi także o senatorów, którzy stosują groźby karalne ( a propos senatora, grożącego anatemą do trzeciego pokolenia tym z kolegów, którzy poprą PiS).
toja2019.10.21 9:28
Byli ZOMO - wcy teraz glosują na PIS.
toja2019.10.21 6:53
Wielgucki ZOMO to teraz glosuje na PIS.
zibi2019.10.21 6:39
DONOSILI HITLEROWCOM DONOSILI STALINOWCOM A TERAZ DONOSZA W BRUKSELI
Dam2019.10.21 9:18
Masz na myśli Ziobro, Macierewicza, Czarneckiego i Dudę?
Bez żadnego trybu2019.10.21 3:28
ZOMO- Zmilitaryzowane Oddziały Milicji Obywatelskiej były rządowymi i partyjnymi oddziałami, które, nieraz brutalnie, tłumiły manifestacje opozycji. Były wyposażane i utrzymywane z budżetu państwa. Matka Kurka plecie głupoty, jest głupi, albo za głupich ma swoich czytelników. Chyba że ma wiedzę o tworzeniu przez rząd PiS takich oddziałów przeciw opozycji, jak to było w prl. Może chodzi o WOT? Jeśli to w tą stronę idzie to jestem przerażony.
krzysztof2019.10.20 23:14
kilka dni i byli zbrodniazrze podnoszą głowy to szef peło i to lewackie pełowskie towarzystwo tak zadziałało i feta z urbanem skandal ale nasi rodacy tak głosowali HAŃBA
Opus Lanti2019.10.20 23:13
„Oni-” Oni minus… i wszystko jasne ;-)
Olej2019.10.20 22:34
Oni stoją tam gdzie stali, mają to co mieli albo i jeszcze więcej. A my tańcujemy jak nas ustawią, jak chcą i gdzie chcą. I trwa to ponad 30 lat po uwłaszczeniu komunistów, którzy teraz są dziedzicami własności państwowej wzbogaconej o manipulowane pogłowie durniów - ciągle rosnące liczebnie. a tempo ich wzrostu przeraża zdrowy rozsądek.
Spammachine RP2019.10.20 22:16
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.20 22:01
Wielgucki to zarzygana szmata.
Konfederata2019.10.20 23:08
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
anonim2019.10.20 21:50
No niestety, kto z kim przestaje takim się staje. To ostrzeżenie wobec wszystkich tych, którzy twierdzą, że tylko trędowaci nie chcą łączyć dobra ze złem, prawdy z kłamstwem, męstwa z podłością!
nikt2019.10.20 21:12
A co taki Piotr Wielgucki może wiedzieć o ZOMO ? Jest za młody by cokolwiek o nich wiedzieć . Poza tym dlaczego tak bardzo miesza się w historię , nawet tę współczesną skoro Polska nie jest krajem jego przodków ? To typowe dla ludności napływowej. Uczyć jej rdzennej ludności ich historii . Przybysze znikąd wiedzą lepiej od nas .
Majestic2019.10.20 21:11
POKO wytarł sobie gębę męczeńską śmiercią kapelana Solidarności, w dwóch słowach to skomentować : totalne zepsucie!
Kochanka Popiełuszki2019.10.20 21:05
Ruchał mnie Popiełuszko! najlepiej lubił mnie rżnąć w odbyt i uwielbiał jak mu ssałam jądra jednocześnie zabawiając się jego mokrym z podniecenia anusem w który wkładałam mu krzyż!
6662019.10.20 23:17
ciebie szmato rogaty z czerwonymi oczami ruchał i dmuchał aż mu gały się wytrzeszczały z tej nienawiści do ciebie
violencja2019.10.20 21:03
https://prawy.pl/104663-leszek-szymowski-o-blokowaniu-przez-pis-wznowienia-sledztwa-w-sprawie-zabojstwa-ks-popieluszki/
greetings from staten ajlend2019.10.20 21:00
𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 - grilling and trolling, getting fuck in the ass and jerking off vigorously - multitasking asshole
2019.10.20 21:05
No już powyżej ci napisałem dziadzia, że trochę mi cię żal. :)
Konfederata2019.10.20 20:55
Apelujemy także do nadzwyczajnej kasty sędziów – podajcie się do dymisji póki was nie wyrzucamy na zbity ryj ! Wy nie jesteście Polakami, wy jesteście prawnikami durniami.
gumowa kaczka2019.10.20 20:53
Na razie was grzecznie prosimy, żebyście się od nas odpie-rdolili i zniknęli nam z oczów. Jeśli nie, to wprowadzimy przeciwko wam drastyczniejsze kroki, aby was do tego zmusić, aby wam obrzydzić życie w kraju, którego nienawidzicie i nim gardzicie, i zmusić was do emigracji ! Nie zapominajcie o przesłaniu kierowanym do was przez prezydentową Annę Komorowską, że wyjazd za granicę jest dla was szansą !! Zakazujemy wam używania słowa „Polacy”, bo Polacy głosowali na PIS , a wasi wielbiciele mają tak przestawione przez TVN mózgi, że są to obywatele z polskim obywatelstwem.
ladychapel2019.10.20 20:52
Jarosław od zawsze antykomunista: https://www.facebook.com/radeksikorski/photos/a.1888482501230267/2439135709498274/?type=3&theater
Asmo2019.10.20 20:51
Pierwsza prośba do was: Zniknijcie z życia publicznego raz na zawsze ! Zniknijcie z polityki, bo wy nie nadajecie się nawet do pasienia kóz na wyspie Trzaskowskiego. Wy jesteście kłamcami, złodziejami, kombinatorami, ludzmi skorumpowanymi i zdrajcami narodu polskiego ! A zatem zniknijcie jak najszybciej nie czekając do końca, aż te wasze resztki wywalimy na zbity pysk ! W wolnej Polsce, gdzie prawda i honor powróci – cmentarna dyplomacja odejdzie na wieki ! Ci co pochodzą ze wschodu (Mikke, Sikorski, Budka, Schetyna, Błońska, Trzaskowski Kwańniewski, Komoroeski i inni), ci co mają pochodzenie niemieckie (Tusk, Lubnauer, Gensdorf, Wilgus, Huebner i inni), ci, którzy mogą bez przeszków wyjechać do Izraela (Stuhr, Holland, Michnik i inni), ci tzw. tęczowi (rabiej z cessanisem, biedroń ze śmiszkiem i inni), i na koniec celebryci i aktorzy (Pszoniak, Gajos, Janda, Jachira, Kozakiewicz, Mann i inni) – WON !!!
Zosia2019.10.20 20:49
Skladam kondolencje debilom i miłośnikom czerwonej i tęczowej zarazy po przegranej ich jedynej partii PO. Obecnie znajdujecie się w tzw. amoku powyborczym i otmętach szaleństwa po przegranej.
Piotr Nowak2019.10.20 20:48
PiS: Propozycja wymiany z Rosją – Tuska, Kopacz i Komorowskiego oddamy za wrak i czarne skrzynki TU-154 ! Jeśli będzie za mało dla ruskich, dodamy ich więcej, a jest tego skolko godno !
2019.10.20 21:02
Ty musisz być strasznie biedny chłopie. Jak sobie radzisz skoro jesteś taki niestabilny? Siedzisz, wklejasz, podszywasz się pod wszystkich. Jak sobie radzisz? Przecież ty jesteś yebniety. :D
Pokręć2019.10.20 21:51
Ale Putin ich nie chce u siebie, oni właśnie mają być u nas! U siebie to by widział Kaczyńskiego, Macierewicza, Szydło, Morawieckiego...
Małgorzata2019.10.20 20:45
Przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą Polski, którzy zdradzali i zdradzają naszą ojczyznę. Przyjdzie wielka klęska tych, którzy kradli, kłamali i kłamią nadal !!!
Bez żadnego trybu2019.10.21 3:11
Małgorzato w pełni się z Tobą zgadzam. Też przewiduję klęskę kłamcy oszusta i przestępcy Kaczyńskiego i jego marionetek! Pozdrawiam.
ardo2019.10.21 8:05
Michnik i jego akolici skończą w rynsztoku.
Dam2019.10.21 9:16
Michnik za walkę z komuną siedział w więzieniu, w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, którego ojciec otrzymała od komunistów dom, jego matka paszport, a on sam z bratem grał w filmie. Jak myślisz, kto ma większy sentyment do komuny?
realista2019.10.21 22:06
TObie się kaczyzm z Polska popierdaczył
Onegdaj2019.10.20 20:44
Oczyścić Polskę z komunistycznego śmiecia. To obóz zdrady narodowej, który powinien być odsunięty z życia publicznego i to jak najszybciej. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, donoszą na Polskę gdzie się da i żądają karania Polski szczególnie w UE !!! To dowód na to, że oni nie są Polakami. Proponuję więc , aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... , a resztę żydów Zandbergów do Izraela !
Po2019.10.20 20:43
Jeśli przyjdą zniszczyć Ten Naród to zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą Tego Narodu !
Bez żadnego trybu2019.10.21 3:14
Kościół jest pasożytem narodu polskiego, a nie jego siłą. Przejęzyczyłeś się pewnie.
realista2019.10.21 22:05
Najbardziej silni są tam PEDOFILE