29.09.19, 20:00Screenshot Twitter - Grzegorz Schetyna @SchetynadlaPO

Matka Kurka: POKO przegrywa wszystko. Kwestią otwartą pozostaje jedynie rozmiar klęski

Mówiło się i całkiem słusznie, że 8 lat rządów PO, najpierw Tuska, potem Kopacz, cała ta „liberalna” zbieranina przetrwała tylko dzięki PR, czyli propagandzie. Prawda, sama prawda, ale warto pokusić się o małe uzupełnienie. Niektórzy twierdzili, że to była wyższa szkoła marketingu politycznego, mitologizowano i demonizowano też rolę Ostachowicza, uchodzącego za Rasputina na dworze Tuska. Z tym się zgodzić nie mogę, to była bardzo toporna robota, czysty populizm, same atrakcje, które się zawsze publice podobały. Takie hasła, jak kastracja pedofilów, walka z dopalaczami, czy nie róbmy polityki, budujmy mosty, to nic innego, jak polityczne disco polo – pisze w jednym z najnowszych tekstów opublikowanych na Kontrowersje.net Matka Kurka.

Jak dalej czytamy:

Ostachowicz sam się przyznał, jak to działało, po prostu robili badania, co myślą Polacy o konkretnym problemie, gdy wychodziło, że 60% akceptuje proponowane rozwiązanie, to się wdrażało jakieś pierdoły typu „Orliki” i robiło z tego „zieloną wyspę”. Gdy w badaniach wychodziło pół na pół lub mniej, wtedy Tusk się zadawalał ciepłą wodą z kranu. Przeczą tej technice dwa największe przekręty Tuska, mowa o podniesionym VAT i wieku emerytalnym, ale tutaj po prostu nie mieli wyjścia, musieli Polaków okraść, inaczej wszystko by się zawaliło. Poza tym, w podobnych przypadkach uruchamiano autorytety i tematy zastępcze, najczęściej Palikot prowokował Smoleńskiem. Strasznie to wszystko od cepa robione, jednak działało, tak? Tak! To po co się czepiać, drążyć i szukać niuansów? Ponieważ POKO nie ma nic wspólnego z tamtą skutecznością przekazu.

Piotr Wielgucki w swoim tekście stwierdza również:

Schetyna i cała reszta przegrywa na wszystkich frontach, również na tym, który był ich ulubionym i właściwie jedynym zwycięskim. Trudno opowiedzieć jednym zdaniem, co konkretnie się załamało, to mimo wszystko proces złożony, gdzie poczesne miejsce zajmuje kompletna utrata wiarygodności. Nie da się jednak pominąć choćby takich elementów jak głęboka frustracja i szok po porażce, a teraz doszła depresja wywołana kolejnymi prażakami i fatalnymi notowaniami sondażowymi. W podobnym stanie ducha bardzo ciężko się pozbierać, zgodnie z zasadą jak nie idzie to nie idzie, wszelkie wysiłki przekształcają się w groteskę. Tak też się stało z najnowszymi pomysłami propagandowymi POKO i tutaj wystarczy użyć jednego słowa – Bronek. Wychodzą im klasyczne Bronki i to nie jest żadna złośliwość z mojej strony, tylko naprawdę zdystansowana ocena, którą bez problemu podeprę dowodami.

Dalej czytamy:

Pewnie dało się wyczuć między wierszami, że zmierzałem do spotu „Typowa rodzina”, to mój roboczy tytuł, jak się faktycznie nazywa ten gniot nie mam pojęcia. Oczywiście, że zmierzałem, bo to jest doskonały przykład na utratę zdolności do trzeźwej oceny położenia, w jakim się POKO znalazło. Co robi partia, której największym problemem jest utracona wiarygodność? Nakręca nieprawdopodobnie zakłamane gówno, przepraszam, za dosadne określenie, ale ciężko znaleźć coś bardziej adekwatnego. Scenariusz tego filmiku to wpadka za wpadką, może się wydawać, że pomysł z dziękowaniem Morawieckiemu za 500+ jest oryginalny, obiektywizm i tak dalej.

Jak zauważa autor:

Nic bardziej mylnego, w polityce konkurencji nigdy się nie dziękuje, zwłaszcza w tak nieprzemyślany sposób. Za chwilę z filmiku zostanie wycięta ta jedna fraza i będzie hit Internetu pod tytułem „POKO dziękuje rządowi PiS”, a to dopiero początek porażki. Rodzina rozmawia o swoich problemach, głównie finansowych i jak zwykle w takich filmikach mamy przegięcie wajchy. Niby na chleb mają, ale na wizytę do lekarza już nie. Co robią widzowie? Natychmiast wychwytują na stole telefon za 3000 zł, niby detal, jednak ewidentnie świadczący o pełnej amatorce i robieniu czegoś na kolanie

Na koniec Matka Kurka pisze:

W finale ludzie rozpoznają twarze aktora i jakiejś hostessy disco polo, co przecież było pewne. Po rozpoznaniu po Internecie krążą zdjęcia z wakacji pani od disco polo i aktorskie popisy „ojca rodziny”. Kompletna katastrofa szczególnie w kontekście wiarygodności. POKO chcąc odzyskać wiarygodność nakręca kilkuminutowy spot, który w każdym kadrze ośmiesza ich zakłamanie i prymitywną propagandę. Tak wygląda kondycja niegdysiejszej potęgi propagandowej i tu żadna żydowska agencja, ani nawet Bóg PR-u nie pomoże. Kwestią otwartą pozostaje jedynie rozmiar porażki, a w moim przekonaniu klęski.

Kontrowersje.net

Komentarze

Pani Basia2019.10.2 13:17
Głosujemy na PYCHA i SZMAL. Może znowu dadzą nam jakiś ochłap, a sobie sami wezmą miliony bo co im się należy. To tyle, idę poczytać www.100aferPIS.
AAAtomek2019.09.30 10:53
Albo Polska albo PiS. 13X
AAAtomek2019.09.30 10:31
200 milionów na grzyba z Torunia to 200 milionów MNIEJ na leczenie Polaków! Polaku, 13X wybierzesz PiS i grzyba lub Polskę, wybór należy do Ciebie!
Pisowiec2019.09.30 8:20
Zwycięstwo miażdżące jest tuż tuż! Do pełni szczęścia PiS musi przejąć Episkopat. Prezes nadaje się na tę funkcję znakomicie! Jest kawalerem, bezdzietnym, żyje w ubóstwie, jest gorliwym wzorowym katolikiem, często wygłasza porywające przemówienia, jak najbardziej byłby wspaniałym przewodniczącym Episkopatu! Tylko PiS!!!!!!
ciekawy2019.09.30 8:14
Filmik, Jachira itd. to rozpaczliwa amatorszczyzna. A przede wszystkim Polacy mają pewność co do jednego. Żadnej z propozycji składanej w kampanii wyborczej opozycja/PO,PSL,SL/oprócz legalizacji związków homoseksualnych nie mają najmniejszego zamiaru wprowadzić w życie. Żapytacie ile wyborczych zapowiedzi z niedawnych wyborów samorządowych dotrzymali prezydenci i wójtowie z Koalicji europejskiej albo z PSL. Żadnej. Raczyli ludzi kłamstwami a zaraz po objęciu władzy uruchomili lawinę podwyżek opłat dla mieszkańców/ woda, ścieki, śmieci, komunikacja miejska/. Ceny wzrosły w wielu przypadkach o niemal 100%. I teraz chcą aby ludzie im uwierzyli skoro ich kłamstwa i zakłamanie oglądają w rządzonych przez nich miastach na co dzień.
Bryza proszek2019.09.30 5:16
Ino wrocław. I co wy nato?
dziadek z dowodem2019.09.30 4:08
Dziadki i babcie dowody w łapy i idziem głosować pukim żyjem.
babcia z dowodem2019.09.30 3:24
Grzegorzu Dyndało nas tam trzystu stało.
Jarek2019.09.29 23:48
Trudno się dziwić członkom PO, którzy walczą o koryto, ale ci, którzy popierają jeszcze tych przestępców i najgorsze zło, to ciemnota części POgłowia polskiego społeczeństwa, których zaślepienie, głupota i nienawiść do wszystkiego co normalne jest zdumiewające !!!
anonim2019.09.29 21:52
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
katolicki czosnek2019.09.29 22:07
Nie krzycz.
Jarek2019.09.29 23:47
Sp-ierd-alaj debilu !
Święty Israel2019.09.30 6:11
Milcz goju
Lolek Kremówka2019.09.29 21:50
Widzieliście sondaż na interia.pl?
Lublinianka2019.09.29 21:43
13 października idziemy na wybory głosować przeciwko PIS, na pohybel Napoleonowi z Żoliborza. #PiS(s)off
1235446%76678)72019.09.29 22:50
Ale cie ta @Lublinianka musiała złapać za lewacki ryj, że ciągle się pod nią podszywasz i wylewasz swoje bluzgi na PIS i ich wyborców, buraku z #SokzBuraka i #silnirazem Jesteś zwykłą świnią i PO-wskim śmieciem. Będziesz znowu kwiczał po wyborach 13 października!
Jarek2019.09.29 23:45
Masz rację Lublinianka ! Idź na wybory świrze, weź kartkę wyborczą i napisz na niej "głosuję przeciwko PIS", a następnie wrzuć kartkę do urny. Zrób tak, ty durna puszko na spermę !
anonim2019.09.29 21:35
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO te i następne wybory TEŻ WYGRA gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!!
Mirek2019.09.29 21:31
Rodzina platformerska to złodzieje , łgarze i dzieci pierdoły plus dziadek udający jełopa .
katolik2019.09.29 21:07
Dno moralno-społ-pol polit popslsldwiosnanowoczesna ob. pr, nie wejdą do sejmu zagadka.
JS2019.09.29 21:01
To co PO-PSL-KO robiło z Polską I chcą nadal robić z jeszcze większym natężeniem, można porównać do tego co Czajka zbudowana przez PO-PSL, wylewała do Wisły. Pozdr.
katolik2019.09.29 21:08
dokładnie,ale oni padna.Zatrzyma ich Bóg
szczaw i mirabelki jurnego stefka2019.09.29 20:48
ten nowak to jakas zydowska gnida ,ktora mysli ze jeszcze bedzie jak bylo
kill_Soros2019.09.29 21:29
On jesz szabes goj
wicek2019.09.29 20:39
Nie wypisujcie głupot. Wynik bedzie znany po wyborach. Fronda jak zwykle musi coś przykwasić
katolik2019.09.29 20:38
Wyborcy PIS!!! pełna mobilizacja dla Polski ,tylko wyborcy PIS obronią Polskę przed szatańską zarazą!!! To jest wojna.Wojna o życie albo śmierć !!! PIS musi mieć wiekszośc konstytuc ,tylko wtedy uratujemy siebie,bo ci co głosują na dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna i inne stwory ob.rp już przegrali samo ze sobą ,jako szatan ich zniewolił i jęsli nie będą chcieć z tego wyjść ,to on z nimi zostanie,więc zostawmy ich samych sobie i nie przejmujmy się nimi.Mądrzy i Silni Polacy głosują na PIS!!!
P2019.09.29 20:34
Był raz karakan, wstrętny gość, Po trupach szedł po władzę. Lecz naród, konsekwentnie dość W ryj dawał tej łamadze. Więc się karakan w norze skrył Słysząc narodu gwizdy I zamiast siebie (sprytny był) Wysunął dwie, posłuszne glizdy. Lecz gdy oślizła para glizd Wygrała już wybory, Gdy ucichł już narodu gwizd, Karakan wypełzł z nory! I rządzić zaczął niby car A glizdy wielbiąc pana, Dziękując mu za władzy dar Wspierały karakana. Tak więc narodzie głupi mój Robale twoim panem! Dwie glizdy cię zrobiły w ch.. Do spółki z karakanem.
Zosia2019.09.29 20:39
Bardzo mi się podoba ten wierszyk o PO, Tusku i Kopacz .
validol2019.09.29 21:33
Czyżby z Inowrocławia Brejza Family Band ? Czy burak z Soku z Buraka ?
Zosia2019.09.29 20:32
Chciałbym się spotkać z tą PO zwykłą rodziną. Tym dwojga młodym dokopałbym do doopy, ale tego starego fryca siedzącego z boku, który nawet ryja nie otworzył, zmusiłbym do otwarcia jego mordy. Stary cap ! Weźmiemy się za was , za to, że feszerujecie Polaków strachem i nienawiścią !
wicek2019.09.29 20:39
Strachem i nienawiścią? Przeczytaj swój post koleś. Nie jesteś lepszy od nich
hyhy2019.09.29 21:57
To PrOwoKatOr... pisze rodzajem męskim, a podpisał się Zosia... chyba jeszcze nie określił się płciowo... :D
Sebastian Lorenc2019.09.29 20:48
Dlaczego w tekście piszesz jak mężczyzna ( czasowniki rodzaju męskiego) , a podpisujesz się "Zosia"? To ze strachu, czy czujesz się kobietą? I ten szacunek do wieku, szacunek dla starych ludzi...
Zosia2019.09.29 23:30
Jestem PeOwską transwescytką idiotko !
Sebastian Lorenc2019.09.29 23:42
Aaaa, czyli jednak tchórz. Ok.
anonim2019.09.30 9:02
Co to znaczy "transwescytką" ?
anonim2019.09.30 9:03
Co to znaczy "feszerujecie" ?
Dad2019.09.30 12:37
Zapomniałeś nick zmienić chyba "Zosiu"
PO-wiec komuch2019.09.29 20:30
13-go października wrzuć PO-hołotę do śmietnika
Lublinianka2019.09.29 20:23
13 października idziemy na wybory głosować na PIS, na pochybel Pospolitym Oszustom, lewakom i komuchom!!!! 😁😁😁😁😁
xyz2019.09.30 10:58
50% PiS, nastepna KO ~20%.
rolmops2019.09.29 20:20
Na foto Państwo Oszuści .
anonim2019.09.29 20:03
Czyli nie trzeba iść głosować na PiS, bo wynik wyborów i tak jest przesądzony? W zasadzie można by w ogóle nie organizować głosowania, skoro wynik i tak jest znany. Parę godzin wcześniej: "Jarosław Kaczyński apeluje: Nie ufajcie sondażom! Liczy się każdy głos, a wybory wygrywa się przy urnach" Spójność przekazu! Spójność przekazu! Spójność przekazu!
Zosia2019.09.29 20:36
Wynik wyborów jest już przesądzony, głupi capie. Teraz chodzi o rozmiar tej wygranej, głupi capie. Jeżli pójdzie dużo ludzi na wybory, to osiągalne jest 3/5, głupi capie. A 3/5 oznacza TS dla bonanzy z PO, głupi capie !
M.2019.09.29 20:41
Jesli pójdzie duzo ludzi (oby), to PiS bedzie mial max. 26%, glupia PiSdo. Radykalne pisowskie psy zawsze glosuja. ZADEN wyborca PiSu nie zostaje w domu. Reszta jest przeciwko PiSowi.
hyhy2019.09.29 21:54
tłumacz sobie tłumacz... i tak nie zmienisz faktu, że PiS wygra...
Zosia2019.09.29 23:23
Jeśli pójdzie do wyborów dużo ludzi PO-je-bie, to PIS wygra 56% durny PO-je-bie. Pisowskie wilki mają w tyłku co mówią o nich PO-barany, a przeciwko PIS-owi jest garstka tych, którzy po wyborach będą kastro-wani durny PO-je-bie !
Jarosław2019.09.29 21:47
Jasne, chodzi o "rozmiar wygranej" mądra ty kozo.
Urszula2019.09.29 22:00
Czy ty wiesz głupia capowo, jaka jesteś głupia? I złośliwa?Wiesz, głupia capowo! FUJ!
Zosia2019.09.29 23:28
A czy ty wiesz PeOwska puszko na spermę kim ty jesteś ?! Szmatą, a szmatę żeby była czysta trzeba długo prać !.
anonim2019.09.29 23:25
Obok "Zosi" to ty chłopcze w życiu nawet nie stałeś.
Wybrany.2019.09.29 20:59
Nie interesuje mnie kto głosuje kto startuje kto wygrywa kto przegrywa macie oddać należne pieniądze Zytom za zrabowane i przygarnięte mienie i koniec . Zresztą oddacie już w tym rola siły Ameryki pomorze bo zaczynacie cwaniakować i ociągać się z tą sprawą.
Kamila S.2019.09.29 22:03
NIe wbrany! ??? Ale nas nie interesuje co ty sobie wymyślasz ! Kumasz ? ZNASZ GEST "KOZAKIEWICZA "?? Właśnie pokazuję ci go ! Takiego wała............jak Polska cała! NAWET NIE MASZ CO MARZYĆ O JAKIMKOLWIEK GROSZU , NIE MÓWIĄC O ZŁOTÓWCE! !!!!!!!!!! Byliście na naszym wikcie kilkaset lat, nieżle NAM dziękujkecie ! TERAZ WIADOMO DLACZEGO TAK BARDZO NIE LUBIĄ WAS LUDZIE NA CAŁYM ŚWIECIE ! WY NIE WIDZICIE BOGA, ANI LUDZI, TYLKO WIDZICIE MAMONĘ ! TO JEST WASZ BOŻEK ! TO WAS ZGUBIŁO W II-GIEJ WOJNIE ! MACIE ZAMIAST GAŁEK OCZNYCH, DWIE OKRĄGŁE MONETY ! To was znów może zgubić !
Po2019.09.29 23:38
Ty wybrany żydzie, w mojej chlewni jest obecnie 50 tuczników. Ich też, podobnie jak ciebie, nie interesuje kto głosuje, kto startuje, kto wygrywa i kto przegrywa. A po drugie nie mówi się Zytom, tylko żytem !
Arek2019.09.30 7:18
Naucz się ortografii , a potem pisz